Metronomy

Artykuły - Metronomy (9)

 • Recenzja Metronomy "Summer 08": Droga nie na skróty

  Recenzja Metronomy "Summer 08": Droga nie na skróty

  Lato 2008 było dla Josepha Mounta bardzo pracowite. To lato, które poprzedziło premierę "Nights Out", drugiego albumu projektu Metronomy. Wcześniej, przy debiucie, muzyk nagrywał sam, zaś do prac nad drugą płytą postanowił dopuścić innych muzyków. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, przede wszystkim pojawiła się "The English Riviera" - płyta, która przyniosła zespołowi rozgłos. Po ośmiu latach Joseph Mount zatoczył koło i znowu, tak jak przy debiucie, nagrał album samodzielnie. Zresztą - i tak od dawna wszyscy wiemy, kto tu rządzi i jest twórcą wyjątkowego brzmienia Metronomy.
 • Relacja z Orange Warsaw Festival 2015 (Dzień III): Głośno, głośniej, Muse!

  Relacja z Orange Warsaw Festival 2015 (Dzień III): Głośno, głośniej, Muse!

  Co zrobić, aby festiwal, który organizujesz zakończył się sukcesem? Wystarczy zakontraktować Matta Bellamy'ego i jego kolegów. To sprawdzony patent.
 • Metronomy na Orange Warsaw Festival 2015

  Metronomy na Orange Warsaw Festival 2015

  Do składu tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival dołączył kolejny wykonawca. Metronomy zagrają w niedzielę – 14 czerwca.
 • Electronic Beats 2015 na start

  Electronic Beats 2015 na start

  Metronomy, Highasakite, Adi Ulmansky, Gilles Peterson, Motor City Drum Ensemble i Oxford Drama to gwiazdy kolejnej polskiej odsłony festiwalu Electronic Beats. Impreza odbędzie się w piątek 27 lutego w klubach Palladium i Basen w Warszawie.
 • "Jedna wielka impreza" (wywiad z Metronomy)

  "Jedna wielka impreza" (wywiad z Metronomy)

  Konsekwentnie budowali swą pozycję przez ponad dekadę, a ukoronowaniem ich dorobku jest wydana w marcu 2014 r. płyta "Love Letters", na której dają upust fascynacji stylistyką bardzo retro. Już 27 lutego Metronomy wystąpią w warszawskim Palladium jako główna gwiazda tegorocznej edycji festiwalu Electronic Beats.
 • Metronomy "Love Letters". Niewykorzystany potencjał (recenzja)

  Metronomy "Love Letters". Niewykorzystany potencjał (recenzja)

  Zwiastujące czwarty album Metronomy single "I'm Aquarius" i "Love Letters" zapowiadały porywającą płytę. Brytyjczykom zabrakło jednak kreatywności - stworzyli dzieło atrakcyjne, ale nierówne.
 • Metronomy na Open'er Festival 2014

  Metronomy na Open'er Festival 2014

  Brytyjska electropopowa grupa Metronomy dołącza do składu tegorocznej edycji Open'er Festival w Gdyni.
 • OFF Festival: Metronomy zaprasza do tańca

  OFF Festival: Metronomy zaprasza do tańca

  W tym roku na OFF Festival (3-5 sierpnia w Katowicach) do tańca porwą was Metronomy i Shangaan Electro, chwile refleksji zapewnią The Antlers, Bardo Pond i Mikołaj Trzaska ze swoim soundtrackiem do "Róży". A kto nie będzie miał dość, da się obrazić i ogłuszyć Aptece.
 • Metronom trojański

  Metronom trojański

  Metronomy "Nights Out", Warner