Micheil Saakaszwili

Artykuły - Micheil Saakaszwili (95)

 • Gruzja: Nakaz aresztowania byłego prezydenta Saakaszwilego

  Gruzja: Nakaz aresztowania byłego prezydenta Saakaszwilego

  Sąd w Tbilisi wydał nakaz aresztowania byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, któremu zarzucono nadużycie władzy. Agencja Reutera zaznacza, że stronnicy byłego prezydenta uważają, iż zarzuty wobec niego są motywowane politycznie.
 • Saakaszwili nie zamierza stawić się na przesłuchanie

  Saakaszwili nie zamierza stawić się na przesłuchanie

  Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, przebywający za granicą, nie zamierza wracać do ojczyzny, dokąd prokuratura wezwała go na przesłuchanie w związku ze śmiercią premiera Zuraba Żwanii w 2005 roku.
 • ​Saakaszwili wezwany przez prokuratora

  ​Saakaszwili wezwany przez prokuratora

  Były prezydent Gruzji został wezwany na przesłuchanie w sprawie między innymi śmierci swojego politycznego sojusznika. Micheil Saakaszwili ma odpowiadać na pytania prokuratorów, związane z 10 sprawami, w tym ze śmiercią byłego premiera Zuraba Żwaniji.
 • Saakaszwili: Zachód popełnia ten sam błąd, co wobec Hitlera w 1938 roku

  Saakaszwili: Zachód popełnia ten sam błąd, co wobec Hitlera w 1938 roku

  Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili powiedział w czwartek dziennikowi "Corriere della Sera", że wobec postępowania przywódcy Rosji Władimira Putina w sprawie Ukrainy Zachód popełnia ten sam błąd, co w 1938 roku w stosunku do Adolfa Hitlera.
 • Pożegnalny list Micheila Saakaszwilego

  Pożegnalny list Micheila Saakaszwilego

  ​Ustępujący prezydent Gruzji, Micheil Saakaszwili, ogłosił, że na razie wycofuje się z polityki i nie zamierza przeszkadzać w pracy rządowi. W niedzielę zastąpi go nowy prezydent, Giorgi Margwelaszwili. Zwyciężył w wyborach jako kandydat Gruzińskiego Marzenia.
 • Rosyjskie media o wyborach w Gruzji

  Rosyjskie media o wyborach w Gruzji

  Rosyjskie media komentując wczorajsze wybory prezydenckie w Gruzji nie kryją radości z odejścia z urzędu Micheila Saakaszwiliego. W Moskwie jest on postrzegany jako polityk antyrosyjski. Sam wybór na prezydenta Giorgiego Margwelaszwilego nie budzi natomiast większych emocji.
 • Saakaszwili: Rosja narusza suwerenność Gruzji

  Saakaszwili: Rosja narusza suwerenność Gruzji

  Rosja wciąż narusza suwerenność Gruzji. W ciągu ostatnich miesięcy rosyjscy żołnierze przesuwali słupy graniczne w głąb kraju - mówi prezydent Micheil Saakaszwili, który uczestniczy w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.
 • Kaczyński w Gruzji. Jest "wstrząśnięty"

  Kaczyński w Gruzji. Jest "wstrząśnięty"

  Jarosław Kaczyński z wizyta w Gruzji. Jego partyjni koledzy mówią, że to wsparcie dla europejskich aspiracji tego kraju.
 • Saakaszwili ucieknie z Gruzji? Póki co wytacza ciężkie działa

  Saakaszwili ucieknie z Gruzji? Póki co wytacza ciężkie działa

  Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oskarżył swego politycznego “arcywroga", premiera Bidzinę Iwaniszwilego, o przyjęcie dwóch miliardów dolarów z Rosji - poinformował portal informacyjny civil.ge.
 • Rosyjsko-gruzińska wojna futbolowa. "Wizyty tych deputowanych obrażają nasz kraj"

  Rosyjsko-gruzińska wojna futbolowa. "Wizyty tych deputowanych obrażają nasz kraj"

  ​Prezydent Gruzji nie chce aby rosyjscy deputowani przyjeżdżali do jego kraju.

Filmy - Micheil Saakaszwili (2)