Michał Woś

Filmy - Michał Woś (5)

 • Koronawirus nie wybiera. Kto się zaraził?

  Koronawirus to, trzeba przyznać, sprawiedliwa bestia. Nie oszczędza nikogo. Nieważne, czy jesteś biedny czy bogaty, masz prywatny odrzutowiec czy stary rower, jesteś "zwykłym" człowiekiem czy znanym artystą, politykiem, celebrytą. Wobec koronawirusa wszyscy jesteśmy równi...
 • Michał Woś deklaruje, że za miesiąc będzie już ministrem środowiska

  Myślę, że za miesiąc będzie to już w pełni prawda - tak minister Michał Woś odpowiadał w Popołudniowej rozmowie w RMF FM na pytanie, kiedy w końcu zostanie szefem resortu środowiska. Gość Marcina Zaborskiego zapewniał, że przygotowanie podziału resortów klimatu i środowiska to „bardzo skomplikowana sprawa”. Przez najbliższy miesiąc Woś będzie zajmował się m.in. dzieleniem etatów w nowym resorcie. Michał Woś, pytany o wizytę Komisji Weneckiej, podkreślał, że nie odbyła się ona na zaproszenie polskiego rządu. "Niedopuszczalna jest taka sytuacja, kiedy do nieskończonego procesu legislacyjnego zaprasza się w nieformalny sposób przedstawicieli Komisji Weneckiej" - stwierdził Woś.
 • Michał Woś: Prof. Pawłowicz to osoba wysokiej kultury osobistej

  "Pani profesor ma mocny język, jest kontrowersyjna pod względem wyrażania swoich poglądów, równocześnie jest wybitnym prawnikiem, co nie jest przez nikogo kwestionowane" - tak o kandydatce PiS do Trybunału Konstytucyjnego Krystynie Pawłowicz mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Michał Woś. Przyszły minister środowiska zapewniał, że Pawłowicz jako kandydatka do TK spełnia ustawowy wymóg "nieskazitelności charakteru". Gość Marcina Zaborskiego podkreślał, że to Sejm dokona oceny Pawłowicz. "Pani profesor jest naprawdę osobą wysokiej kultury osobistej w sytuacjach bezpośrednich" - dodawał Woś. Woś o umowie koalicyjnej: Powstanie rada programowa Zjednoczonej Prawicy W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski pytał swojego gościa o szczegóły negocjowanej właśnie umowy koalicyjnej PiS z Porozumieniem i Solidarną Polską. "W zdecydowanej większości osiągnęliśmy porozumienie, teraz są precyzowane naprawdę w drobnym procencie szczegóły tej umowy" - mówił Michał Woś, reprezentujący Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry. "W projekcie, który widziałem, nie było wpisanych spraw programowych. Jest uzgodnione, (...) że bieżące sprawy programowe i merytoryczne będą uzgadniane w ramach rady programowej, która powstanie" - zdradził minister w rządzie PiS. Zastrzegł, że zapisy umowy mogą ulec korektom. Przyszły szef resortu środowiska był też pytany o propozycję "Cała Puszczy parkiem narodowym" zakładającym rozszerzenie granic Białowieskiego Parku Narodowego. "Park narodowy świetnie sobie radzi" - ocenił polityk partii rządzącej. Jak zadeklarował gość RMF FM, "bardzo chętnie spotka się z tymi, którzy postulują rozszerzenie granic parku na kolejne tereny i zapozna się z ich argumentami".
 • Michał Woś: Nie było potrzeby, by posłowie rozmawiali w Sejmie z kandydatami do KRS

  „Nie było takiej potrzeby. Procedura tego nie przewiduje” – tak wiceminister sprawiedliwości Michał Woś odniósł się w Popołudniowej rozmowie w RMF FM do faktu, że przed wyborem nowej Krajowej Rady Sądownictwa posłowie nie mogli spotkać się w Sejmie i porozmawiać z kandydatami na członków KRS. Jak zapewniał: „Proces był zupełnie jawny”. Dopytywany przez Marcina Zaborskiego, dlaczego jawne nie były nazwiska tych, którzy poparli kandydatów do KRS w zgłoszeniach, odparł: „Panie redaktorze, wie pan… taka nagonka się pojawiła na te różne osoby, które mogłyby udzielać poparcia, że mnie to jakoś nie dziwi (…). Opozycja mogła zaproponować taką poprawkę i nikt takiej poprawki nie zaproponował. Ubolewamy nad tym, że tak wygląda stanowienie prawa w Sejmie, że opozycja sama nie chce uczestniczyć w tym procesie i dopiero na takim etapie podnosi tę kwestię”. Dalej zaś wiceminister stwierdził: „Zrywamy z patologią, która miała miejsce przez lata w polskim sądownictwie: z tym wzajemnym popieraniem różnych osób. I w tym przypadku albo jesteśmy państwem praworządnym, albo nie: przepis jasno stanowi, że te załączniki nie są ujawniane”.