InteriaTV - Michał Kamiński

Synonimy:
Kamiński Michał,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Michał Kamiński (15)

 • Kamiński: Prośba KE nie może wstrzymać prac na ustawami sądowymi na poziomie Senatu

  "Jedynym organem, który mógł w sposób realny wstrzymać pracę nad ustawami jest Sejm. Ona (prośba Komisji Europejskiej o wstrzymanie się z procedowaniem projektu ustawy, dotyczącej sądów do czasu przeprowadzenia niezbędnych konsultacji - przyp. RMF FM) nie może wstrzymać prac na ustawą na poziomie Senatu" - tak na pytanie o to co wicemarszałkowie i marszałek Senatu zrobią z listem KE w sprawie ustaw sądowych, odpowiedział Michał Kamiński. Dopytywany czy w takim razie senatorowie w tej sprawie mają związane ręce, odpowiedział: "Co do terminu, w jakimś sensie, mamy związane ręce. Ta ustawa mogła być zatrzymana, wstrzymana na poziomie Sejmu, jeżeli ona wyszła z Sejmu to tak naprawdę proces legislacyjny się rozpoczął". Dodał, że jego zdaniem "istnieje potrzeba żebyśmy nie tylko poznali głos niezależnych, niezaangażowanych w polskie polityczne spory ekspertów w obszarze praworządności, ale także, by wszyscy w Polsce z autorytatywnych ust usłyszeli jakie Polsce grożą konsekwencje w przypadku faktycznego wypisywania nas z systemu prawnego Unii Europejskiej". Kamiński: W Senacie musimy pokazać jasną alternatywę Mamy 30 dni na to, żeby zająć się ustawą przeprowadzoną w Sejmie - niezależnie jak szybko Sejm nad taką ustawą pracuje - i Senat w Polsce, w przeciwieństwie do innych organów władzy w naszym kraju będzie przestrzegał pilnie zasad konstytucji - tak na pytanie o to, czy na pierwszym styczniowym posiedzeniu Senat zajmie się przegłosowaną przez Sejm nowelizacją ustaw sądowych odpowiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Michał Kamiński. Wicemarszałek Senatu podkreślił też, że w Sejmie panuje "autorytarny styl parlamentaryzmu". Musimy pokazać jasną - w każdym tego słowa znaczeniu - alternatywę dla tego autorytaryzmu w wyższej izbie parlamentu. Dlatego tam odbędzie się debata, tam zaprosimy także - wiele na to wskazuje - międzynarodowych ekspertów - podkreślił Kamiński.
 • Michał Kamiński: Naturalną partią do funkcji marszałka Senatu powinna być KO

  „Nie wybieram się na marszałka Senatu, poprę kandydata wybranego wspólnie przez tych 51 na marszałka Izby i mam nadzieję, że to będzie dobry marszałek, mający poczucie wagi tej Izby, która musi stać na straży naszego zagrożonego politycznego ustroju” – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Michał Kamiński. „Naturalną partią do funkcji marszałku Senatu powinna być ta partia, która ma największą liczbę mandatów, czyli Koalicja Obywatelska” – uważa gość Marcina Zaborskiego, wybrany do Senatu z listy PSL. „Nie było jeszcze spotkania wszystkich senatorów opozycji. Myślę, że nie będzie kłopotów, jeżeli tylko nam pozwolą i się zbierzemy, to na pewno wybierzemy jednego dobrego kandydata na marszałka Senatu” – zapewnia Kamiński. Kamiński: PiS mi nic nie proponuje. I nie ma po co przychodzić „Znam Krzysztofa Kwiatkowskiego, rozmawiałem z nim po wyborach i nic nie sprawiało wrażenia, żeby rozważał jakikolwiek inny wariant, niż bycie senatorem tego szerokiego obozu politycznego” – zapewniał Michał Kamiński w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Nowo wybrany senator z list PSL zapewnił też, że sam ani prze chwilę nie rozważał wolty. „Zdenerwowałem się sytuacją, w której kolejni znajomi do mnie dzwonią mówiąc, ze ludzie Grzegorza Schetyny chodzą i opowiadają, że do mnie przychodzą różni moi byli znajomi z PiS-u i mi to (przejście na stronę PiS- red.) proponują. To jest nieprawda. Nie przychodzą i nie proponują. I nie maja po co przychodzić” – dodał Kamiński. Kamiński skomentował też potencjalne szansę Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. „Jest faworytem w I i II turze, ale nie przypuszczam, żeby zdobył w I turze 51 proc. głosów” – powiedział
 • "Europejscy demokraci" - powstało nowe koło poselskie w Sejmie

