Fakty - MFW

Synonimy:
Międzynarodowy Fundusz Walutowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - MFW (68)

 • Nierówności społeczne - instrukcja obsługi

  Nierówności społeczne - instrukcja obsługi

  W jednym tramwaju zmieściłaby się grupka osób, które zgromadziły większy majątek niż 3,5 miliarda najbiedniejszych ludzi razem wziętych. O ile tylko szanowni państwo miliarderzy zechcieliby do takiego tramwaju wsiąść (wątpliwe). Ale nie w środku transportu rzecz, a w jednym z najpoważniejszych problemów współczesnej cywilizacji.
 • Grecja poprosiła MFW o udział w negocjacjach ws. pomocy

  Grecja poprosiła MFW o udział w negocjacjach ws. pomocy

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy został w piątek wieczorem oficjalnie zaproszony do udziału w negocjacjach ws. pomocy finansowej dla Aten (tzw. bailout). Grecja domagała się na pewnym etapie rozmów z wierzycielami, by MFW nie brał udziału w następnym bailoucie.
 • Premier Grecji po rozmowie z szefową MFW

  Premier Grecji po rozmowie z szefową MFW

  Premier Grecji Aleksis Cipras rozmawiał w poniedziałek wieczorem z szefową Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Chrisitine Lagarde i prezesem Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghim na temat sytuacji jego kraju po niedzielnym referendum.
 • Ukraina: Premier odwołał wizytę na szczycie G7

  Ukraina: Premier odwołał wizytę na szczycie G7

  Rozmowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym zamiast udziału w szczycie G7. Ukriański premier Arsenij Jaceniuk odwołał wizytę w Holandii, by negocjować pożyczkę z MFW dla Ukrainy.
 • Lagarde: MFW zaczyna negocjacje z Ukrainą ws. programu ratunkowego

  Lagarde: MFW zaczyna negocjacje z Ukrainą ws. programu ratunkowego

  Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde poinformowała w czwartek, że na wniosek Rady Wykonawczej Funduszu, przebywająca w Kijowie misja MFW rozpocznie negocjacje z władzami Ukrainy ws. programu ratunkowego.
 • Ukraina prosi o pomoc. Chce co najmniej 15 miliardów dolarów

  Ukraina prosi o pomoc. Chce co najmniej 15 miliardów dolarów

  Nowy ukraiński minister finansów Ukrainy wyraził w czwartek nadzieję, że misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego przybędzie do Kijowa w przyszłym tygodniu, by pracować nad nowym pakietem pomocy dla Ukrainy, wartym co najmniej 15 mld USD. - Dziś zwróciliśmy się do MFW o przysłanie misji i mamy nadzieję, że będzie ona tutaj w przyszłym tygodniu. To będzie nowy program. Poprosimy o co najmniej 15 mld dolarów - powiedział Ołeksandr Szłapak. Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde już zabrała głos w tej sprawie.
 • To koniec Straussa-Khana? Miażdżące dowody orgii

  To koniec Straussa-Khana? Miażdżące dowody orgii

  Nadsekwańska prasa ujawnia przygniatający materiał dowodowy zebrany przez francuską prokuraturę przeciwko Dominique’owi Strauss-Kahnowi. Wynika z niego, że były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego oskarżony o stręczycielstwo był głównym szefem międzynarodowej siatki. To on miał decydować, gdzie i kiedy odbywały się orgie z udziałem m.in. prostytutek, biznesmenów i polityków.
 • Wojna na słowa na linii KE z MFW

  Wojna na słowa Komisji Europejskiej z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Chodzi o pakiet pomocowy dla Grecji. Eksperci obu instytucji wspólnie uzgadniali warunki przyznania Atenom międzynarodowej pożyczki. Teraz jednak Fundusz w wewnętrznym raporcie przyznaje, że popełnił błędy, wytyka je też Komisji Europejskiej.
 • Szefowa MFW przesłuchiwana w związku z tzw. aferą Tapie

  Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde jest w czwartek przesłuchiwana przed sądem w Paryżu w związku z ugodą finansową z 2008 r., kiedy była minister gospodarki i finansów Francji, na korzyść biznesmena i b. ministra Bernarda Tapie.
 • Egipski rząd: Porozumienie z MFW do końca czerwca

  Rząd Egiptu spodziewa się, że do końca czerwca podpisze porozumienie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i otrzyma od niego pierwszą transzę kredytu, opiewającego na 4,8 mld dolarów - oświadczył we wtorek minister planowania Aszraf el-Arabi.