medycyna estetyczna

Artykuły - Medycyna estetyczna (15)

 • Gabinetów medycyny estetycznej jest więcej niż supermarketów

  Gabinetów medycyny estetycznej jest więcej niż supermarketów

  - Dla Ministerstwa Zdrowia hasło „medycyna estetyczna” po prostu nie istnieje. Tymczasem Polska jest krajem, gdzie rozwija się najszybciej w Europie - wzrost wynosi 18 proc. - mówi Piotr Zachara - dziennikarz, wykładowca poznańskiej School of Form i autor książki „Zrobieni”.
 • Zrobieni, Piotr Zachara

  Zrobieni, Piotr Zachara

  Pół miliona Polaków przyznało się, że zamierzają zainwestować w swój wygląd. Co ryzykują? W czerwcu 2015 roku amerykański tygodnik „Time” napisał, że tak jak chciała natura, wyglądają teraz i starzeją się już tylko najbiedniejsi oraz najbardziej uparci. Natomiast każdy, kto ma otwarte oczy oraz zdolność kredytową, inwestuje w ten segment pielęgnacji, który wypełnił lukę między kremem a skalpelem. I nawet jeżeli w wyniku zabiegów jakaś część twarzy trochę za bardzo nam spuchnie lub urośnie, to i tak lepiej, niż gdyby smętnie zwisała lub nie wyróżniała się niczym szczególnym. Odrobina plastiku nikogo nie zabiła, natomiast patyna i przeciętność mogą.
 • Medycyna estetyczna stawia na naturalność

  Medycyna estetyczna stawia na naturalność

  "Z medycyną estetyczną nie warto przesadzać. Na szczęście najnowsze trendy pokazują, że zarówno metody jak i efekty, które można uzyskać z jej pomocą, zmierzają w stronę naturalności" - zauważa Kalina Ben Sira.
 • Innowacyjny materiał, który uzupełni nieregularne ubytki kości

  Innowacyjny materiał, który uzupełni nieregularne ubytki kości

  Naukowcy opracowali innowacyjny polimer z pamięcią kształtu, który w niedalekiej przyszłości będzie można wykorzystać do rekonstrukcji twarzoczaszki.
 • Jak przebiegają zabiegi medycyny estetycznej?

  Jak przebiegają zabiegi medycyny estetycznej?

  Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. To, co kiedyś kojarzyło się z fanaberiami zamożnych, dziś jest dostępnym dla każdego elementem walki z postępującym wiekiem. Sprawdziliśmy, dzięki jakim zabiegom Polki realizują hasło „piękno do poprawki” i jak wygląda ich przebieg.
 • Zabiegi na dłonie: Jak je odmłodzić

  Zabiegi na dłonie: Jak je odmłodzić

  Nie muszą zdradzać wieku ani nas postarzać np. przebarwieniami. Medycyna estetyczna dysponuje już nowoczesnymi metodami odmładzania rąk.
 • Medycyna estetyczna: Jeden zabieg daje wiele efektów

  Medycyna estetyczna: Jeden zabieg daje wiele efektów

  Platformy to nowoczesne urządzenia, dzięki którym medycyna estetyczna zyskała nowe możliwości. Z powodzeniem zastępują kilka różnych zabiegów. Dzięki nim można szybko uzyskać efekty, które tradycyjnie wymagałyby dłuższej kuracji.
 • Polacy o operacjach plastycznych. Podsumowanie badania Homo Homini dla INTERIA.PL

  Polacy o operacjach plastycznych. Podsumowanie badania Homo Homini dla INTERIA.PL

  W uzasadnionych sytuacjach popieramy operacje plastyczne, jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu i akceptujemy fizyczność naszych partnerów. Takie wnioski płyną z badania stosunku Polaków do operacji plastycznych, przeprowadzonego przez Instytut Homo Homini dla Faktów INTERIA.PL.
 • Moda na dobrze "skrojoną" twarz?

  Moda na dobrze "skrojoną" twarz?

  Efekty modyfikacji ciała nie zawsze wiążą się ze stuprocentową satysfakcją. Bywa, że efekt końcowy nie spełnia oczekiwań pacjentów. Z czego to wynika?
 • Nowa twarz? Co, gdzie i za ile?

  Nowa twarz? Co, gdzie i za ile?

  To, że w Polsce są kolejki do chirurgów plastyków, nie wynika tylko z boomu na ich usługi, lecz w dużej mierze z tego, że jest ich w Polsce bardzo mało - tłumaczy dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Filmy - Medycyna estetyczna (14)

 • Medycyna estetyczna dla nastolatki?

  Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz modniejsze nie tylko wśród dojrzałych kobiet, a również wśród młodych dziewczyn. Dlaczego nastolatki decydują się na konkretne zabiegi? Czy ich kompleksy związane są z kultem piękna, który promowany jest poprzez media społecznościowe? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Trendy w medycynie estetycznej na 2020 rok. „Jest taki magiczny zabieg”

  Klara Chrzuszcz karierę w branży beauty rozpoczęła od stylizowania paznokci w Łodzi. Później wyjechała do Stanów na wakacje i, jak się okazało, poza odpoczynkiem znalazła tam również nowy sposób na życie. Zrobiła kursy, skończyła odpowiednie szkoły i dziś jest jedną z ulubionych kosmetologów gwiazd. W wywiadzie specjalistka opowiedziała o trendach w medycynie estetycznej na nadchodzący rok. - Jest taki magiczny zabieg, który powoli wchodzi do Polski. Nazywa się Aquagold - powiedziała. - Najfajniejsze efekty otrzymuje się dodając do tego botoks. To jest inwestycja w siebie - dodała. (TVN/x-news)
 • Błahym zabiegiem naraziła swoje życie

  Historią Laury z Poznania żyły w ostatnim czasie media. Kobieta, chcąc poprawić urodę w gabinecie kosmetycznym, naraziła swoje zdrowie, a nawet życie. Sprawą zajmuje się już prokuratura. O tym felernym zabiegu klientka opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Marzena Lorkowska-Precht i kulisy zabiegów medycyny estetycznej

  Jak wyglądają zabiegi medycyny estetycznej i jakie można wykonywać? Jak wybrać specjalistę? Do czego można wykorzystać laser? Czym jest mikrodermoabrazja? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała dr Marzena Lorkowska-Precht, która na co dzień w pracy zajmują się medycyną estetyczną. (Dzień Dobry TVN/x-news)