Media / Sztuka / Rozrywka

Artykuły - Media / Sztuka / Rozrywka (3)

 • Cyfrowy Polsat utworzył program emisji obligacji za 1 mld zł

  Cyfrowy Polsat utworzył program emisji obligacji za 1 mld zł

  Zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował w środę o utworzeniu nowego nieodnawialnego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie. Intencją spółki jest przeprowadzenie emisji obligacji w pierwszym kwartale 2020 roku, jeśli warunki na rynku będą odpowiednie.
 • KRRiT: Spadają wpływy z abonamentu RTV. Najgorzej jest w woj. świętokrzyskim, podkarpackim i podlaskim

  KRRiT: Spadają wpływy z abonamentu RTV. Najgorzej jest w woj. świętokrzyskim, podkarpackim i podlaskim

  Jak wynika z danych KRRiT, w pierwszym kwartale 2019 roku zainkasowane wpływy abonamentowe i odsetki za zwłokę wyniosły ponad 340 mln złotych. W analogicznym okresie ub. roku była to kwota blisko 352 mln zł.
 • Tutaj fortuny nie zarobisz

  Tutaj fortuny nie zarobisz

  Przemysł energetyczny, rafineryjny, informacja i komunikacja - to branże, w których można zarobić średnio nawet 7 tysięcy złotych. Kokosów raczej nie zrobią pracownicy produkcji odzieży, administracji oraz gastronomii. Tak wygląda najnowszy ranking płac przygotowany przez Work Service na podstawie danych GUS-u.

Filmy - Media / Sztuka / Rozrywka (176)

 • Kabaret Młodych Panów na Polsat SuperHit Festiwal - czego możemy się spodziewać?

  “Gramy dwa skecze. Na początku będzie premierowy, taki bardzo popandemiczny, związany z restauracją, bo wszyscy są w szoku, że już można. I tylko tyle możemy powiedzieć. Już i tak powiedzieliśmy za dużo. Później będzie taki skecz, który pojawił się już raz na antenie telewizji Polsat i jest z naszego programu “To jest chore”. Też dotyczy pandemii i szczepienia, jakże ważnego teraz” - wyjaśnia Robert Korólczyk.
 • Kabaret Młodych Panów o dofinansowaniu z Funduszu Wsparcia Kultury: Nie ubiegaliśmy się

  “Nie ubiegaliśmy się o to, bo przynajmniej za siebie mogę powiedzieć, że to nie dla mnie. Artysta, który grał przez cały czas i nie pracuje na etacie, tylko tak naprawdę dla siebie, ma się zupełnie inaczej niż artysta, który pracuje na etacie np. w teatrze. Siłą rzeczy uznałem, że śmiesznie by wyglądało, gdybym się o to ubiegał” - wyjaśnia Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów.
 • Kabaret Młodych Panów o planach na przyszłość: Tematów do satyry nie brakuje

  “Będziemy teraz tworzyć kolejny nowy program i cały czas dostarczać naszej widowni nowych form przekazu komediowego i satyrycznego. Bo tematów do komedii, do satyry, nie brakuje. Wszyscy się bardzo starają, żeby nam dostarczyć tematyki, na przykład polska reprezentacja bardzo nam pomaga, żebyśmy mieli o czym mówić, o czym pisać. Politycy się starają. My jako ludzie, jako społeczeństwo się staramy. Sami tworzymy te karykatury, więc my tylko to łapiemy i ciągle poszukujemy nowych pomysłów na skecze i formy, czy to w gwarze, czy to po polsku” – mówi Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów.
 • #53 Pełnia Bluesa: Kolejna rocznica najlepszego debiutu w historii rocka

  Płyta uznawana za jeden z najlepszych debiutów w historii rocka. Płyta zawierająca tak nieśmiertelne utwory, jak „Foxy Lady” czy „Red House”. Płyta, którą magazyn „Rolling Stone” uznał za 15. najważniejszy album wszechczasów. 12 maja 1967 roku w Anglii ukazał się debiutancki studyjny krążek The Jimi Hendrix Experience „Are You Experienced”. Między innymi o tym powiemy dziś w #53 Pełni Bluesa.