metale ziem rzadkich

Artykuły - Metale ziem rzadkich (8)

 • ​Hossa na metalach szlachetnych. Czy utrzyma się?

  ​Hossa na metalach szlachetnych. Czy utrzyma się?

  Na rynku surowców uwagę przykuwała kontynuacja wzrostu ceny złota (+6 proc. od początku tygodnia), która w trakcie sesji po raz pierwszy od 2011 r. przekroczyła 1900 dol. za uncję, blisko rekordu z września 2011 r. 1921,17 dol. Z kolei ceny srebra na rynku spot wzrosły w tym tygodniu już o ok. 18 proc., najwięcej od 1980 r.
 • ​Innowacyjna technologia stworzona przez Polaków

  ​Innowacyjna technologia stworzona przez Polaków

  Uniwersalny proces przerobu kopalin to szansa na uniezależnienie się od chińskiego monopolu na metale ziem rzadkich i jednocześnie wsparcie idei gospodarki o obiegu zamkniętym, w której cały materiał odpadowy jest ponownie wykorzystywany.
 • Znaczące Zdarzenie Gospodarcze - Umowa Wyłączności Handlu Metalami Ziem Rzadkich

  Zarząd Spółki 01CYBERATON S.A. informuje, iż dnia 27. listopada 2013r. zawarł umowę wyłącznego przedstawicielstwa handlowego dla Metali Ziem Rzadkich ze światowym dostawcą - Porsche Advanced Materials Co, Ltd. z siedzibą na Tajwanie, Spółką zależną od XI ' AN Xijun New Materials Co , Ltd. z siedzibą w Chinach. Na mocy umowy Spółka 01CYBERATON S.A. jest wyłącznym przedstawicielem handlowym na obszarze Europy Środkowowschodniej, tj.: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Białorus
 • Przemyt metali ziem rzadkich większy od oficjalnego

  Przemyt metali ziem rzadkich większy od oficjalnego

  Według danych Chińskiego Głównego Urzędu Celnego (CGUC), przemyt pierwiastków ziem rzadkich do Japonii, Korei Południowej i Hongkongu rośnie w niespotykanym do tej pory tempie i obecnie przewyższa już wywóz oficjalny.
 • Pięćset procent zysku w ciągu pół roku? Możliwe!

  Pięćset procent zysku w ciągu pół roku? Możliwe!

  Pięćset procent zysku w ciągu pół roku? Niemożliwe? Tyle właśnie można by zarobić, gdyby w okresie od stycznia do lipca 2011 kupić i sprzedać metale ziem rzadkich. Jednak ich ceny w tym roku mocno spadły. Może to szansa, by jeszcze raz spróbować na nich zarobić?
 • Polska jedną nogą w Mongolii po metale ziem rzadkich

  Polska jedną nogą w Mongolii po metale ziem rzadkich

  Polska chce zapewnić sobie dostęp do metali ziem rzadkich, czyli pierwiastków, bez których nie byłoby smartfona czy silnika elektrycznego. Te 17 pierwiastków o niezwykłych właściwościach umożliwia postęp technologiczny. W tym celu zabiegamy o wydobycie metali ziem rzadkich między innymi w Mongolii.
 • Miesiąc przerwy producenta metali ziem rzadkich

  Największy chiński wytwórca pierwiastków (metali) ziem rzadkich, spółka Baotou Steel Rare-Earth, od środy na miesiąc wstrzymuje produkcję, by zapobiec spadkowi cen i przywrócić stabilność rynku - poinformował dziennik "China Daily".
 • Szykuje się uderzenie w rynek smartfonów?

  Szykuje się uderzenie w rynek smartfonów?

  Chiny ograniczą o ponad 10 proc. w przyszłym roku eksport metali ziem rzadkich - potrzebnych w wyrobach nowych technologii od telefonów komórkowych po lasery, dyski twarde i samochody hybrydowe. Zakładają też stowarzyszenie producentów tych metali.