MEN

Synonimy:
ministerstwo edukacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - MEN (436)

Filmy - MEN (11)

 • ZNP: Środowisko jest zniesmaczone. Miały być podwyżki dla nauczycieli, ale ministerstwo nie zdążyło z rozporządzeniem na czas

  Po raz kolejny Anna Zalewska zakpiła z nauczycieli. Mówimy o tym, ponieważ o podwyżkach dla naszej grupy zawodowej pani premier Beata Szydło i pani minister Zalewska mówiły już rok temu - powiedział dziennikarzom prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. - Po czym nagle okazuje się, że gdy przychodzi co do czego, to ministerstwo edukacji nie jest w stanie przygotować rozporządzenia na czas, podpisać go i wprowadzić w życie - kontynuował. Chodzi o rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia nauczycieli, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 29 marca. Publikacja rozporządzenia daje samorządom prawną podstawę do rozpoczęcia procesu naliczania nowych wynagrodzeń. Według ZNP samorządy nie miały więc podstawy prawnej i czasu, by naliczyć podwyżki w ciągu zaledwie kilku dni. - To spowodowało, że kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli do dziś nie dostało podwyżki wynagrodzeń, dotyczy to tak dużych miast, jak chociażby Warszawa, Bydgoszcz, Konin, Elbląg, Toruń, Kraków, Sosnowiec, Łódź - wymieniał prezes ZNP. - Sama wielkość podwyżek absolutnie nikogo nie zadowala - dodał. - To wszystko spowodowało, że środowisko nauczycieli jest skonsternowane, zniesmaczone i oburzone tym, co robi minister Zalewska - podsumował Broniarz.
 • Zalewska w Porannej rozmowie RMF (05.09.17)

  Zalewska w Porannej rozmowie RMF (05.09.17)
 • Zalewska w Porannej rozmowie RMF (01.02.17)

  Podręczniki będą gotowe do końca czerwca. Jesteśmy po spotkaniu z wydawcami - mówi Poranny gość RMF FM szefowa MEN Anna Zalewska. Pytana o miejsce Lecha Wałęsy w podręcznikach historii, odpowiada: W podstawie programowej nie ma Lecha Wałęsy. Jest o Solidarności.
 • Zalewska w Porannej rozmowie RMF (28.11.16)

  „Nowa ustawa edukacyjna zostanie uchwalona w tym roku, w grudniu” – zapewnia w Porannej rozmowie w RMF FM szefowa MEN Anna Zalewska. „Proszę zauważyć, że są jeszcze dni poza posiedzeniem Sejmu, gdzie może pracować komisja i podkomisja” – dodaje w odpowiedzi na pytanie Roberta Mazurka, czy Sejm zdąży przegłosować ustawę podczas dwóch posiedzeń, które pozostały do końca roku. „Mam wsparcie prezesa PiS” - mówi minister edukacji narodowej pytana o to, czy nie boi się, że rząd polegnie na reformie oświaty. Anna Zalewska przekonuje, że po likwidacji gimnazjów nauczyciele nie stracą pracy. "Mamy to policzone" - podkreśla. "Będą darmowe podręczniki, to zostaje utrzymane" - zadeklarowała w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Anna Zalewska. Minister edukacji zdradziła kilka szczegółów nowych programów nauczania. "W podstawówce dzieci będą miały dwa języki obce. (...) Na historii siódmoklasiści nie zaczną od starożytności" - mówiła. "Dajemy dużą wolność szkole, czego wcześniej nie było" - stwierdziła. Robert Mazurek pytał szefową MEN o sposób przeprowadzania reformy. "Wszyscy wszystko wiedzą, wszystko jest pod kontrolą" - uspokajała Zalewska dodając, że "każda zmiana budzi niepokój".