miasteczko

Artykuły - Miasteczko (91)

 • W Chinach powstała kopia austriackiego miasteczka

  W prowincji Guangdong (Kuangtung) na południu Chin zaczęło przyjmować gości miasteczko, które jest kopią malowniczego austriackiego Hallstatt. Przedsięwzięcie kosztowało 940 mln dolarów i jest być może najambitniejszą chińską "podróbką".
 • Sprzedano "najmniejsze miasteczko w USA"

  Sprzedano "najmniejsze miasteczko w USA"

  Amerykańskie miasteczko uważane za "najmniejsze w Stanach Zjednoczonych" zostało sprzedane na aukcji za 900 tysięcy dolarów - informuje serwis BBC.
 • Włochy: Małe miasteczko z niepodległościowymi aspiracjami

  Małe miasteczko Filettino w środkowych Włoszech zaczęło emitować własne pieniądze, chcąc się uniezależnić i zaprotestować przeciwko rządowym przedsięwzięciom oszczędnościowym.
 • Droga do finałów Imagine Cup 2011 - sukcesy Polaków

  Droga do finałów Imagine Cup 2011 - sukcesy Polaków

  Światowe finały Imagine Cup 2011 coraz bliżej. Gospodarzem tego największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów będzie Nowy Jork. Polscy studenci przygotowują się do udziału w dziewiątej edycji konkursu i odnoszą już pierwsze sukcesy.
 • Miasteczko Cold Spring Harbor

  Miasteczko Cold Spring Harbor

  Miłość, zdrada, rozczarowanie i zmarnowane marzenia - kolejna, doskonała powieść jednego z najbardziej wnikliwych pisarzy dwudziestego wieku.
 • Z panzerfaustu w sejf

  Z panzerfaustu w sejf

  Poszukiwania Bursztynowej Komnaty złączyły te dwa tak różne miasta: malutkie miasteczko gdzieś w Prusach Wschodnich i brandenburski ośrodek przemysłowy z tramwajami i trolejbusami na ulicach. W 1945 roku wschodniopruski Landsberg i Landsberg nad Wartą połączyła straszna zemsta czerwonoarmistów. I szukanie skarbów.
 • Z panzerfaustu w sejf

  Z panzerfaustu w sejf

  Poszukiwania Bursztynowej Komnaty złączyły dwa różne miasta: malutkie miasteczko gdzieś w Prusach Wschodnich i brandenburski ośrodek przemysłowy z tramwajami i trolejbusami na ulicach. W 1945 roku wschodniopruski Landsberg i Landsberg nad Wartą połączyła straszna zemsta czerwonoarmistów. I szukanie skarbów.
 • Prawie całe miasteczko tańczy Shakirę!

  Prawie całe miasteczko tańczy Shakirę!

  Sprawdźcie wideo nakręcone przez mieszkańców hiszpańskiej Herrerueli do piłkarskiej piosenki "Waka Waka" Shakiry!
 • Londyn: Burmistrz grozi protestującym

  Londyn: Burmistrz grozi protestującym

  Burmistrz Londynu Boris Johnson zagroził, że w drodze nakazu sądowego usunie miasteczko namiotowe, które wyrosło w ostatnich tygodniach na trawniku przed budynkiem parlamentu w sercu brytyjskiej metropolii.
 • Ballada o rewolwerowcu cz. II

  Ballada o rewolwerowcu cz. II

  Gdy napadał na banki, kasjerzy skwapliwie otwierali sejfy i pytali z szacunkiem: "Pan jest Jesse James? Pańskie pieniądze, sir". A on, zebrawszy łupy, kłaniając się obrabowanym i wpychał garście dolarów do męskich czapek i damskich torebek. To nic, że często kogoś zabijał. Mieszkańców przepełniała duma, że zostali obrabowani przez najsłynniejszy gang w kraju!

Filmy - Miasteczko (1)

 • Okazja jedna na milion! Idealnie trafił

  Trasy zjazdowe były co prawda zamknięte, ale na otarcie łez przyroda postanowiła zostawić sportowcom małe co nieco. Bendik Gjerdalen, 23-letni Norweg, podzielił się nagraniem ze słynnego szwajcarskiego kurortu Sankt Moritz. Miasteczko nawiedziły tak intensywne opady śniegu, że ruchliwe i gwarne do tej pory uliczki zamieniły się w idealne trasy zjazdowe. Nie pozostawało nic innego, jak przypiąć deskę i dać się porwać zimowemu szaleństwu!