Merida Waleczna

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Merida waleczna (tytuł animacji Pixar) ,

Artykuły - Merida Waleczna (10)

 • Słynne filmy: Tego mogliście nie zauważyć

  Słynne filmy: Tego mogliście nie zauważyć

  Wydaje się, że niektóre filmy znamy tak dobrze, że niczym nas już nie zaskoczą. Kino jest jednak tak piękne, że utalentowani twórcy potrafią "przemycić" w swoich dziełach ukryte znaczenia albo odniesienia do swoich poprzednich filmów (w Ameryce nazywa się to "Easter Eggs", czyli "Wielkanocne jaja"). Oto kilka filmów, które są wyrazistymi przykładami tego, że nie wszystko jest takie, jakie wydaje się być na pierwszy rzut oka.
 • Rudowłosa buntowniczka już w akcji

  Rudowłosa buntowniczka już w akcji

  Już od piątku, 17 sierpnia, w polskich kinach oglądać możemy nową animację ze studia Disney/Pixar zatytułowaną "Merida Waleczna".
 • Odwiedź dawną Szkocję

  Odwiedź dawną Szkocję

  "Meridę Waleczną" - nową, brawurową animację ze studia Disney/Pixar oglądać będziemy na naszych ekranach już od 17 sierpnia.
 • "Merida Waleczna": CZOLÓWKA

  Tytuł oryginalny: Brave Reżyseria: Mark Andrews, Brenda Chapman Scenariusz: Mark Andrews, Steve Purcell, Brenda Chapman, Irene Mecchi, według pomysłu Brendy Chapman Wykonawcy wersji polskiej: Merida - Dominika Kluźniak Fergus - Andrzej Grabowski Elinor - Dorota Segda Wiedźma - Antonina Girycz Lord Dingwall - Mieczysław Morański Lord MacGuffin - Sylwester Maciejewski Lord Macintosh - Krzysztof Kiersznowski Maudie - Joanna Węgrzynowska-Cybińska młoda Merida - Natalia Jankiewicz młod
 • "Merida Waleczna": O TWÓRCACH

  Mark Andrews (reżyseria, scenariusz) Dołączył do Pixar Animation Studios w grudniu 2000 roku. Pracował przy czterech filmach tego studia. Przy oscarowych "Iniemamocnych" i "Ratatuju" pełnił funkcję kierownika działu scenariuszowego, przygotowywał storyboard do "Aut" i współpracował przy tworzeniu scenariusza przy wielokrotnie nagradzanym "Toy Story 3". Dodatkowo wyreżyserował i był współautorem scenariusza nominowanego do Oscara krótkometrażowego filmu "Człowiek orkiestra". Współpracował też pr
 • "Merida Waleczna": O BOHATERACH

  Merida Zapalczywa i pełna pasji Merida jest upartą nastolatką z rodziny królewskiej, która walczy o to, by móc decydować o swojej przyszłości. Najlepiej czuje się na łonie natury, szlifując swoje talenty łucznicze i szermiercze oraz galopując we wspaniałych górskich plenerach na swoim wiernym koniu Angusie. Jako córka króla i królowej musi zmierzyć się z wynikającymi z tego tytułu obowiązkami i oczekiwaniami, co wzbudza w niej pragnienie, by chronić swoją wolność i niezależność. Kiedy Merida w
 • "Merida Waleczna": O PRODUKCJI

  Podglądanie Szkocji Zespół twórców "Meridy Walecznej" przemierzył Szkocję w poszukiwaniu najlepszych plenerów, w jakich ta imponująca, pełna przygód historia mogłaby się wydarzyć. Pierwsza podróż odbyła się latem 2006 roku. Filmowcy wrócili do Szkocji jeszcze raz w październiku 2007. - Bardzo głęboko zanurzyliśmy się w kulturze i szkockich legendach - wspominała Sarafian. - Spotykaliśmy ludzi i rozmawialiśmy z nimi. Jedliśmy jak oni, zachwycaliśmy się plenerami i doświadczyliśmy tamtej
 • Pixar na Zamku Bobolice

  Pixar na Zamku Bobolice

  Teledysk promujący najnowszą, animowaną produkcję wytwórni Pixar "Merida Waleczna" został nakręcony na Zamku Bobolice! Odpowiedzialna za zdjęcia do teledysku firma Film Image Jacka Kościuszki na zamku zagościła w lipcu. W nagraniu uczestniczyli wokaliści z kilku europejskich krajów.
 • Sekrety "Meridy walecznej"

  Sekrety "Meridy walecznej"

  "Meridę Waleczną", najnowszą animację ze studia Disney/Pixar, charakteryzuje niespotykany dotąd stopień zaawansowania wizualnego.
 • Merida: Pierwsza dziewczyna Pixara

  Merida: Pierwsza dziewczyna Pixara

  Już wkrótce na podbój kin ruszy Merida Waleczna, zapalczywa i pełna pasji nastolatka z rodziny królewskiej, a przy tym tytułowa bohaterka najnowszej animacji ze studia Disney/Pixar (w kinach od 17 sierpnia).

Zdjęcia - Merida Waleczna (14)

 • film.interia.pl
  "Merida Waleczna"
 • film.interia.pl
  "Merida Waleczna"
 • film.interia.pl
  "Merida Waleczna"
 • film.interia.pl
  "Merida Waleczna"
 • film.interia.pl
  "Merida Waleczna"
 • film.interia.pl
  "Merida Waleczna"