meteorolodzy

Artykuły - Meteorolodzy (65)

 • Niemieccy meteorolodzy są pewni: Zima się skończyła

  Niemieccy meteorolodzy są pewni: Zima się skończyła

  Zimy już nie będzie, twierdzą niemieccy eksperci, a klucze ptaków lecących na północ potwierdzają ich tezę. Temperatura ma się podnieść w Niemczech do 17 st. C.
 • Długoterminowa prognoza pogody

  Długoterminowa prognoza pogody

  Ostrej zimy z siarczystym mrozem i śniegiem w tym roku nie będzie? Na mapach na kolejnych 16 dni widać, że na razie aura będzie dla nas bardzo łaskawa, a na termometrach należy spodziewać się nawet 11 kresek! Wprawdzie w przyszłym tygodniu na kilka dni ochłodzi się, ale takie "załamanie" pogody nie potrwa długo.
 • Ostrzeżenia hydrologiczne dla kilku województw

  Ostrzeżenia hydrologiczne dla kilku województw

  Wydano pięć ostrzeżeń hydrologicznych drugiego stopnia dotyczących możliwości utrzymywania się poziomu wody w strefie stanów ostrzegawczych.
 • Meteorolodzy ostrzegają: Dramatyczna w skutkach zmienna pogoda będzie dotykała Francję

  Meteorolodzy ostrzegają: Dramatyczna w skutkach zmienna pogoda będzie dotykała Francję

  Nad częścią Francji - po fali upałów - przeszły nawałnice. Żywioł wyrządził poważne szkody. Intensywne opady deszczu spowodowały podtopienia licznych miast i wsi. Grad zniszczył wiele upraw winorośli w Burgundii, gdzie tamtejsi rolnicy mówią o klęsce żywiołowej.
 • Rekordowo gorąca dekada

  Rekordowo gorąca dekada

  Tak ekstremalnych upałów i innych zjawisk klimatycznych jak w zeszłej dekadzie, nie było nigdy w notowanej historii. Takiego zdania są eksperci Światowej Organizacji Meteorologicznej, którzy publikują specjalny raport.
 • Czescy meteorolodzy ostrzegają przed deszczami

  Czescy meteorolodzy ostrzegają przed deszczami

  Czescy meteorolodzy ostrzegają przed nadejściem ulewnych deszczów. Od popołudnia do jutrzejszego wieczora ma spaść od 70 nawet do 120 litrów wody na metr kwadratowy.
 • Mało zimy w zimie

  Mało zimy w zimie

  Meteorolodzy nie mają złudzeń - temperatury za oknem bardziej przypominają jesień niż zimę. Prognozy mówią, że łagodna aura bez śniegu utrzyma się przez najbliższy tydzień.
 • Rekordowo wysokie stężenie dwutlenku węgla

  Rekordowo wysokie stężenie dwutlenku węgla

  Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze osiągnęło rekordowy poziom. Najnowsze dane podała Międzynarodowa Organizacja Meteorologiczna. Obecne stężenie CO2 w powietrzu to prawie 391 części na milion, to poziom nienotowany w historii badań nad atmosferą.
 • Długi weekend pogodny i ciepły?

  Długi weekend pogodny i ciepły?

  Choć do długiego weekendu jeszcze dwa tygodnie, wstępne prognozy synoptyków napawają nadzieją. Jeśli się sprawdzą, to maj powita nas wspaniałą, słoneczną pogodą i letnimi temperaturami - donosi TVN Meteo.