menu

Artykuły - Menu (409)

 • Menu, które leczy

  Menu, które leczy

  Jednym z podstawowych czynników rozwoju chorób układu krążenia są złe nawyki żywieniowe. Ten problem dotyczy ok. 70 proc. dorosłych Polaków, z czego wśród nich 90 proc. ma podwyższone stężenie cholesterolu. Rozwiązaniem jest przestrzeganie zasad zdrowej diety.
 • RMF24: Salceson i pasztet - tak wygląda szpitalne menu

  Kilka kromek chleba, plaster salcesonu i pół kiszonego ogórka. A czasem zamiast wędliny - kawałek pasztetu lub pół kostki serka topionego. Tym niektóre polskie szpitale karmią swoich pacjentów. A ci fotografują posiłki i ich zdjęcia umieszczają na Facebooku. Reporterka RFM FM Aneta Łuczkowska przyjrzała się szpitalnemu menu.
 • NASA chce drukować pizzę dla astronautów

  NASA chce drukować pizzę dla astronautów

  ​NASA zamierza wykorzystać drukarkę 3D w kosmosie do drukowania części, ale nie tylko. W planach są także zastosowania kulinarne.
 • Menu dla VIP-ów z jedzenia, którego nie chciały supermarkety

  Ministrowie środowiska i inni goście szczytu Programu Środowiskowego ONZ w Kenii uraczyli się we wtorek daniami na bazie produktów odrzuconych przez europejskie supermarkety, ponieważ nie spełniały standardów. Akcja miała zwrócić uwagę na marnowanie jedzenia.
 • RMF24: Śląski urzędnik byle czego nie zje

  RMF24: Śląski urzędnik byle czego nie zje

  Krewetki królewskie tygrysie zasmażane z czosnkiem, carpaccio z polędwicy, tatar z łososia, krem z borowików, szparagi w sosie maślanym czy sushi - to chętnie zjedzą na obiad śląscy urzędnicy. Takie przykładowe menu można znaleźć w ogłoszeniu o przetargu na usługę hotelarską, zamieszczonym na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.
 • Władze przygotują instrukcje ws. zdrowego menu dla mnichów

  Ministerstwo zdrowia Sri Lanki ogłosiło we wtorek, że przygotuje instrukcje dotyczące przekazywania przez wiernych żywności buddyjskim mnichom. Dary zawsze są składane w dobrej intencji, ale czasem nie są zdrowe i mnisi mają przez to nadwagę czy cukrzycę.
 • Wigilijne menu dla najmłodszych

  Wigilijne menu dla najmłodszych

  Gdy na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, dziecka także nie może zabraknąć przy stole. Podpowiadamy, które kąski z półmisków możesz bez obaw podsunąć niemowlęciu i starszemu brzdącowi.

Filmy - Menu (3)

 • Własnoręcznie dekorowanie winietek i menu na przyjęcie

  Przyjęcia, zwłaszcza wesela, są wyjątkowymi uroczystościami, gdy wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. By uniknąć niepotrzebnych zawirowań i nieporozumień, warto przyporządkować każdego gościa do konkretnego miejsca - najbardziej pomocne będą tu niewielkie wizytowniki z nadrukowanymi nazwiskami. Do tego dekoracja menu w podobny sposób - i wszystko gotowe!
 • Oscarowe menu 2013 - poznaj szczegóły!

  Wiemy, jakimi daniami będą delektować się goście zaproszeni na tegoroczną Oscarową galę. Apetyt wzrasta od samego patrzenia...
 • Zobacz, co jedzą słynne osobistości!

  NATO Channel: Szczyt państw NATO w Chicago to dla mistrzów kuchni niepowtarzalna okazja, by popisać się swoim kulinarnym talentem. Zobacz, jakie wyszukane smakołyki znalazły się na stołach prezydentów, premierów i innych sławnych osobistości!