Michalina Olszańska

Artykuły - Michalina Olszańska (22)

 • Nie żyje aktorka i piosenkarka Agnieszka Fatyga

  Nie żyje aktorka i piosenkarka Agnieszka Fatyga

  W piątek, 30 października, w wieku 62 lat zmarła aktorka i piosenkarka Agnieszka Fatyga. Była matką wschodzącej gwiazdy polskiego kina Michaliny Olszańskiej.
 • Wiemy, kto zagra Violettę Villas

  Wiemy, kto zagra Violettę Villas

  ​Poszukiwania aktorki, która wcieli się w postać Violetty Villas, trwały wyjątkowo długo. Wśród faworytek wymieniano przez pewien czas m.in. Margaret, Joannę Kulig, Annę Ilczuk oraz Izabelę Miko. Po dwóch latach wybór padł na Michalinę Olszańską. Decyzję skomentował już syn zmarłej diwy, Krzysztof Gospodarek.
 • "Rozbite marzenia. 1918-1939": Nowy serial w TVP2

  "Rozbite marzenia. 1918-1939": Nowy serial w TVP2

  ​"Rozbite marzenia. 1918-1939" to nowy serial historyczny, który 7 stycznia zadebiutuje w TVP2. To międzynarodowa produkcja, w której jedną z głównych ról gra Michalina Olszańska ("1983", "Matylda", "Ja, Olga Hepnarova").
 • Michalina Olszańska: Nie ma małych ról

  Michalina Olszańska: Nie ma małych ról

  Czołowa polska aktorka młodego pokolenia, Michalina Olszańska, przyzwyczaiła widzów do grania ról pierwszoplanowych. Ale w międzynarodowej produkcji "Sobibór" gotowa była zagrać epizod. Nawet trzecioplanową rolę przekuła w wyrazisty wątek.
 • Michalina Olszańska: Sztuka musi szokować

  Michalina Olszańska: Sztuka musi szokować

  Choć ma dopiero 25 lat, filmy z jej udziałem podbijały już kinowe ekrany m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Japonii. U naszych południowych sąsiadów zdobyła nawet najbardziej prestiżową nagrodą aktorską - Czeskiego Lwa. - Wydaje mi się, że na pewnym etapie sztuka musi szokować - mówi Michalina Olszańska.
 • "Matylda" Aleksieja Uczitiela na festiwalu Sputnik nad Polską

  "Matylda" Aleksieja Uczitiela na festiwalu Sputnik nad Polską

  11. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską (2-12 listopada) zaprezentuje nie tylko tytuły arthousowe, ambitne kino w Konkursie Głównym, ale także najnowsze pozycje mainstreamowe, rosyjskie blockbustery w sekcji Kalejdoskop Nowego Kina.
 • Premiera "Matyldy" w Petersburgu bez zakłóceń

  Premiera "Matyldy" w Petersburgu bez zakłóceń

  Pomimo zakrojonych na szeroką skalę akcji protestacyjnych przeciwko wejściu do rosyjskich kin filmu "Matylda" o carze Mikołaju II i Matyldzie Krzesińskiej, premiera obrazu odbyła się w poniedziałek w Petersburgu bez zakłóceń.
 • Minister kultury broni "Matyldy", kina skarżą się na groźby

  Minister kultury broni "Matyldy", kina skarżą się na groźby

  Rosyjska sieć kinowa, która zrezygnowała z pokazów filmu "Matylda" o Mikołaju II i Matyldzie Krzesińskiej, ogłosiła w środę, że jej kina otrzymywały groźby podpaleń. Minister kultury Władimir Miedinski nazwał próby nacisków na kina bezprawiem i cenzurą.
 • Jedna z wielkich sieci kinowych nie będzie pokazywać "Matyldy"

  Jedna z wielkich sieci kinowych nie będzie pokazywać "Matyldy"

  Jedna z największych w Rosji sieci kin, połączona sieć Cinema Park i Formuła Kina, poinformowała we wtorek, że rezygnuje ze względów bezpieczeństwa z pokazów filmu "Matylda" opowiadającego o romansie przyszłego cara Mikołaja II i tancerki Matyldy Krzesińskiej.
 • Michalina Olszańska: Aktorzy nie powinni być wstydliwi

  Michalina Olszańska: Aktorzy nie powinni być wstydliwi

  W Czechach kojarzą ją nie gorzej niż w Polsce, w Rosji jej najnowsza premiera wzbudza niemałe kontrowersje; w przyszłym roku zobaczymy ją zaś w roli Poli Negri w wysokobudżetowym europejskim serialu. Obchodząca 25. urodziny Michalina Olszańska najlepsze lata aktorskiej kariery ma jednak dopiero przed sobą.

Zdjęcia - Michalina Olszańska (20)