metr

Artykuły - Metr (25)

 • Maciej Gudowski lektorem II linii metra

  Maciej Gudowski lektorem II linii metra

  Maciej Gudowski - znany lektor telewizyjny, radiowy i teatralny - zwyciężył w plebiscycie, w którym słuchacze Radiowej Jedynki wybierali lektora, odczytującego zapowiedzi stacji w II linii warszawskiego metra. Gudowski pokonał m.in. dwie wybitne aktorki - Krystynę Jandę i Danutę Stenkę. W środę, 29 października ogłoszono wyniki głosowania.
 • Amazon instaluje skrytki do odbioru zamówień w londyńskim metrze

  Przedstawiciele transportu miejskiego w Londynie (Transport for London) potwierdzili, że dwie skrytki paczkowe Amazona pojawią się na parkingach przy stacjach londyńskiego metra: Finchley Central oraz Newbury Park. Na stacjach londyńskiego metra, oprócz nowych skrytek Amazona, działają już Paczkomaty InPost, a sklepy spożywcze Tesco oraz Asda uruchomiły w tej lokalizacji swoje punkty click&collect.
 • Gwiazdy "Metra" dla Alicji Borkowskiej

  Gwiazdy "Metra" dla Alicji Borkowskiej

  Pierwsza obsada musicalu "Metro" spotka się ponownie na jednej scenie, by zebrać pieniądze na leczenie koleżanki, Alicji Borkowskiej. W środę, 3 czerwca, na deskach Teatru Studio Buffo wystąpią: Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa, Katarzyna Groniec, Barbara Melzer, Denisa Geislerova, Małgorzata Duda-Kozera, Wojciech Dmochowski i Michał Milowicz.
 • W Portugalii mieszkania podrożały po raz pierwszy od 2010 roku

  W Portugalii mieszkania podrożały po raz pierwszy od 2010 roku

  Po ponad trzech latach spadków cen mieszkań na portugalski rynek nieruchomości dotarła jaskółka poprawy. Stoi za nią poprawa sytuacji gospodarczej w kraju i całej UE. Ceny nieruchomości w Portugalii wzrosły o 1,2 proc. w I kw. 2014 r. (r/r) osiągając średni poziom 993 euro za metr kwadratowy. Jest to pierwsza pozytywna zmiana od III kw. 2010 r. - wynika z danych Urzędu Statystycznego Portugalii.
 • Gazprom: Ukraina będzie płacić 385,5 USD za 1000 metrów sześciennych

  Gazprom: Ukraina będzie płacić 385,5 USD za 1000 metrów sześciennych

  Od drugiego kwartału 2014 roku za 1000 metrów sześciennych rosyjskiego gazu Ukraina będzie płacić 385,5 dolara - đpoinformował we wtorek prezes Gazpromu Aleksiej Miller. W pierwszym kwartale Ukraina płaciła 268,5 dol.
 • Raport: Najdroższe czynsze za wynajem biur są w Londynie

  Raport: Najdroższe czynsze za wynajem biur są w Londynie

  Najwyższe miesięczne czynsze za wynajem biur w Warszawie sięgają 25 euro za metr kwadratowy - wynika z danych firmy doradczej Cushman & Wakefield. Najdrożej jest pod tym względem w Londynie a następnie w Hongkongu, tam analogiczne stawki przekraczają 100 euro.
 • Komisja: Awaria odbieraka prądu przyczyną uszkodzenia metra

  Awaria ślizgu odbieraka prądu była przyczyną listopadowej awarii pociągu metra typu Inspiro, podczas której doszło do pożaru - wynika z ustaleń komisji Metra Warszawskiego. Po wprowadzeniu koniecznych zmian, pociągi tego typu w marcu mają wrócić na tory.