memoriał Kamili Skolimowskiej

Artykuły - Memoriał Kamili Skolimowskiej (43)

 • Memoriał Skolimowskiej. Kendricks: Czuję się w Polsce jak w domu

  Memoriał Skolimowskiej. Kendricks: Czuję się w Polsce jak w domu

  "Czuję się w Polsce jak w domu. Mam tu przyjaciół, nie jadłem niedobrego posiłku, a na twarzach wszystkich wokół jest uśmiech" - powiedział amerykański tyczkarz Sam Kendricks, który będzie jedną z gwiazd niedzielnego 11. Lotto Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim.
 • Memoriał Skolimowskiej w mocnej obsadzie

  Memoriał Skolimowskiej w mocnej obsadzie

  Mocną obsadę zapowiedzieli organizatorzy 11. edycji lekkoatletycznego Lotto Memoriału Kamili Skolimowskiej, który 6 września zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim.
 • Memoriał Skolimowskiej. Justyna Święty-Ersetic: Uwielbiam te zawody

  Memoriał Skolimowskiej. Justyna Święty-Ersetic: Uwielbiam te zawody

  -cUwielbiam Memoriał Kamili Skolimowskiej. Zawsze uzyskuję dobre wyniki, bo organizatorzy dbają, by rywalki były z najwyższej światowej półki – powiedziała mistrzyni Europy na 400 m Justyna Święty–Ersetic. 11. edycja zawodów odbędzie się 6 września w Chorzowie.
 • Memoriał Skolimowskiej 2019 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

  Memoriał Skolimowskiej 2019 na Stadionie Śląskim w Chorzowie

  10. edycja lekkoatletycznego Memoriału Kamili Skolimowskiej odbędzie 14 września na Stadionie Śląskim. Chorzowska arena będzie gościła imprezę drugi rok z rzędu, tym razem tuż przed mistrzostwami świata.
 • Justyna Święty-Ersetic: Jestem w szoku

  Justyna Święty-Ersetic: Jestem w szoku

  41226 widzów obejrzało na Stadionie Śląskim lekkoatletyczny Memoriał Kamili Skolimowskiej. "Jestem w szoku, że przyszło tylu kibiców. To nas dopinguje do uzyskiwania jeszcze lepszych wyników" - powiedziała Justyna Święty-Ersetic, druga w biegu na 400 m. Przegrała z Caster Semenyą z RPA.
 • Memoriał Skolimowskiej: Paweł Fajdek pokonał Wojciecha Nowickiego po pięknej walce

  Memoriał Skolimowskiej: Paweł Fajdek pokonał Wojciecha Nowickiego po pięknej walce

  Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki stoczyli kapitalny pojedynek o zwycięstwo w IX Memoriale Kamili Skolimowskiej. W Chorzowie górą był ten pierwszy, który tym razem pokonał mistrza Europy i pokazał, że nie zamierza oddawać mu na krajowym podwórku pozycji numer jeden. Obaj Polacy rzucali w środę daleko i potwierdzili, że są absolutną światową elitą.
 • Memoriał Skolimowskiej: Marcin Lewandowski pokonał Adama Kszczota

  Memoriał Skolimowskiej: Marcin Lewandowski pokonał Adama Kszczota

  Marcin Lewandowski wrócił do ścigania na 800 metrów podczas IX Memoriału Kamili Skolimowskiej i dość niespodziewanie w Chorzowie pokonał dominatora i mistrza Europy, Adama Kszczota. Ten był w środę dopiero trzeci, a znakomicie zaprezentowali się też Michał Rozmys i Mateusz Borkowski, którzy wpadli na metę tuż za swoim utytułowanym kolegą z kadry.
 • Memoriał Skolimowskiej: Caster Semenya nie dała szans Polkom na 400 metrów

  Memoriał Skolimowskiej: Caster Semenya nie dała szans Polkom na 400 metrów

  Caster Semenya (RPA) nie dała szans trzem polskim mistrzyniom Europy w biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Drugie miejsce za dominatorką z Afryki zajęła nasza podwójna mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic, czwarta była Małgorzata Hołub-Kowalik, a piąta Iga Baumgart-Witan.
 • Memoriał Skolimowskiej: Kapitalny wynik Ronniego Bakera na 100 metrów

  Memoriał Skolimowskiej: Kapitalny wynik Ronniego Bakera na 100 metrów

  Ronnie Baker czasem 9,87 sekundy wygrał bieg na 100 metrów podczas IX Memoriału Kamili Skolimowskiej. Amerykanin pobił tym samym swój rekord życiowy i ustanowił najlepszy w tym roku wynik na świecie na 100 metrów.
 • Memoriał Skolimowskiej: Andrius Gudzius zdecydowanie najlepszy w rzucie dyskiem

  Memoriał Skolimowskiej: Andrius Gudzius zdecydowanie najlepszy w rzucie dyskiem

  Litewski mistrz świata i Europy Andrius Gudzius wygrał w cuglach konkurs rzutu dyskiem podczas IX Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Drugi był Polak Robert Urbanek, a trzeci Estończyk Gerd Kanter. Tuż za jego plecami zawody zakończył Niemiec Robert Harting, obaj wkrótce zakończą piękne kariery, pełne zwycięstw i medali. Piotr Małachowski na Stadionie Śląskim był w środę piąty.