menadżer

Artykuły - Menadżer (61)

 • Ile zarabia najwyższa kasta menedżerów w RFN? Ponoć za mało

  Ile zarabia najwyższa kasta menedżerów w RFN? Ponoć za mało

  Szefowie rad nadzorczych koncernów DAX otrzymali w ub. roku rekordowe wynagrodzenia - przeciętnie 424 tys. euro. Ale to za mało, by dorównać szefom zarządów.
 • Korzystny wyrok dla menedżerów w sprawie podatku PIT od odszkodowań i odpraw

  Korzystny wyrok dla menedżerów w sprawie podatku PIT od odszkodowań i odpraw

  Obowiązujące od 1 stycznia 2016 r. przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przewidują opodatkowanie odpraw i odszkodowań z tytułu zakazu konkurencji członków zarządu spółek Skarbu Państwa drakońskim 70% podatkiem.
 • Menedżerowie mogą łatwo uniknąć 70-proc. PIT

  Menedżerowie mogą łatwo uniknąć 70-proc. PIT

  Jest sposób na obejście drakońskiej daniny od odpraw i odszkodowań. Członkowie zarządów i menedżerowie zwalniani ze spółek Skarbu Państwa i firm komunalnych nie płacą 70-proc. podatku, jeżeli wypłata wynika z porozumienia z pracodawcą, a nie z umowy o pracę.
 • Jak wynająć menedżera z pasją?

  Jak wynająć menedżera z pasją?

  Mówi się o nich: ludzie od zadań specjalnych. Pojawiają się w firmie, realizują zakreślony wcześniej szczegółowo plan, po czym znikają. Ich misja trwa zazwyczaj od pięciu do dziewięciu miesięcy. Interim Managerowie wcale nie są drodzy, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę stosunek ceny do efektów, czyli zrealizowanych przez nich zadań.
 • Wysokość odpraw przy utracie pracy - przy zwolnieniach grupowych do 25 tys. zł

  Wysokość odpraw przy utracie pracy - przy zwolnieniach grupowych do 25 tys. zł

  Odprawy związane z utratą pracy polskie prawo reguluje tylko w dwóch przypadkach. Rekompensaty finansowe należą się z mocy prawa osobom tracącym zatrudnienie z powodu zwolnień grupowych w przedsiębiorstwie. Ponadto ustawa określa maksymalną wysokość odprawy dla menedżerów spółek Skarbu Państwa - nie definiuje jednak jej kwoty minimalnej i nie zobowiązuje firm do gwarantowania w umowach takich odpraw.
 • Polscy pracodawcy nie zwalniają tempa. Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów

  Polscy pracodawcy nie zwalniają tempa. Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów

  Aż 66 proc. firm planuje zwiększyć zatrudnienie specjalistów i menedżerów w ciągu najbliższych 3 miesięcy - wskazują najnowsze wyniki badania Antal Global Snapshot. Dane pokazują, że po raz kolejny mamy do czynienia z najlepszą sytuacją na rynku pracy od 2008 roku i potwierdzają dobrą koniunkturę dla pracowników średniego i wyższego szczebla.
 • Rośnie zapotrzebowanie na pracowników

  Zdaniem analityków Antal International na rynku pracy zaczynamy mieć do czynienia z rynkiem pracownika. Firmy zaczynają zgłaszać więcej ofert pracy a bezrobocie ma spaść do 12 proc.
 • Ile zarabia menedżer w banku?

  Ile zarabia menedżer w banku?

  Tylko 15 menedżerów z banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych zarobiło w 2013 roku mniej niż milion złotych. Najliczniejszą grupę stanowili menedżerowie, których wynagrodzenie zamykało się w kwocie 2 milionów zł.
 • Ile warci są specjaliści i menedżerowie w Polsce?

  Ile warci są specjaliści i menedżerowie w Polsce?

  Raport płacowy Antal 2014 wskazuje, że aby pozyskać najlepszych specjalistów i menedżerów, średnio pracodawcy w 2013 roku oferowali im 10 tys. zł. brutto miesięcznie. Największe stawki były proponowane wysoko wyspecjalizowanym prawnikom, a także liderom sprzedaży.
 • Menadżer w Irlandii

  Menadżer w Irlandii

  Szukał pracy - trafił do nocnego klubu

Filmy - Menadżer (4)

 • Menadżerka Małgorzaty Sochy o współpracy z gwiazdami

  Po pierwsze uczciwość, po drugie zasada: klient jest najważniejszy - zdaniem Aldony Wleklak, która od lat współpracuje z gwiazdami, to priorytety w pracy dobrego menadżera. Powinien on dbać o wizerunek i promocje swoich podopiecznych, współpracę z mediami i stylistami, a także negocjowanie umów i uczciwe wypłacanie honorariów. Ten ostatni aspekt stał się kością niezgody pomiędzy Małgorzatą Herde i gwiazdami, którymi się opiekowała.
 • Cezary Pazura: Moja żona zna moje potrzeby

  Żona Cezarego Pazury od niedawna jest jego menadżerem. Dba o jego artystyczny wizerunek i kwestie organizacyjne. Aktor zdecydował się na takie rozwiązanie, bo - jego zdaniem - Edyta jest skrupulatna i dokładna. Oboje mają nadzieję, że ta sytuacja korzystnie wpłynie na ich związek, bo, łącząc życie prywatne z zawodowym, będą spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. - Jest takie piękne chińskie przysłowie, że jest czas na łowienie ryb, ale jest też czas na suszenie sieci. I właśnie po to jest taki menadżer jak żona. Ona wie, czego jej mąż naprawdę potrzebuje oprócz pracy – mówi Pazura.
 • M. Grendowicz: Menadżer musi uczestniczyć w transformacji firmy

  Trudności w gospodarce powodują często konieczność przeprowadzenia zmian w przedsiębiorstwach. To z reguły budzi opór pracowników, którzy zwykle wolą zachować status quo. Jak twierdzą eksperci, dobry menedżer musi unikać nagłych zmian i sam uczestniczyć w ewentualnej transformacji. – Zmiana jest czymś niezwykle trudnym, a bronienie się przed nią to normalna ludzka reakcja – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Mariusz Grendowicz, prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych. – Dlatego też spowodowanie, by została ona zaakceptowana przez jakąkolwiek organizację jest niezwykle trudne – dodaje.
 • Coraz wyższe zarobki menadżerów

  Mimo trudnej sytuacji gospodarczej rosną wynagrodzenia menadżerów. W ciągu ostatnich 10 lat aż o 80 proc. Ci najlepsi zarabiają rocznie kilkaset tysięcy, a nawet kilka milionów złotych. – Odpowiednie kwalifikacje i umiejętności muszą być dobrze wynagradzane – tłumaczy Bernhard Matussek, dyrektor zarządzający i konsultant w firmie doradczej Kienbaum.