metro

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Metro (Film (2012) Reż.Anton Megerdichev) , Metro (prasa) Metro (Film (1985)[Subway] Reż.Luc Besson)

Artykuły - Metro (408)

 • Twórcy serii Metro mają nowego właściciela

  Twórcy serii Metro mają nowego właściciela

  ​4A Games, wywodzące się z Ukrainy studio na Malcie, słynące głównie z serii strzelanek Metro, ma nowego właściciela. Jest nim Embracer Group. Jeśli nazwa niewiele wam mówi, jest to Szwedzka korporacja, która kontroluje THQ Nordic czy Koch Media i w ostatnich latach skupuje studia.
 • Siemens Mobility elektryfikuje dwie linie metra w Singapurze

  Siemens Mobility elektryfikuje dwie linie metra w Singapurze

  Firma Siemens Mobility otrzymała zlecenie od Zarządu Transportu Lądowego w Singapurze na elektryfikację 6 etapu rozbudowy linii Circle Line oraz przedłużenia linii North East Line w Singapurze. Zlecenie jest warte około 70 milionów euro. To trzecie zlecenie Siemens Mobility w Singapurze w ciągu ostatniego roku.
 • Seria Metro zbiera negatywne recenzje na Steamie

  Seria Metro zbiera negatywne recenzje na Steamie

  ​Metro 2033 oraz Metro: Last Light to obecnie produkcje oceniane "w większości negatywnie" na Steamie, choć jeszcze niedawno noty były "bardzo pozytywne". Nie, twórcy nie wydali nagle jakiejś tragicznej aktualizacji - gracze są niezadowoleni z przeniesienia Metro Exodus do Epic Store.
 • Siemens Mobility dostarczy 94 pociągi Inspiro dla Londynu

  Siemens Mobility dostarczy 94 pociągi Inspiro dla Londynu

  W londyńskim metrze już wkrótce pojawią się nowe pociągi wyprodukowane przez firmę Siemens oparte na konstrukcji Inspiro.
 • Siemens Mobility usprawni chińskie metro

  Siemens Mobility usprawni chińskie metro

  Firma Siemens Mobility podpisała kontrakt na opracowanie w pełni zautomatyzowanego systemu sterowania pociągiem (CBTC) dla dwóch kluczowych linii metra we wschodnich Chinach: Suzhou 5 i Nanjing 7. To dwa największe miasta w regionie, w których łącznie mieszka ponad 12 milionów mieszkańców. Szybko postępująca urbanizacja w obu tych miastach wymaga szybkiego i inteligentnego planowania systemów transportu, które pozwolą zmniejszyć natężenie ruchu i zapewnić pasażerom bardziej niezawodne i wydajne dojazdy. Początek działań dla obu linii jest planowany na 2021 r.
 • Siemens oraz Thales zautomatyzują paryskie metro

  Siemens oraz Thales zautomatyzują paryskie metro

  Spółka Société du Grand Paris (SGP), zleciła konsorcjum Siemens Mobility oraz Thales dostarczenie zautomatyzowanego systemu kontroli pociągów opartego na bezprzewodowej technologii CBTC dla przyszłych linii metra numer 15, 16 i 17, które powstaną do 2030 r. Siemens Mobility zaprojektuje oraz wdroży najnowszą generację swojego systemu CBTC, integrując cały system komunikacyjny. Thales zaprojektuje i wdroży centra sterownicze, jak również infrastrukturę przytorową i bezpieczną sieć komunikacyjną.
 • Hałas pociągów metra może uszkodzić słuch

  Hałas pociągów metra może uszkodzić słuch

  Najnowsze badania potwierdzają, że londyńskie metro jest wystarczająco głośne, by uszkodzić słuch człowieka.
 • Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań?

  Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań?

  Ponownie ruszyła budowa przedłużenia drugiej linii warszawskiego metra w kierunku Woli, co ożywiło rynek nieruchomości. Jak wpłynie to na ceny? Budowa metra na Bielanach spowodowała, że ceny m kw mieszkania w ciągu 2 lat wzrosły z 5,5 do 9 tys. zł. Na Pradze był to wzrost o 60 proc. w ciągu 5 lat.
 • Warszawa: Mężczyzna rzucił się pod kolejkę metra

  Warszawa: Mężczyzna rzucił się pod kolejkę metra

  Wypadek na stacji metra Dworzec Wileński w Warszawie. Stacja wyłączona jest z ruchu – informuje serwis WawaLove.
 • Newag i Siemens blisko podpisania umowy na dostawy wagonów metra dla Sofii

  Newag i Siemens blisko podpisania umowy na dostawy wagonów metra dla Sofii

  Bułgarzy ocenili, że Newag w konsorcjum z Siemensem złożył najlepszą ofertę na dostawę 20 trzyczłonowych składów do obsługi planowanego centralnego odcinka trzeciej linii metra w Sofii.

Filmy - Metro (17)

 • Zaszczepisz się i pojedziesz za darmo. Ciekawa akcja w nowojorskim metrze

  Nowojorczycy mogą teraz otrzymać bezpłatne przejazdy pociągiem po zaszczepieniu się przeciwko Covid-19 na stacjach metra.- Chcemy pomóc jak największej liczbie osób odebrać zastrzyk, dlatego jesteśmy dziś na Grand Central Terminal - mówił Patrick Foye, dyrektor generalny Metropolitan Transportation Authority (MTA).
 • Zaszczepisz się i pojedziesz za darmo. Ciekawa akcja w nowojorskim metrze

  Nowojorczycy mogą teraz otrzymać bezpłatne przejazdy pociągiem po zaszczepieniu się przeciwko Covid-19 na stacjach metra.- Chcemy pomóc jak największej liczbie osób odebrać zastrzyk, dlatego jesteśmy dziś na Grand Central Terminal - mówił Patrick Foye, dyrektor generalny Metropolitan Transportation Authority (MTA).
 • Dał show na stacji metra. Warto zobaczyć!

  Kto by się spodziewał, że na stacji metra będzie miał okazję... pośpiewać? Taka sytuacja miała miejsce na jednym z przystanków londyńskiej kolejki. Pewien mężczyzna zaczął śpiewać znaną piosenkę, a już po chwili do występu dołączyli się inni podróżni. Zobaczcie!
 • Młody aktor odtworzył podróż metrem we własnej łazience

  Londyn przeżywa dziś trudne chwile. Obostrzenia związane z koronawirusem dotknęły codziennych czynności mieszkańców, w tym m.in. podróży londyńskim metrem. Stęskniony za nim młody aktor Jack Douglas, postanowił odtworzyć we własnej łazience podróż podziemną kolejką. Zobaczcie, jak mu to wyszło!