  W Sejmie powstało nowe koło Europejscy Demokraci; w jego skład weszło trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński. Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który wystąpił z PO.
 • Michał Kamiński: Europosłowie PO powinni poprzeć rezolucję

  Europosłowie PO poprą rezolucję ws. Polski? "Jeżeli wygląda ona tak, jak jest w mediach, to myślę, że powinni. To nie jest głosowanie przeciwko rządowi swojego kraju, tylko głosowanie za pewnymi europejskimi wartościami" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były europoseł Michał Kamiński z Platformy Obywatelskiej. "Siedziałem na sali Parlamentu Europejskiego, jako poseł, parę rzędów za mną stał Ziobro i krzyczał na polskiego premiera, że w Polsce jest łamana demokracja. I wtedy go potępiałem, ale teraz to jest zupełnie co innego" - dodaje Kamiński. Jego zdaniem rezolucja to bardzo zły sygnał i wizerunek Polski po raz kolejny doznał uszczerbku. Polityk uważa, że można było nie dopuścić do rezolucji. "Sygnały były bardzo wyraźne, ale jeśli Jarosław Kaczyński ich nie zauważył, to widocznie nie zależy mu na wizerunku Polski w Europie" - komentuje gość Kontrwywiadu.
 • Kamiński: Premier pójdzie na debatę z marszu. Nie ma czasu na przygotowania, zawsze jest naturalna

  "Premier pójdzie na debatę trochę z marszu. Jest tyle rzeczy, za które odpowiada, że nie mamy dużo czasu na przygotowanie się. Premier ma inne zadania" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM minister w kancelarii premiera Michał Kamiński. "Ewa Kopacz jest osobą, której nie da się powiedzieć, co ma mówić w debacie. Jest zawsze naturalna" - dodaje. Pytany o to, czy trenuje z premier udając Beatę Szydło, odpowiada: "Jestem człowiekiem kreatywnym, mam wielką fantazję, ale zagrać Szydło bym nie potrafił. To przekracza moje możliwości".
 • Kamiński: Każdy, kto mówi, że jestem lobbystą, kłamie i naraża się na proces

  "Każdy, kto mówi, że jestem lobbystą, kłamie i naraża się na proces w tej sprawie” – mówi o swojej pracy dla izraelsko-amerykańskiej firmy sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, Michał Kamiński, w Kontrwywiadzie RMF FM. „Będę sprawdzany jako wysoki urzędnik państwowy przez wszystkie możliwe służby. Nie boję się. Nie mam sobie nic do zarzucenia” – dodaje.
 • Kamiński: Trumna prezydenta jest gadżetem wyborczym PiS

  Lech Kaczyński powinien mieć pomnik. To prezydent, który zginął na służbie i całym swoim życiem zasłużył, by wystawić mu pomnik. Chciałbym, żeby ofiara, którą poniósł dla Polski, zjednoczyła Polaków, ale kiedy widzę zdjęcia rozbitego Tu-154M i trumien podpisane jako 'materiał wyborczy PiS', to mówię, że to haniebne! - stwierdza w Kontrwywiadzie RMF FM były minister Lecha Kaczyńskiego, dziś kandydat PO w wyborach do PE Michał Kamiński. - PiS wykorzystuje tragedię smoleńską jako materiał wyborczy, a zdjęcia rozbitego samolotu i trumien jako gadżet w kampanii. Chciałbym zapytać Jarosława Kaczyńskiego, dlaczego na to pozwala - dodaje.
 • Co dalej z PJN i polską sceną polityczną?

  Na pytania słuchaczy radia RMF FM odpowiada Michał Kamiński.
 • Kamiński: Gdyby Kaczyński wyniósł dziecko z pożaru, oskarżono by go o pedofilię

  Gest z tabletem nie zaszkodził, ale i nie pomógł PiS-owi. Nie chcę przyłączać się do chóru krytyków wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, bo prawda jest taka, że nawet gdyby wyniósł z pożaru dziecko, to zamiast mu gratulować, oskarżono by go o pedofilię - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Michał Kamiński.
 • Michał Kamiński: To może być największy skandal polityczny IV RP

  "Roman Giertych sugeruje, że w czasie, gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło ojca Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian miał nie domagać się zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej" - mówi Michał Kamiński w Przesłuchaniu w RMF FM.