metro

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Metro (Film (2012) Reż.Anton Megerdichev) , Metro (prasa) Metro (Film (1985)[Subway] Reż.Luc Besson)

Artykuły - Metro (482)

Zdjęcia - Metro (0)

 • Polska Lokalna
  Ruszyła budowa drugiej linii metra

Filmy - Metro (23)

 • Wpadł pod metro. Nie uwierzycie co się potem stało

  W Nowym Jorku pasażerowie metra na stacji Grand Street zobaczyli mężczyznę na torach. Nie dał się wyciągnąć, a przed nadjeżdżającym składem ukrył się pod peronem. Gdy pociąg się zatrzymał i wezwano na miejsce strażaków, ci zobaczyli tylko jego machającą rękę. Mężczyźnie nic się nie stało, udało mu się o własnych siłach wydostać spod pociągu. Następnie rzucił w przód lokomotywy butelką i ruszył przed siebie. Gdy ratownicy spytali go czy nic mu się nie stało, mężczyzna zaczął tańczyć. (STORYFUL/x-news)
 • Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań

  Ponownie ruszyła budowa przedłużenia drugiej linii warszawskiego metra w kierunku Woli, co ożywiło rynek nieruchomości. Jak wpłynie to na ceny? Budowa metra na Bielanach spowodowała, że ceny m kw mieszkania w ciągu 2 lat wzrosły z 5,5 do 9,0 tys. zł. Na Pradze był to wzrost o 60 proc. w ciągu 5 lat.
 • Dali pokaz w metrze

  Czy kiedykolwiek zdarzyło się wam dać ponieść słuchanej muzyce tak bardzo, że zaczęliście tańczyć na środku stacji metra? Chyba właśnie to spotkało tancerzy uwiecznionych na tym wideo. W zeszły piątek, w Londynie, na stacji Leicester Squad można było wziąć udział w spontanicznej imprezie. Jeden z podróżujących metrem słysząc muzykę graną przez ulicznego grajka, zaczął tańczyć. Wkrótce dołączyli do niego także inni pasażerowie.
 • Stolica stawia na innowacje. Priorytety na przyszły rok to projekt Virtualna Warszawa, rozbudowa drugiej linii metra oraz rower miejski

  Władze stolicy chcą wprowadzać innowacyjne rozwiązania technologiczne w przestrzeni miejskiej, aby ułatwiać życie mieszkańców oraz stwarzać lepsze warunki do inwestowania. W przyszłym roku priorytetem ma być m.in. realizacja opartego o internet rzeczy systemu Virtualna Warszawa, który ma być gotowy w latach 2017–2018, rozbudowa drugiej linii metra oraz sieci wypożyczalni rowerów miejskich. – Koncentrujemy się na kilkunastu obszarach, w których miasto chce doskonalić swoje parametry społeczne i gospodarcze, a także środowiskowe – wskazuje Michał Olszewski, zastępca prezydenta miasta stołecznego Warszawy. – Innowacje są w tym procesie bardzo ważne, bo przede wszystkim pozwalają wiele efektów osiągnąć taniej, szybciej albo przy znacznie mniejszych kosztach społecznych.