Michał Szpak

Artykuły - Michał Szpak (430)

Zdjęcia - Michał Szpak (22)

 • muzyka.interia.pl
  Michał Szpak w duecie z siostrą
 • muzyka.interia.pl
  Michał Szpak w duecie z siostrą
 • muzyka.interia.pl
  Michał Szpak w duecie z siostrą
 • muzyka.interia.pl
  Michał Szpak w duecie z siostrą
 • muzyka.interia.pl
  Michał Szpak w duecie z siostrą
 • film.interia.pl
  "Agent - Gwiazdy": 14 celebrytów w RPA

Filmy - Michał Szpak (15)

 • Michał Szpak przygotowuje się do nagrania nowej płyty

  To będzie bardzo eklektyczny materiał. Nie chciałbym się zamykać w jednym gatunku muzycznym, dlatego że sam jestem dość różnorodny - podkreśla Michał Szpak.
 • Michał Szpak pracuje nad debiutancką płytą. Wytwórnia odrzuciła pierwsze demo artysty

  W 2015 roku ukazać ma się pierwsza długogrająca płytą wokalisty i uczestnika pierwszej edycji programu „X Factor” Michała Szpaka. Pracę nad krążkiem mają zakończyć się pod koniec wakacji. Młody artysta zapowiada na płycie sporo zmian brzmieniowych i stylistycznych. – Prace nad moim krążkiem są bardzo zintensyfikowane. Nowa płyta będzie eklektyczna, nie chciałem zamykać się w jednym stylu, bo nie jestem osobą, którą można jakkolwiek zdefiniować. Niektórzy mówią, że jestem królem vintage, a inni, że jestem po prostu zwariowanym człowiekiem. Dlatego też na albumie pojawi się wiele dźwięków, wiele gatunków będzie się przenikało i wszystko będzie bardzo płynne. Całość zamknie jeden producent, ale na razie nie mogę zdradzić jaki – wyjaśnia Szpak.
 • Michał Szpak: Krytyka pod moim adresem jest niekonstruktywna

  Michał Szpak uważa, że krytyka pod jego adresem dotyczy przede wszystkim jego wizerunku, a nie umiejętności wokalnych. Kiedy młody wokalista pojawił się w programie "X Factor", wiele osób miało problem z jego barwnymi stylizacjami, scenicznym makijażem i balansowaniem na granicy kiczu. Muzyk twierdzi dziś, że jego image i działania, m.in. kontrowersyjny teledysk na urodziny siostry, to nie prowokacja, lecz indywidualny sposób podejścia do życia. – To, czy ktoś lubi mój głos, czy nie, to jest inna sprawa. Można go lubić albo nienawidzić. Na szczęście nikt nie jest w stanie zaprzeczyć temu, że potrafię śpiewać. To jest moja ogromna tarcza i dopóki będę w stanie śpiewać, to ona będzie mnie chronić. To nie jest tak, że sobie to wymyśliłem i stwierdzam: „ Nie będę schematyczny”. Po prostu mam takie podejście do życia. Nigdy nie bawiło mnie to, co bawiło innych, i dlatego jestem taki, a nie inny – mówi wokalista. Michał Szpak jest finalistą 1. edycji talent-show „X Factor” z 2011 r. Pochodzi z Jasła. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie studiuje psychologię w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Koncertuje w kraju i za granicą. Pracuje też nad nową płytą, która ma się ukazać na początku przyszłego roku.
 • Michał Szpak: Robię wszystko, żeby nie wylądować na ściance

  Finalista pierwszej polskiej edycji programu „X-Factor” Michał Szpak nie kryje niezadowolenia z tego, jak jest odbierany przez fanów i media. Młody wokalista czuje, że jego twórczość jest niedoceniana, a ciągłe zainteresowanie jego osobą spowodowane jest głównie oryginalnym wyglądem i ekstrawaganckim stylem bycia.