meteoryt

Artykuły - Meteoryt (70)

Filmy - Meteoryt (4)

 • Meteoryt rozświetlił nocne niebo nad Edmonton

  Meteoryt rozświetlił niebo nad drogą w pobliżu kanadyjskiego Edmonton. Spadające ciało niebieskie zarejestrował samochodową kamerką jeden z kierowców. (STORYFUL/x-news)
 • Kula ognia spadła z nieba. Turysta zarejestrował spadający meteoryt

  Turyści, którzy wybrali się nocą, aby oglądać erupcję wulkanu na francuskiej wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim nie spodziewali się, że spotka ich jeszcze jedna atrakcja. Jeden z nich nagrywając wulkan, zdołał zarejestrować również spadający meteoryt. (STORYFUL/x-news)
 • Tajlandia: Niezwykłe zjawisko na niebie

  7 września na tajlandzkim niebie można było dostrzec dziwną, ognistą kulę. Płonąca smuga przez moment pojawiła się na bezchmurnym sklepieniu. Niesamowite zjawisko prawdopodobnie spowodował spadający meteoryt, balon lub niezidentyfikowany odpad kosmiczny. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Olbrzymi krater w Rosji. Meteoryt? UFO?!

  Na Syberii, na Półwyspie Jamalskim, pojawił się gigantyczny krater, który wprawił w osłupienie naukowców. Jest on tak wielki, że mogłoby się w nim zmieścić kilka wojskowych śmigłowców MI-8. W pobliżu nie ma śladów żadnej eksplozji. Nic również nie wskazuje na to, żeby w tym miejscu miał spaść meteoryt… W rejon znaleziska została już skierowana ekipa pod wodzą geolog Mariny Lejbman z Rosyjskiej Akademii Nauk. Jak zawsze w takich przypadkach, pojawiły się głosy, że krater to efekt wylądowania w tym miejscu UFO. Naukowcy są jednak skłonni przypuszczać, że to zmiany klimatyczne doprowadziły do powstania kolosalnej wyrwy. Być może doszło tu do nagłego uwolnienia uwięzionych pod ziemią gazów cieplarnianych.