Metro

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Metro (Film (2012) Reż.Anton Megerdichev) , metro Metro (Film (1985)[Subway] Reż.Luc Besson)

Artykuły - Metro (41)

 • Amerykańskie metro zostanie wyposażone w skanery ciał pasażerów

  Amerykańskie metro zostanie wyposażone w skanery ciał pasażerów

  Los Angeles będzie pierwszym amerykańskim miastem, które wykorzysta specjalne skanery do ciał jakie zostaną zaimplementowane przy wejściu do metra. Każdy ze skanerów będzie w stanie badać ludzi w odległości do 9 metrów przy przepustowości 2000 pasażerów na godzinę.
 • Janusz Józefowicz o sukcesie musicalu "Metro": Nie do końca to rozumiem

  Janusz Józefowicz o sukcesie musicalu "Metro": Nie do końca to rozumiem

  - Myślę o "Metrze" jako o temacie na film, wciąż ten pomysł dojrzewa i mam nadzieję, że już wkrótce będę się mógł tym zająć - mówi Interii Janusz Józefowicz, reżyser musicalu, który od premiery w styczniu 1991 r. nie schodzi z afisza. To w "Metrze" pierwsze kroki stawiali m.in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec czy Robert Janowski.
 • Dmitrij Głuchowski: Autor serii "Metro" o adaptacjach książek i Sapkowskim

  Dmitrij Głuchowski: Autor serii "Metro" o adaptacjach książek i Sapkowskim

  Rosyjski pisarz, autor popularnej na całym świecie, a także w Polsce marki "Metro" postanowił wypowiedzieć się na temat sytuacji związanej z przenoszeniem książkowych historii do wirtualnych światów. Przy okazji nawiązał także do twórcy Wiedźmina, Sapkowskiego, którego skrytykował w ostrych słowach, nazywając go "aroganckim sk***ysynem".
 • Jak zabezpieczyć metro przed terrorystami?

  Jak zabezpieczyć metro przed terrorystami?

  Czy bez obaw możemy korzystać z komunikacji miejskiej? Eksperci do spraw bezpieczeństwa obawiają się, że bliskowschodnie grupy terrorystyczne mogą uderzyć w miejsca, w których nasze metropolie są najsłabsze: węzły transportowe. Dlatego naukowcy planują w przyszłości budować, np. stacje metra, w taki sposób, aby zminimalizować ewentualne zagrożenie.
 • Metro: Trzecia część w drodze!

  Metro: Trzecia część w drodze!

  Ta informacja z pewnością przypadnie do gustu fanom prozy Dmitrija Głuchowskiego.
 • Według brytyjskiej gazety Legia jest z Moskwy

  Według brytyjskiej gazety Legia jest z Moskwy

  Brytyjska gazeta "Metro" przeniosła Legię z Warszawy do... Moskwy.
 • Nowe wagony londyńskiego metra

  Nowe wagony londyńskiego metra

  Po 2020 roku londyńskie metro doczeka się nowych wagonów. 250 futurystycznie prezentujących się składów metra będzie wyposażonych w klimatyzację, Wi-Fi oraz w pełni autonomiczny system sterowania. Na tym nowości się nie kończą.
 • Wypadek w moskiewskim metrze

  Wypadek w moskiewskim metrze

  W wypadku, do jakiego doszło we wtorek rano w godzinach szczytu między stacjami w moskiewskim metrze zginęły cztery osoby - poinformował stołeczny oddział ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. 95 osób hospitalizowano.
 • Wykoleił się pociąg metra. Są ranni

  Na nowojorskim Manhattanie wykolieł się pociąg metra. Z torów zjechało sześć z ośmiu wagonów pociągu linii F zmierzającego w kierunku Brooklynu.
 • Portfel z czekiem na 2 miliony dolarów znaleziony w madryckim metrze

  Portfel z czekiem na 2 miliony dolarów znaleziony w madryckim metrze

  - Kto tak majętny, że nosi w kieszeni czek na 2 miliony dolarów, jeździ naszym metrem? - dziwił się dyżurny szef popołudniowej zmiany w metrze madryckim Jose Manuel del Cura w rozmowie z dziennikarzami. - Widocznie jest takie szybkie i wygodne - dodał przytomnie.