michael haneke

Artykuły - Michael haneke (19)

 • Michael Haneke: Zbliżać się do prawdy

  Michael Haneke: Zbliżać się do prawdy

  - Zadaniem sztuki nie jest pokazywanie prawdy, ale raczej zadawanie pytań dotyczących tej prawdy - powiedział w sobotę na konferencji prasowej w Łodzi austriacki reżyser i scenarzysta Michael Haneke.
 • Michael Haneke doktorem honoris causa Szkoły Filmowej

  Michael Haneke doktorem honoris causa Szkoły Filmowej

  Ponad 130 osób z Polski i zagranicy rozpoczęło w piątek naukę w Szkole Filmowej w Łodzi. Inauguracji, jubileuszowego 65. roku akademickiego, towarzyszyła uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa tegorocznemu laureatowi Oscara, austriackiemu reżyserowi Michaelowi Haneke.
 • Haneke wyróżniony przez łódzką "filmówkę"

  Haneke wyróżniony przez łódzką "filmówkę"

  Michael Haneke, austriacki reżyser i scenarzysta, tegoroczny laureat Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny ("Miłość"), będzie doktorem honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
 • Haneke z nagrodą księcia Asturii

  Haneke z nagrodą księcia Asturii

  Nagrodę księcia Asturii w dziedzinie sztuki przyznano w tym roku austriackiemu reżyserowi Michaelowi Hanekemu - podało w czwartek, 9 maja, jury tej prestiżowej hiszpańskiej nagrody.
 • Portret Michaela Haneke w kinach

  Portret Michaela Haneke w kinach

  "Michael Haneke. Zawód: reżyser" - dokument o zdobywcy Oscara za film "Miłość" i 3 Złotych Palm na festiwalu w Cannes ("Miłość", "Biała wstążka", "Ukryte") trafi 31maja na ekrany polskich kin. O pracy z Michaelem Haneke opowiadają w nim m.in. Juliette Binoche, Isabelle Huppert i Jean-Louis Trintignant.
 • "Miłość" Hanekego do Oscara

  "Miłość" Hanekego do Oscara

  Nagrodzona Złotą Palmą na tegorocznym festiwalu w Cannes "Miłość" Michaela Hanekego będzie austriackim kandydatem do Oscara 2013 w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny. W walce o nominację do statuetki konkurować będzie m.in. z polskim filmem "80 milionów".
 • Laureat Złotej Palmy otworzy Nowe Horyzonty

  Laureat Złotej Palmy otworzy Nowe Horyzonty

  Film "Miłość" Michaela Haneke, nagrodzony Złotą Palmą na zakończonym w maju festiwalu w Cannes, otworzy 19 lipca 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
 • "Miłość" Hanekego w listopadzie w kinach

  "Miłość" Hanekego w listopadzie w kinach

  Nagrodzony Złotą Palmą na tegorocznym festiwalu w Cannes film "Miłość" ("Amour") austriackiego reżysera Michaela Hanekego trafi do kin w Polsce 2 listopada - zapowiedział w czwartek jego polski dystrybutor, firma Gutek Film.
 • Haneke zmienia tytuł filmu

  Haneke zmienia tytuł filmu

  Austriacki reżyser Michael Haneke zmienił tytuł swojego najnowszego filmu. Zdjęcia do "Love" (poprzednio - "These Two") ruszą w lutym.
 • Sielskość i anielskość kontra depresja

  Sielskość i anielskość kontra depresja

  "Anioł nad morzem" ("Un ange a la mer"), reż. Frédéric Dumont, Belgia/Kanada 2009, dystrybutor: Art House, premiera kinowa 10 grudnia 2010 roku.

Filmy - Michael haneke (1)