melamina

Artykuły - Melamina (9)

 • Kolejny skandal z mlekiem

  Kolejny skandal z mlekiem

  Strach przed skażonym mlekiem w Chinach. Nowozelandzki koncern Fonterra poinformował, że w niektórych produktach mlecznych tej firmy znaleziono pałeczki jadu kiełbasianego. Większość mleka w proszku importowanego do Chin pochodzi właśnie z Nowej Zelandii.
 • Chiny: Znów melamina w mleku

  26 ton mleka w proszku skażonego melaminą skonfiskowano producentowi lodów w południowych Chinach - informują w środę chińskie media. Trzy lata temu melamina w mleku dla niemowląt spowodowała śmierć sześciorga dzieci. Setki tysięcy niemowląt chorowały.
 • Chiny: Znowu melamina

  Toksyczną melaminę wykryto w produktach mlecznych sprzedawanych w prowincji Guizhou na południowym zachodzie Chin - podał dziennik "China Daily".
 • 296 tys. dzieci chorych z powodu melaminy w mleku

  296 tys. dzieci chorych z powodu melaminy w mleku

  Melamina, dodawana do mleka w proszku przez chińskich producentów, spowodowała poważne kłopoty ze zdrowiem u 296 tysięcy dzieci w Chinach - podano dzisiaj w Pekinie.
 • RMF: Melamina w Polsce w proszku do pieczenia

  RMF: Melamina w Polsce w proszku do pieczenia

  Skażony melaminą proszek do pieczenia nie został wprowadzony do sprzedaży - zapewnił rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar. Importer, który sprowadził z Chin skażony kwaśny węglan amonu, służący m.in. do produkcji proszku do pieczenia, zlecił na własny koszt zbadanie tej substancji. Po tej analizie proszku nie wprowadzono na rynek.
 • Trująca melamina także w karmie dla ryb

  W Hongkongu stwierdzono obecność szkodliwej dla zdrowia melaminy także w sprowadzonej z Chin karmie dla ryb.
 • Trująca melamina w słowackich produktach

  Trującą melaminę wykryto na Słowacji w herbatnikach i batonikach, tydzień po wycofaniu skażonych tą substancją napojów mlecznych dla dzieci - poinformował słowacki urząd kontroli żywności (SVPS).
 • Rejestracja spółki

  Zarząd Zakładów Azotowych Puławy S.A. informuje, że w dniu 22.11.2002r. została zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy w Lublinie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod Nr KRS 0000140192 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Melamina III z siedzibą w Puławach. Kapitał zakładowy spółki wynosi 50.000 zł i dzieli się na 50 udziałów po 1.000 zł każdy. Wszystkie udziały zostały objęte przez Z.A.PuławyS.A. Celem zawiązania spółki jest zorganizowanie f
 • Porządek obrad NWZA

  Zarząd Z.A.PuławyS.A. informuje, że w dniu 06.11.2002r. w siedzibie Nafty Polskiej SA w Warszawie przy ul. Jasnej Nr 12 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Z.A.PuławyS.A. z następującym porządkiem obrad : 1. wyrażenie zgody na zawiązanie spółki Melamina III Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i objęcie udziałów w kapitale zakładowym tej spółki. Uprawnienia przysługujące Walnemu Zgromadzeniu wykonywał na podstawie pełnomocnictwa udzielonego Nafcie Polskiej SA przez Ministra S