medycyna estetyczna

Artykuły - Medycyna estetyczna (16)

 • Gojdź apeluje do Polaków, by wyjeżdżali z Polski

  Gojdź apeluje do Polaków, by wyjeżdżali z Polski

  ​Znany lekarz medycyny estetycznej nie ukrywa, że jest zbulwersowany wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jak podkreśla, jest mu wstyd też przed swoimi znajomymi z zagranicy, że takie kontrowersyjne decyzje zapadają w kraju członkowskim UE. Jego zdaniem to powrót do średniowiecza. Lekarz solidaryzuje się więc z kobietami, które straciły poczucie bezpieczeństwa, i całym sercem wspiera te, które mają odwagę wyjść na ulicę i walczyć o swoje prawa.
 • Gabinetów medycyny estetycznej jest więcej niż supermarketów

  Gabinetów medycyny estetycznej jest więcej niż supermarketów

  - Dla Ministerstwa Zdrowia hasło „medycyna estetyczna” po prostu nie istnieje. Tymczasem Polska jest krajem, gdzie rozwija się najszybciej w Europie - wzrost wynosi 18 proc. - mówi Piotr Zachara - dziennikarz, wykładowca poznańskiej School of Form i autor książki „Zrobieni”.
 • Zrobieni, Piotr Zachara

  Zrobieni, Piotr Zachara

  Pół miliona Polaków przyznało się, że zamierzają zainwestować w swój wygląd. Co ryzykują? W czerwcu 2015 roku amerykański tygodnik „Time” napisał, że tak jak chciała natura, wyglądają teraz i starzeją się już tylko najbiedniejsi oraz najbardziej uparci. Natomiast każdy, kto ma otwarte oczy oraz zdolność kredytową, inwestuje w ten segment pielęgnacji, który wypełnił lukę między kremem a skalpelem. I nawet jeżeli w wyniku zabiegów jakaś część twarzy trochę za bardzo nam spuchnie lub urośnie, to i tak lepiej, niż gdyby smętnie zwisała lub nie wyróżniała się niczym szczególnym. Odrobina plastiku nikogo nie zabiła, natomiast patyna i przeciętność mogą.
 • Medycyna estetyczna stawia na naturalność

  Medycyna estetyczna stawia na naturalność

  "Z medycyną estetyczną nie warto przesadzać. Na szczęście najnowsze trendy pokazują, że zarówno metody jak i efekty, które można uzyskać z jej pomocą, zmierzają w stronę naturalności" - zauważa Kalina Ben Sira.
 • Innowacyjny materiał, który uzupełni nieregularne ubytki kości

  Innowacyjny materiał, który uzupełni nieregularne ubytki kości

  Naukowcy opracowali innowacyjny polimer z pamięcią kształtu, który w niedalekiej przyszłości będzie można wykorzystać do rekonstrukcji twarzoczaszki.
 • Jak przebiegają zabiegi medycyny estetycznej?

  Jak przebiegają zabiegi medycyny estetycznej?

  Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. To, co kiedyś kojarzyło się z fanaberiami zamożnych, dziś jest dostępnym dla każdego elementem walki z postępującym wiekiem. Sprawdziliśmy, dzięki jakim zabiegom Polki realizują hasło „piękno do poprawki” i jak wygląda ich przebieg.
 • Zabiegi na dłonie: Jak je odmłodzić

  Zabiegi na dłonie: Jak je odmłodzić

  Nie muszą zdradzać wieku ani nas postarzać np. przebarwieniami. Medycyna estetyczna dysponuje już nowoczesnymi metodami odmładzania rąk.
 • Medycyna estetyczna: Jeden zabieg daje wiele efektów

  Medycyna estetyczna: Jeden zabieg daje wiele efektów

  Platformy to nowoczesne urządzenia, dzięki którym medycyna estetyczna zyskała nowe możliwości. Z powodzeniem zastępują kilka różnych zabiegów. Dzięki nim można szybko uzyskać efekty, które tradycyjnie wymagałyby dłuższej kuracji.
 • Polacy o operacjach plastycznych. Podsumowanie badania Homo Homini dla INTERIA.PL

  Polacy o operacjach plastycznych. Podsumowanie badania Homo Homini dla INTERIA.PL

  W uzasadnionych sytuacjach popieramy operacje plastyczne, jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu i akceptujemy fizyczność naszych partnerów. Takie wnioski płyną z badania stosunku Polaków do operacji plastycznych, przeprowadzonego przez Instytut Homo Homini dla Faktów INTERIA.PL.
 • Moda na dobrze "skrojoną" twarz?

