Mercyful Fate

Artykuły - Mercyful Fate (11)

 • Timi Hansen nie żyje. Basista Mercyful Fate miał 61 lat

  Timi Hansen nie żyje. Basista Mercyful Fate miał 61 lat

  W poniedziałek, 4 listopada, zmarł Timi Hansen, duński basista Mercyful Fate i zespołu Kinga Diamonda.
 • Mystic Festival 2020: Mercyful Fate i Mgła dołączają do składu

  Mystic Festival 2020: Mercyful Fate i Mgła dołączają do składu

  Dowodzony przez King Diamonda zespół Mercyful Fate oraz rodzima Mgła to kolejni wykonawcy, którzy zaprezentują się podczas przyszłorocznej edycji Mystic Festival. Impreza odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2020 r. w Krakowie.
 • King Diamond ma 60 lat

  King Diamond ma 60 lat

  Dokładnie 60 lat temu, 14 czerwca 1956 roku, w Kopenhadze na świat przyszedł Kim Bendix Petersen, znany światu jako King Diamond, jeden z najlepszych metalowych wokalistów wszech czasów.
 • Denner / Shermann: Debiutancki album gotowy

  Denner / Shermann: Debiutancki album gotowy

  "Masters Of Evil" - to tytuł debiutanckiego albumu Denner / Shermann, duńskich gitarzystów znanych z Mercyful Fate.
 • Plany Kinga Diamonda

  Plany Kinga Diamonda

  Nowe materiały DVD Kinga Diamonda i Mercyful Fate - duński wokalista ustala priorytety na najbliższe miesiące.
 • King Diamond: Horror show w "Stodole"

  King Diamond: Horror show w "Stodole"

  Już w najbliższy wtorek, 9 maja, na jedyny koncert do Polski przyjedzie legendarna heavymetalowa grupa Kinga Diamonda. Sławny Duńczyk, którego prawdziwe nazwisko brzmi Kim Bendix Petersen, rozpoczął swoją pierwszą od 5 lat europejską trasę w połowie kwietnia. Występ mrocznego maestro, znanego także z Mercyful Fate, w warszawskiej "Stodole" poprzedzą koncerty norweskich, heavy / powermetalowych formacji Thunderbolt i Griffin. Patronem medialnym koncertu jest INTERIA.PL.
 • DVD Force Of Evil

  DVD Force Of Evil

  Duńska supergrupa Force Of Evil jeszcze w tym roku wzbogaci swój dorobek wydawniczy o koncertowe DVD, które mam tytuł "Evil Comes...Alive". Ukaże się ono pod koniec roku nakładem wytwórni Escapi.
 • Mercyful Fate: Niepewna przyszłość

  Mercyful Fate: Niepewna przyszłość

  Hank Shermann, gitarzysta legendarnej duńskiej grupy Mercyful Fate, przyznał, że nie wie tak naprawdę, czy powróci ona jeszcze na scenę. Mimo tej niepewności muzyk bynajmniej nie siedzi z założonymi rękami.
 • Firegod: Kolejna supergrupa

  Firegod: Kolejna supergrupa

  Mike Wead (Mercyful Fate, King Diamond), Snowy Shaw (King Diamond, Dream Evil, Notre Dame), Sharlee D'Angelo (Mercyful Fate, Arch Enemy, Witchery) i Simon Johansson (Memory Garden, Abstrakt Algebra) postanowili, że muszą zrobić coś wspólnie. Powołali więc do życia kolejną supergrupę, którą nazwali Firegod.
 • Mercyful Fate bez kontraktu

  Mercyful Fate bez kontraktu

  Stało się. Żywa metalowa legenda, formacja Mercyful Fate, rozstała się z wytwórnią Metal Blade. Oficjalnie powodem tej decyzji, jest brak zainteresowania ze strony wytwórni przedłużeniem umowy. Nieoficjalnie - konflikt z Kingiem Diamondem, charyzmatycznym wokalistą Mercyful Fate, dotyczący finansowania jego solowej trasy po Stanach Zjednoczonych.