Film - Mercedes

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mercedes (producent samochodów ) ,

Artykuły - Mercedes (5)

 • Paweł Huelle na ekranie

  Paweł Huelle na ekranie

  Jak informuje "Rzeczpospolita", Paweł Huelle zdecydował się na powierzenie filmowcom swojej następnej powieści. Jest nią "Mercedes Benz". Wcześniej jego "Weisera Dawidka" zrealizował Wojciech Marczewski. Mimo dobrych recenzji, które zebrał film, pisarz sceptycznie wypowiadał się na temat ekranizacji książki. Dziś przyznaje, że film po ponownym obejrzeniu broni się, a ekranizacja dobrze wpływa na sprzedaż i poczytność książki.
 • Dagmara Dominczyk: Z Kielc do Hollywood

  Dagmara Dominczyk: Z Kielc do Hollywood

  Dagmara Dominczyk ("Rock Star"), pochodząca z Kielc odtwórczyni roli Mercedes w nowej, hollywoodzkiej ekranizacji "Hrabiego Monte Christo", przyjechała do Polski, aby wziąć udział w kinowej promocji tego filmu. Aktorka odwiedzi Warszawę, Gdańsk, Toruń i rodzinne Kielce. Obraz trafi na ekrany kin w piątek, 9 sierpnia.
 • Greta Garbo: nie ma skandalu

  Greta Garbo: nie ma skandalu

  Greta Grabo, zagadkowa hollywoodzka gwiazda, dała prasie brukowej ostatni już powód do plotek. Pomimo spekulacji na temat listów pisanych przez szwedzką aktorkę do przyjaciółki Mercedes de Acosta, mających rzekomo świadczyć o tym, że była lesbijką, dokumenty ujawnione ostatnio przez muzeum w Filadelfii nie wskazują na tego rodzaju związek pomiędzy kobietami.
 • Greta Garbo była szantażowana?

  Greta Garbo była szantażowana?

  Nieżyjąca hollywoodzka gwiazda filmowa Greta Garbo była szantażowana przez swoją byłą towarzyszkę życia, dramatopisarkę i reporterkę Mercedes de Acosta, która w latach 60. usiłowała wyłudzić od aktorki pieniądze, grożąc jej, że ujawni tajemnice ich miłosnego związku. Tak przynajmniej twierdzi w niedzielnym wydaniu brytyjska gazeta "Sunday Telegraph".
 • Sensacyjna korespondencja Grety Garbo

  Sensacyjna korespondencja Grety Garbo

  Sekretne listy miłosne Grety Garbo, bogini srebrnego ekranu, do jej kochanki - dramatopisarki i reporterki Mercedes De Acosta, będą po raz pierwszy udostępnione szerokiej publiczności w kwietniu, w amerykańskim muzeum.