  Moda na dobrze "skrojoną" twarz?

  Efekty modyfikacji ciała nie zawsze wiążą się ze stuprocentową satysfakcją. Bywa, że efekt końcowy nie spełnia oczekiwań pacjentów. Z czego to wynika?

Filmy - Medycyna estetyczna (12)

 • „Moje Piękno – Moja Sprawa” - pomaga oszpeconym kobietom

  Joanna Walaś była gościem programu „Wspaniali ludzie”. Joanna jest wizażystką i lingeristką, której pasją jest odkrywanie i podkreślanie naturalnego piękna kobiet. Stworzyła akcję „Moje Piękno - Moja Sprawa”, żeby pomagać kobietom - m.in. po wypadkach czy chorobach - przejść metamorfozy, dzięki którym odzyskają poczucie własnej atrakcyjności i pewność siebie. Stara się przełamywać stereotypy dotyczące urody, promować różnorodność i walczyć z hejtem. Zobacz fragment 10. odcinka programu.
 • Powiększyła usta i biust. Dlaczego z tego zrezygnowała?

  Joanna Walaś była gościem programu „Wspaniali ludzie”. Joanna jest wizażystką i lingeristką, której pasją jest odkrywanie i podkreślanie naturalnego piękna kobiet. Stara się przełamywać stereotypy dotyczące urody, promować różnorodność i walczyć z hejtem. Stworzyła akcję „Moje Piękno - Moja Sprawa”, żeby pomagać kobietom - m.in. po wypadkach czy chorobach - przejść metamorfozy, dzięki którym odzyskają poczucie własnej atrakcyjności i pewność siebie. Zobacz fragment 10. odcinka programu. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
 • Część zabiegów medycyny estetycznej ma być wykonywana tylko przez lekarzy

  Powiększanie ust, wypełnianie zmarszczek czy ujędrnianie twarzy – choć zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo bezpieczne, to przybywa pacjentów, którzy odczuli ich negatywne skutki, ponieważ wykonała je osoba niewykwalifikowana. Dlatego Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało konsultacje w sprawie uregulowania kwestii wykonywania zabiegów upiększających. Muszą one być zdefiniowane wprost jako świadczenia zdrowotne i wykonywane przez lekarzy – podkreślają przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
 • dr Andrzej Ignaciuk: popularność medialna nie musi być odzwierciedleniem fachowego przygotowania lekarza medycyny estetycznej

  Lajki w mediach społecznościowych nie przesądzają o kompetencjach zawodowych lekarza – uważa prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Przestrzega też, by nie kierować się popularnością medialną w wyborze terapeuty. Jego zdaniem w środowisku medycznym jest wielu lekarzy, których sława nie przekłada się na kompetencje zawodowe. Najpierw pomagali gwiazdom walczyć z oznakami upływającego czasu, potem sami stali się gwiazdami. W polskim show-biznesie jest kilkoro lekarzy medycyny estetycznej, którzy uzyskali popularność równą sławie swoich pacjentów.. Dla wielu kobiet medialna popularność jest wyznacznikiem fachowości lekarza, dlatego medykom znanym z czasopism i programów telewizyjnych chętniej powierzają swoje zdrowie i urodę. Eksperci przestrzegają jednak przed nadmiernym zaufaniem do lekarzy-celebrytów. – Popularność medialna nie musi być odzwierciedleniem przygotowania fachowego i tego, że ktoś jest rzeczywiście dobrym ekspertem w danej dziedzinie – mówi dr Andrzej Ignaciuk.