Michaił Kałasznikow

Artykuły - Michaił Kałasznikow (8)

 • Kałasznikow miał wyrzuty sumienia. Napisał do zwierzchnika cerkwi

  Kałasznikow miał wyrzuty sumienia. Napisał do zwierzchnika cerkwi

  Jak podaje "Le Figaro" za radiem Echo Moskwy i dziennikiem Izwiestia, u schyłku swego życia konstruktor karabinu AK47 - Michaił Kałasznikow - zaadresował do zwierzchnika cerkwi rosyjskiej pełen skruchy list. Wyrażał w nim niepokój o swoje zbawienie, dręczony liczbą ofiar zabitych ze skonstruowanej przez niego broni.
 • Kałasznikow pochowany w panteonie narodowym pod Moskwą

  Kałasznikow pochowany w panteonie narodowym pod Moskwą

  Setki osób w piątek pod Moskwą odprowadziły w ostatnią drogę Michaiła Kałasznikowa, słynnego konstruktora broni strzeleckiej, w tym najpopularniejszego w świecie karabinu automatycznego AK-47. W pogrzebie uczestniczył prezydent Rosji Władimir Putin.
 • W Rosji pogrzeb Kałasznikowa

  W Rosji pogrzeb Kałasznikowa

  Dziś w Rosji odbędzie się pogrzeb Michaiła Kałasznikowa. Legendarny twórca karabinu AK-47 spocznie na nowym podmoskiewskim cmentarzu wojskowym dla zasłużonych Rosjan. Konstruktor zmarł 23 grudnia w wieku 94 lat.
 • Nie żyje Michaił Kałasznikow - twórca AK-47

  Nie żyje Michaił Kałasznikow - twórca AK-47

  Zmarł Michaił Kałasznikow, twórca słynnego karabinka automatycznego. Miał 94 lata. Mógł być milionerem, ale oddał patent państwu. Jego dzieło znalazło się nie tylko na wyposażeniu armii, ale i w herbach afrykańskich państw.
 • Michaił Kałasznikow nie żyje. Miał 94 lata

  Michaił Kałasznikow nie żyje. Miał 94 lata

  Michaił Kałasznikow, słynny rosyjski konstruktor broni strzeleckiej, w tym najpopularniejszego w świecie karabinu automatycznego AK-47, zmarł w poniedziałek w Iżewsku, w Udmurcji. Miał 94 lata. Od dłuższego czasu ciężko chorował.