metr

Artykuły - Metr (110)

 • Maciej Gudowski lektorem II linii metra

  Maciej Gudowski lektorem II linii metra

  Maciej Gudowski - znany lektor telewizyjny, radiowy i teatralny - zwyciężył w plebiscycie, w którym słuchacze Radiowej Jedynki wybierali lektora, odczytującego zapowiedzi stacji w II linii warszawskiego metra. Gudowski pokonał m.in. dwie wybitne aktorki - Krystynę Jandę i Danutę Stenkę. W środę, 29 października ogłoszono wyniki głosowania.
 • Amazon instaluje skrytki do odbioru zamówień w londyńskim metrze

  Przedstawiciele transportu miejskiego w Londynie (Transport for London) potwierdzili, że dwie skrytki paczkowe Amazona pojawią się na parkingach przy stacjach londyńskiego metra: Finchley Central oraz Newbury Park. Na stacjach londyńskiego metra, oprócz nowych skrytek Amazona, działają już Paczkomaty InPost, a sklepy spożywcze Tesco oraz Asda uruchomiły w tej lokalizacji swoje punkty click&collect.
 • Gwiazdy "Metra" dla Alicji Borkowskiej

  Gwiazdy "Metra" dla Alicji Borkowskiej

  Pierwsza obsada musicalu "Metro" spotka się ponownie na jednej scenie, by zebrać pieniądze na leczenie koleżanki, Alicji Borkowskiej. W środę, 3 czerwca, na deskach Teatru Studio Buffo wystąpią: Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa, Katarzyna Groniec, Barbara Melzer, Denisa Geislerova, Małgorzata Duda-Kozera, Wojciech Dmochowski i Michał Milowicz.
 • W Portugalii mieszkania podrożały po raz pierwszy od 2010 roku

  W Portugalii mieszkania podrożały po raz pierwszy od 2010 roku

  Po ponad trzech latach spadków cen mieszkań na portugalski rynek nieruchomości dotarła jaskółka poprawy. Stoi za nią poprawa sytuacji gospodarczej w kraju i całej UE. Ceny nieruchomości w Portugalii wzrosły o 1,2 proc. w I kw. 2014 r. (r/r) osiągając średni poziom 993 euro za metr kwadratowy. Jest to pierwsza pozytywna zmiana od III kw. 2010 r. - wynika z danych Urzędu Statystycznego Portugalii.
 • Gazprom: Ukraina będzie płacić 385,5 USD za 1000 metrów sześciennych

  Gazprom: Ukraina będzie płacić 385,5 USD za 1000 metrów sześciennych

  Od drugiego kwartału 2014 roku za 1000 metrów sześciennych rosyjskiego gazu Ukraina będzie płacić 385,5 dolara - đpoinformował we wtorek prezes Gazpromu Aleksiej Miller. W pierwszym kwartale Ukraina płaciła 268,5 dol.
 • Raport: Najdroższe czynsze za wynajem biur są w Londynie

  Raport: Najdroższe czynsze za wynajem biur są w Londynie

  Najwyższe miesięczne czynsze za wynajem biur w Warszawie sięgają 25 euro za metr kwadratowy - wynika z danych firmy doradczej Cushman & Wakefield. Najdrożej jest pod tym względem w Londynie a następnie w Hongkongu, tam analogiczne stawki przekraczają 100 euro.
 • Enrique Iglesias nie chciał przejść... 20 metrów

  Enrique Iglesias nie chciał przejść... 20 metrów

  Promowanie nowego albumu tak zmęczyło Enrique Iglesiasa, że zażyczył sobie, aby osobisty kierowca podwiózł go... 20 metrów do hotelu w Paryżu.
 • Zużycie energii w Polsce ponad pięciokrotnie wyższe niż w Europie Zachodniej

  Zużycie energii w Polsce ponad pięciokrotnie wyższe niż w Europie Zachodniej

  Za siedem lat - zgodnie z unijnymi wymogami - wszystkie nowe budynki mają mieć niemal zerowe zużycie energii. Dziś w Polsce jest ono w przeliczeniu na metr kwadratowy nawet pięciokrotnie wyższe niż w standardach zachodnich. Eksperci podkreślają, że efektywność energetyczna, w tym m.in. termomodernizacja budynków oraz energetyka rozproszona i odnawialna to rozwiązania tanie i ekologiczne, dzięki którym można przestawić polską gospodarkę na niskoemisyjną.
 • "Metro": Zabawa od hollywoodzkiego metra [recenzja]

  "Metro": Zabawa od hollywoodzkiego metra [recenzja]

  Ten, kto choć raz postawił stopę na moskiewskiej ziemi, na zawsze zapamięta dwie rzeczy: wieczne korki i oszałamiające stacje metra. To najbardziej egalitarny spośród tamtejszych środków transportu. Jedyny, w którym codziennie spotykają się przedstawiciele rozwarstwionego społeczeństwa. To tam w jednym wagonie siedzą obok siebie oligarchowie i nadziani biznesmeni, bezdomni, uczniacy i kury domowe. Bo w wielkiej, zatłoczonej Moskwie kurs taksówką do firmy traci sens, wyprawa na targ piechotą nie wchodzi zaś w grę.
 • Frisco.pl uruchomiło pierwszy w Polsce e-supermarket w metrze

  Frisco.pl uruchomiło pierwszy w Polsce e-supermarket w metrze

  Ściany po obu stronach stacji metra Centrum w Warszawie wyklejone zostały grafikami przedstawiającymi półki sklepowe, na których pojawiło się łącznie ponad 150 produktów w atrakcyjnych cenach. Klienci mogą zamówić wybrane towary z wirtualnego supermarketu w metrze za pomocą smartfona, a Frisco dostarczy je pod wskazany adres o wyznaczonej przez nich godzinie - informuje portal dlahandlu.pl.