MEN

Synonimy:
ministerstwo edukacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - MEN (314)

Filmy - MEN (16)

 • (Nie)zwykły zegarek

  Z okazji tegorocznego, wrześniowego finału Red Bull Clif Diving firma Timex przygotowała limitowaną edycję czasomierza TIMEX Command™ Red Bull Cliff Diving World Series. Wykonany w klasycznych barwach granatu, czerwieni i srebra, jest wstrząsoodporny i wodoszczelny do głębokości 100 m. Jego detale wykonano z anodyzowanego aluminium, zaś silikonowy pasek zdobi logo turnieju RBCD. Zegarek posiada również stoper, timer, podświetlenie INDIGLO, a także alarm i alert hydracyjny. Zegarek został wielokrotnie sprawdzony w warunkach, do jakich został stworzony. Podczas imprezy do wody skakał w nim jeden z czołowych zawodników tej dyscypliny - Włoch, Alessandro De Rosso.
 • "Organizuj zajęcia tak, by dziecko nie nosiło ciężkiego tornistra". Minister edukacji z przesłaniem do nauczycieli

  - Należy organizować pracę szkoły tak, by dziecko nie nosiło ciężkiego tornistra - podkreśliła minister edukacji Anna Zalewska podczas konferencji prasowej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Tornistra. Minister edukacji wzięła udział w lekcji, podczas której uczniowie jednej z warszawskich szkół podstawowych dowiedzieli się, jak pakować tornistry, by ich waga nie przekraczała dozwolonej normy. (TVN24/x-news)
 • Wspólnie wykryć zagrożenia w sieci (cz. 2)

  W Warszawie rozpoczęła się 12. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. - W młodych ludziach ogólnie drzemie ogromny potencjał twórczy. Chcą być aktywni, pokazywać swoje umiejętności, a internet tworzy do tego wspaniałe możliwości. Wiążą się z tym oczywiście też ryzyka – podkreśla w rozmowie z Interią Anna Rywczyńska, kierownik Zespołu Szkoleń i Projektów Społecznych w NASK PIB.
 • Wspólnie wykryć zagrożenia w sieci (cz. 1)

  W Warszawie rozpoczęła się 12. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”. – Do matury z informatyki przystępuje 4 proc. maturzystów, czyli stosunkowo niewiele. Wiele jeszcze przed nami. Międzynarodowe badania, chociażby PISA (Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów), wskazują, że karierę w branży informatycznej planuje stosunkowo niewielki proc. uczniów, około 1,5 proc. Średnia europejska jest znacznie wyższa, nie mówiąc o Estonii, gdzie jest to 8 proc. – mówi Interii Kopeć z MEN.