merrill lynch

Artykuły - Merrill lynch (113)

 • Putin ma powody do niepokoju. Amerykanie wymierzają cios

  Putin ma powody do niepokoju. Amerykanie wymierzają cios

  Bank of America Merrill Lynch (BAML) obniżył tegoroczną i przyszłoroczną prognozę PKB dla Rosji do odpowiednio 0,3 proc. rdr i 0 proc. rdr z wcześniejszej 0,5 proc. i 1,3 proc. Skorygował także w górę prognozy inflacyjne za te lata.
 • Bank of America Merrill Lynch: Ceny wody powinny być wyższe

  Wody słodkiej jest na świecie bardzo mało. Jest ona też bardzo nierównomiernie rozłożona. Po trzecie, wykorzystujemy jej stanowczo za dużo - w dzień po rozpoczęciu Światowego Tygodnia Wody mówił Sarbjit Nahal, szef działu inwestycji tematycznych Bank of America Merrill Lynch.
 • JP Morgan obniżył prognozę polskiego PKB za 2014 r. do 3 proc. rdr

  JP Morgan obniżył prognozę polskiego PKB za 2014 r. do 3 proc. rdr

  W reakcji na wyniki polskiej gospodarki za II kwartał, bank JP Morgan obniżył średnioroczną prognozę polskiego PKB za 2014 r. do 3,0 proc. rdr z 3,2 proc. rdr wobec 3,6 proc. rdr przewidywane za br. przez NBP. Za 2015 r. nadal zakłada 3,2 proc. rdr.
 • BofA ML: Możliwa kolejna obniżka stóp NBP w listopadzie

  BofA ML: Możliwa kolejna obniżka stóp NBP w listopadzie

  Rekordowo niska stopa inflacji w czerwcu (0,2 proc. rdr) w połączeniu z obawami o to, jak silne okaże się spodziewane w trzecim kw. br. ożywienie polskiej gospodarki przemawiają za kolejną obniżką stóp NBP w listopadzie - ocenia Bank of America Merrill Lynch.
 • Egiptowi wystarczy pieniędzy najwyżej na 6 miesięcy

  Egiptowi wystarczy pieniędzy najwyżej na 6 miesięcy

  Jeśli Egipt nie otrzyma wsparcia finansowego od innych państw arabskich, to środki finansowe w jego dyspozycji wystarczą najwyżej na 6 miesięcy, do końca 2013 r. - ocenia w czwartkowym komentarzu Bank of America Merrill Lynch (BofA ML).
 • Co naprawdę stało się ze złotem?

  Co naprawdę stało się ze złotem?

  To był krwawy piątek na rynku złota. Tym bardziej przerażający, że zupełnie nieoczekiwany. Cena złota błyskawicznie spadła o blisko 150 dolarów. Media donoszą, że inwestorzy przestraszyli się, że banki centralne (począwszy od Cypru) chcą walczyć z kryzysem wyprzedając złoto i zalewając nim rynek. Tymczasem, nawet przeciwnicy złota wątpią, że doniesienia z Cypru stanowiły rzeczywisty katalizator ostatnich wydarzeń. Prawda wygląda nieco inaczej..
 • Bank of America wypłaca odszkodowanie, zapowiada stratę

  Bank of America wypłaca odszkodowanie, zapowiada stratę

  Bank of America (BoA) zawarł ugodę sądową i wypłaci odszkodowanie w wysokości 2,4 mld dolarów, kończąc sprawę sądową wytoczoną mu przez inwestorów w związku z przejęciem banku Merrill Lynch (ML) w szczytowym okresie kryzysu na rynkach finansowych.
 • Banki: Niższa prognoza PKB dla Polski za 2013 r.

  Banki: Niższa prognoza PKB dla Polski za 2013 r.

  Barclays Capital i Bank of America Merrill Lynch podtrzymały prognozę PKB dla Polski za 2012 r. na poziomie odpowiednio 2,7 proc. oraz 3,0 proc. w ujęciu rocznym, obniżając ją zarazem za 2013 r. ze względu na skutki eurokryzysu dla polskiej gospodarki.
 • Euroobligacje za cenę Europy dwóch prędkości

  Niemcy tylko wówczas zaakceptują euroobligacje, jeśli narodowe państwa stracą część uprawnień do decydowania o wydatkach, a Bruksela zyska wobec nich nowe uprawnienia nadzorcze - ocenia Bank of America Merrill Lynch (BofA ML).
 • Kryzys: Bardzo dobra wiadomość dla Polski

  Kryzys: Bardzo dobra wiadomość dla Polski

  Bank of America Merrill Lynch podniósł prognozę PKB dla Polski do 4,3 proc. za 2011 r. (z 3,8 proc.) oraz za 2012 r. do 3,0 proc. (z 2,6 proc.).