menedżer

Artykuły - Menedżer (555)

 • Kobiety żużla. Sandra Najmrodzka: Jeden człowiek przekroczył wszelkie możliwe granice

  Kobiety żużla. Sandra Najmrodzka: Jeden człowiek przekroczył wszelkie możliwe granice

  - Oficjalnie pracuję z Michałem Gruchalskim, Vaszkiem Milikiem, Mateuszem Majcherem i Krystianem Grędą. Nigdy nikogo nie przekonywałam, żeby ze mną kooperował. Zawodnicy sami się zgłaszają. Zazwyczaj wtedy kiedy coś złego zaczyna dziać się z ich karierą. Najlepszą reklamą jest odzyskanie zaległych pieniędzy jakie wynikają z kontraktów sponsorskich... ale też pomyślne rozmowy transferowe, a u tych młodszych szczególnie - zadowolenie z planu i etapów rozwoju kariery - mówi Interii Sandra Najmrodzka
 • UOKiK bierze się za menedżerów. Posypią się kary

  UOKiK bierze się za menedżerów. Posypią się kary

  Jak informuje "Puls Biznesu", urząd antymonopolowy ostro bierze się za menedżerów łamiących prawo konkurencji. Do końca tego roku posypią się pierwsze sankcje finansowe.
 • Nowe kary dla menedżerów mogą wynieść nawet 1 mln zł

  Nowe kary dla menedżerów mogą wynieść nawet 1 mln zł

  Wprowadzenie zmian do obowiązującej od niespełna dwóch lat ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest rezultatem rozpoczęcia przez KE procedury przeciwko Polsce w związku z niepełną implementacją Dyrektywy AML IV.
 • Rosną wynagrodzenia członków rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce

  Rosną wynagrodzenia członków rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce

  Mediana wynagrodzeń członków rad nadzorczych wzrosła o 23%, z 66 tys. zł w 2016 do 81 tys. zł w 2017 - wynika z "Analizy wynagrodzeń rad nadzorczych spółek giełdowych 2017" przygotowanej przez firmę doradczą PwC,.
 • Ile kosztowały zmiany w zarządach spółek Skarbu Państwa?

  Ile kosztowały zmiany w zarządach spółek Skarbu Państwa?

  Rok 2017 był kolejnym rokiem kadrowej karuzeli w spółkach Skarbu Państwa. Rotacja co prawda znacząco osłabła w stosunku do roku 2016 (30 proc. w 2017 versus 73 proc. w 2016 roku), ale suma przyznanych odpraw nadal była wysoka. W poniższym artykule przyjrzymy się ile Państwo wydało w latach 2016 i 2017 na zmiany kadrowe w zarządach spółek, w których Skarb Państwa ma bezpośrednie udziały. Dane zostały opracowane przy wykorzystaniu raportów Sedlak & Sedlak "Wynagrodzenia członków zarządów w 2016 i 2017 roku".
 • Menedżer Porsche AG w areszcie śledczym w związku z Dieselgate

  Menedżer Porsche AG w areszcie śledczym w związku z Dieselgate

  - W ramach śledztwa w sprawie manipulowania oczyszczaniem spalin w pojazdach z silnikami Diesla osadzono w areszcie śledczym jednego z menedżerów Porsche AG - poinformował w piątek pracowników szef zarządu tej firmy Oliver Blume. Jako powód aresztowania władze podały groźbę ucieczki i mataczenia.
 • Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie w związku z aferą spalinową

  Były menedżer Volkswagena skazany na więzienie w związku z aferą spalinową

  Były menedżer Volkswagena w Detroit Oliver Schmidt, który przyznał się, że pomagał firmie unikać przepisów dotyczących czystości powietrza, został skazany na siedem lat więzienia i grzywnę w wysokości 400 tys. dol. - podał w czwartek serwis BBC.
 • Złoty spadochron dla prezesa

  Złoty spadochron dla prezesa

  Umowy wyższej kadry zarządzającej często przewidują różnego typu gratyfikacje niedostępne dla pracowników niższych szczebli. Przykładem tego typu świadczenia jest złoty spadochron (ang. golden parachute). Osoba posiadająca w swojej umowie tego typu klauzulę ma prawo do uzyskania znacznych korzyści finansowych w przypadku utraty pracy. Rozwiązanie to, mimo pewnych zalet, posiada również wady a przez swój charakter budzi liczne kontrowersje.
 • Jerry Heller nie żyje. Menedżer N.W.A. miał 75 lat

  Jerry Heller nie żyje. Menedżer N.W.A. miał 75 lat

  W wieku 75 lat zmarł Jerry Heller, pierwszy menedżer legendarnej hiphopowej grupy N.W.A. Przyczyną śmierci były obrażenia poniesione w wypadku samochodowym.
 • Zysk ze spotkań

  Zysk ze spotkań

  Ekonomiczne kongresy mają się nieźle w czasach elektronicznej komunikacji. Co zachęca biznesowych gości?

Filmy - Menedżer (3)

 • Menedżer przyszłości - menedżer społecznie odpowiedzialny

  Masowa praca zdalna w firmach stawia przed menedżerami duże wyzwanie – jak zmotywować pracownika, którego widzi się tylko na ekranie? Eksperci wskazują jednak, że firmy zawsze miały problem z motywacją pracownika – a szczególnie pracownika młodego.
 • Podatek za służbową komórkę i samochód?

  Według wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego korzystanie przez menedżera ze służbowej komórki czy samochodu lub zwrot kosztów hotelowych przez firmę, która go zatrudnia, podlega opodatkowaniu. Może to oznaczać w praktyce, że menedżerowie, ale także osoby wykonujące pracę na umowę o dzieło lub zlecenie, dostaną niższe wynagrodzenie "na rękę". - Orzeczenie dotyczy menedżerów, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej świadczyli usługi zarządzania. Trzeba pamiętać o tym, że w chwili obecnej ta forma zatrudnienia - wykonywanie czynności zarządzania - jest bardzo powszechna w wielu podmiotach, zarówno prywatnych, jak i państwowych - wyjaśnia w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Anna Misiak, członek Rady Podatkowej PKPP Lewiatan.
 • Menedżerowie gwiazd o współpracy z artystami

  Menedżerowie gwiazd Dariusz Gamba i Jakub Majoch opowiadali o tym, jak pracuje się ze znanymi artystami. Pretekstem do rozmowy stało się niedawne rozstanie zawodowe Jakuba Majocha z Dodą. Były menedżer mówił, jak zakończyła się jego współpraca z kontrowersyjną wokalistką.