medycyna

Artykuły - Medycyna (661)

Filmy - Medycyna (30)

 • Co robi chirurg po pracy?

  Chirurg plastyk Janusz Gresse Łyko powiedział w "Dzień Dobry TVN" na czym polega jego praca i jak spędza czas wolny. - Po pracy fajnie jest odpocząć w zupełnie inny sposób, żeby nie myśleć o pracy, medycynie - podkreślił. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Innowacyjna terapia komórkami macierzystymi. Dlaczego warto bankować krew pępowinową?

  - Komórki macierzyste wykorzystywane są w ramach eksperymentu medycznego w chorobach neurologicznych - powiedziała w "Dzień Dobry TVN". Dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk. - Stosowane są w mózgowym porażeniu dziecięcym, w autyzmie dziecięcym. Podjęliśmy próbę z bardzo dobrym efektem stosowania komórek macierzystych w przepuklinach oponowo-rdzeniowych - zaznaczyła neurolog. Alicja Rabiej i Maciej Rabiej wyjaśnili, jak ta terapia pomogła ich synkowi. Jak Odeta Moro dowiedziała się o Banku Komórek Macierzystych? Dlaczego warto pobierać krew pępowinową? - Jeżeli wydarzą się sytuacje, kiedy potrzebujemy terapii, to wtedy możemy sięgnąć po komórki, które mamy zmagazynowane i sobie pomóc - powiedział Tomasz Baran, prezes Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Jak są podawane?
 • Nowa metoda leczenia stawu kolanowego. Na czym polega?

  - Potrafimy zrobić coś, czego na świecie się jeszcze nie robi - powiedział w "Dzień Dobry TVN" dr n. med. Bogusław Sadlik, ortopeda. Na czym polega nowa metoda leczenia stawu kolanowego? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Domowy syrop na kaszel z imbiru i cytryny

  Kaszel to jedna z najbardziej przykrych dolegliwości, która utrudnia normalne funkcjonowanie. Może być też początkiem poważnych powikłań, zwykle kaszel zwiastuje rozwijającą się przykrą przypadłość, o którą nie trudno podczas jesieni czy zimą, a nawet wczesną wiosną. Złagodzić objawy uciążliwego kaszlu pomaga domowy syrop, który samodzielnie zrobicie z imbiru i cytryny! Przepis jest dziecinnie prosty!