Michał Kamiński

Synonimy:
Kamiński Michał,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Michał Kamiński (141)

Filmy - Michał Kamiński (17)

 • Kamiński: Prośba KE nie może wstrzymać prac na ustawami sądowymi na poziomie Senatu

  "Jedynym organem, który mógł w sposób realny wstrzymać pracę nad ustawami jest Sejm. Ona (prośba Komisji Europejskiej o wstrzymanie się z procedowaniem projektu ustawy, dotyczącej sądów do czasu przeprowadzenia niezbędnych konsultacji - przyp. RMF FM) nie może wstrzymać prac na ustawą na poziomie Senatu" - tak na pytanie o to co wicemarszałkowie i marszałek Senatu zrobią z listem KE w sprawie ustaw sądowych, odpowiedział Michał Kamiński. Dopytywany czy w takim razie senatorowie w tej sprawie mają związane ręce, odpowiedział: "Co do terminu, w jakimś sensie, mamy związane ręce. Ta ustawa mogła być zatrzymana, wstrzymana na poziomie Sejmu, jeżeli ona wyszła z Sejmu to tak naprawdę proces legislacyjny się rozpoczął". Dodał, że jego zdaniem "istnieje potrzeba żebyśmy nie tylko poznali głos niezależnych, niezaangażowanych w polskie polityczne spory ekspertów w obszarze praworządności, ale także, by wszyscy w Polsce z autorytatywnych ust usłyszeli jakie Polsce grożą konsekwencje w przypadku faktycznego wypisywania nas z systemu prawnego Unii Europejskiej". Kamiński: W Senacie musimy pokazać jasną alternatywę Mamy 30 dni na to, żeby zająć się ustawą przeprowadzoną w Sejmie - niezależnie jak szybko Sejm nad taką ustawą pracuje - i Senat w Polsce, w przeciwieństwie do innych organów władzy w naszym kraju będzie przestrzegał pilnie zasad konstytucji - tak na pytanie o to, czy na pierwszym styczniowym posiedzeniu Senat zajmie się przegłosowaną przez Sejm nowelizacją ustaw sądowych odpowiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Michał Kamiński. Wicemarszałek Senatu podkreślił też, że w Sejmie panuje "autorytarny styl parlamentaryzmu". Musimy pokazać jasną - w każdym tego słowa znaczeniu - alternatywę dla tego autorytaryzmu w wyższej izbie parlamentu. Dlatego tam odbędzie się debata, tam zaprosimy także - wiele na to wskazuje - międzynarodowych ekspertów - podkreślił Kamiński.
 • Michał Kamiński: Naturalną partią do funkcji marszałka Senatu powinna być KO

  „Nie wybieram się na marszałka Senatu, poprę kandydata wybranego wspólnie przez tych 51 na marszałka Izby i mam nadzieję, że to będzie dobry marszałek, mający poczucie wagi tej Izby, która musi stać na straży naszego zagrożonego politycznego ustroju” – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Michał Kamiński. „Naturalną partią do funkcji marszałku Senatu powinna być ta partia, która ma największą liczbę mandatów, czyli Koalicja Obywatelska” – uważa gość Marcina Zaborskiego, wybrany do Senatu z listy PSL. „Nie było jeszcze spotkania wszystkich senatorów opozycji. Myślę, że nie będzie kłopotów, jeżeli tylko nam pozwolą i się zbierzemy, to na pewno wybierzemy jednego dobrego kandydata na marszałka Senatu” – zapewnia Kamiński. Kamiński: PiS mi nic nie proponuje. I nie ma po co przychodzić „Znam Krzysztofa Kwiatkowskiego, rozmawiałem z nim po wyborach i nic nie sprawiało wrażenia, żeby rozważał jakikolwiek inny wariant, niż bycie senatorem tego szerokiego obozu politycznego” – zapewniał Michał Kamiński w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Nowo wybrany senator z list PSL zapewnił też, że sam ani prze chwilę nie rozważał wolty. „Zdenerwowałem się sytuacją, w której kolejni znajomi do mnie dzwonią mówiąc, ze ludzie Grzegorza Schetyny chodzą i opowiadają, że do mnie przychodzą różni moi byli znajomi z PiS-u i mi to (przejście na stronę PiS- red.) proponują. To jest nieprawda. Nie przychodzą i nie proponują. I nie maja po co przychodzić” – dodał Kamiński. Kamiński skomentował też potencjalne szansę Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. „Jest faworytem w I i II turze, ale nie przypuszczam, żeby zdobył w I turze 51 proc. głosów” – powiedział
 • "Europejscy demokraci" - powstało nowe koło poselskie w Sejmie

  W Sejmie powstało nowe koło Europejscy Demokraci; w jego skład weszło trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński. Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który wystąpił z PO.
 • Po wykluczeniu posłów z PO. "Powinniśmy być jak jedna pięść". "PO ma nie najlepszego przywódcę"

  Powinniśmy być jak jedna pięść i ta pięść powinna być jak największa i na pewno wszyscy powinniśmy mieć poczucie, że jesteśmy częścią tej pięści - powiedziała posłanka PO po wykluczeniu z szeregów partii trzech posłów oraz radnego sejmiku lubuskiego. W środę (20.07) zarząd grupowania usunął Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego, a także radnego Tomasza Możejkę. (TVN24/X-news)