Film - Miasto'44

Artykuły - Miasto'44 (11)

 • Gdynia 2014: Zakorzenione w rzeczywistości

  Gdynia 2014: Zakorzenione w rzeczywistości

  Opowiadający o Zbigniewie Relidze "Bogowie", traktujące o powstaniu warszawskim "Miasto 44" i podejmująca wątki katastrofy smoleńskiej "Onirica - Psie Pole" to trzy konkursowe tytuły, które można było zobaczyć w czwartek na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
 • "Miasto 44": Trzeba doceniać każdą chwilę

  "Miasto 44": Trzeba doceniać każdą chwilę

  "Ten film przypomina, jak kruchy jest porządek świata; że trzeba doceniać każdą chwilę, dbać o to, co się ma, bo w każdej chwili możemy to stracić" - mówi Jan Komasa. Opowiadające o powstaniu warszawskim "Miasto44" w jego reżyserii trafi do kin 19 września.
 • "Miasto 44": Komasa odpiera atak

  "Miasto 44": Komasa odpiera atak

  W związku z burzą medialną, jaką wywołał Jan Komasa wpisem na swoim prywatnym profilu na facebooku, reżyser "Miasta 44" postanowił wydać oświadczenie.
 • "Miasto 44": "To była wersja stadionowa"

  "Miasto 44": "To była wersja stadionowa"

  Jan Komasa zaskoczył recenzentów i widzów "Miasta 44". Okazuje się, że publiczność zgromadzona 30 lipca na Stadionie Narodowym obejrzała jedynie "wersję stadionową" filmu "Miasto 44".
 • "Miasto 44": Dobrze, że ten film powstał

  "Miasto 44": Dobrze, że ten film powstał

  Dobrze, że ten film powstał - mówili po pokazie "Miasta 44" weterani powstania warszawskiego. Chwalili film, lecz wskazali też jego słabe strony. "Bardzo dobry", "oddaje rzeczywistość powstania", ale "za dużo ukazanej klęski, za mało radości" - to niektóre z opinii.
 • "Miasto 44": Pokaz specjalny filmu Jana Komasy

  "Miasto 44": Pokaz specjalny filmu Jana Komasy

  Ponad 10 tys. osób, wśród nich prezydent Bronisław Komorowski oraz weterani powstania warszawskiego, wzięło udział w pokazie specjalnym filmu fabularnego "Miasto 44" na Stadionie Narodowym w Warszawie. Reżyserem filmu jest Jan Komasa.
 • "Miasto 44": Hollywoodzcy eksperci robią efekty

  "Miasto 44": Hollywoodzcy eksperci robią efekty

  Znany z serialu "Prawo Agaty" Michał Mikołajczak zagrał w filmie "Miasto 44" Jana Komasy. Aktor wcielił się w postać Aleksandra, chłopaka z bogatego domu, który organizuje przemyt w czasie okupacji. Według Mikołajczaka mocną stroną projektu będą efekty specjalne, nad którymi pracują doświadczeni specjaliści z Hollywood.
 • "M jak miłość": Nowa postać w serialu

  "M jak miłość": Nowa postać w serialu

  Ten rok może być dla niego przełomowy. We wrześniu do kin trafi film "Miasto 44", w którym Maurycy Popiel gra "Górala", a już teraz poznają go fani "M jak miłość". W serialu wciela się w Olka, porzuconego przed laty syna Aleksandry.
 • "Miasto 44": Na ten film czekamy

  "Miasto 44": Na ten film czekamy

  Krytycy jednogłośnie stwierdzają, że w polskim kinie dzieje się coraz lepiej. Ubiegły rok obfitował w ciekawe, różnorodne i autorskie filmy. W tym roku ma być podobnie. Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej szczególnie poleca dzieła młodych twórców.
 • "Miasto 44": Efekty z Hollywood

  "Miasto 44": Efekty z Hollywood

  Ulica Kawęczyńska na warszawskiej Pradze na jeden dzień cofnęła się w czasie. Wszystko za sprawą ekipy filmowej, która pracuje nad filmem o Powstaniu Warszawskim "Miasto 44".

Zdjęcia - Miasto'44 (1)