media

Artykuły - Media (3754)

 • Coraz chętniej płacimy za usługi w modelu abonamentowym

  Coraz chętniej płacimy za usługi w modelu abonamentowym

  Polacy mają średnio po blisko cztery zobowiązania subskrypcyjne. Najczęściej w abonamencie kupujemy usługi telekomunikacyjne i telewizyjne, opłacamy rachunki za usługi domowe czy dostęp do platform VoD - wynika z raportu "Subskrypcje PL". Rzadziej subskrybujemy usługi cyfrowe, niewiele osób korzysta jeszcze z abonamentów na produkty spożywcze czy platformy edukacyjne. Znaczenie ekonomii subskrypcji będzie rosnąć. Milenialsi i pokolenie Z przyspieszą rewolucję w handlu.
 • UKE: Ruszyły konsultacje w sprawie rozdysponowania częstotliwości 470-790 MHz

  UKE: Ruszyły konsultacje w sprawie rozdysponowania częstotliwości 470-790 MHz

  Prezes UKE przedstawił do konsultacji publicznych projekt zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz. Ma to związek z koniecznością zwolnienia pasma 700 Mhz przez nadawców telewizyjnych - poinformowano na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • Turcja: Rząd zwiększa kontrolę nad nadawcami rtv w internecie

  Turcja: Rząd zwiększa kontrolę nad nadawcami rtv w internecie

  Turecka Najwyższa Rada Radia i Telewizji (RTUK) rozpoczęła kontrolowanie nadawców telewizyjnych i radiowych, którzy rozpowszechniają swe serwisy i programy przez internet. Dekret w tej sprawie opublikowano w czwartek w oficjalnym biuletynie państwowym.
 • Poradnik: Czy przez DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Poradnik: Czy przez DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Postanowiłem zabrać głos w sprawie doniesień o planach wdrożenia w Polsce nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Już samo pytanie "Czy trzeba będzie wymienić telewizor?" wprowadza pewien niepokój wśród tych widzów, którzy nie mają bladego pojęcia, czym jest DVB-T2 i co oznacza ta dwójka na końcu. Jakie są różnice między DVB-T a DVB-T2? Na szczęście jest czas - wydaje się, że co najmniej do 2022 roku!
 • Czy Platforma Canal+ będzie sprzedawać się lepiej niż nc+?

  Czy Platforma Canal+ będzie sprzedawać się lepiej niż nc+?

  Już we wrześniu marka nc+ zniknie z rynku i zostanie zastąpiona przez Platformę Canal+. "W Polsce Canal+ ma już za sobą niemal 25 lat bogatej historii, dzięki której uważany jest za synonim najwyższej jakości telewizyjnej. Dzięki marce Canal+ na przestrzeni lat powstało wiele kultowych już seriali czy filmów, rozpoznawalnych i nagradzanych w Polsce i na całym świecie" - uzasadnia operator w e-mailu rozsyłanym abonentom.
 • Branża telewizyjna stawia na sztuczną inteligencję

  Branża telewizyjna stawia na sztuczną inteligencję

  Rok 2019 minie w branży technologicznej pod znakiem sztucznej inteligencji. Zaawansowane rozwiązania z zakresu uczenia maszynowego wkraczają również na rynek telewizyjny, gdzie wykorzystywane są zarówno do usprawniania działania samych odbiorników, jak i profilowania ramówki.
 • Netflix zapłaci na radio i telewizję w Hiszpanii

  Netflix zapłaci na radio i telewizję w Hiszpanii

  Rząd w Madrycie chce opodatkować platformy oferujące filmy i seriale w internecie.
 • Będzie TVP Sport 2 i kanał 4K z transmisjami sportowymi?

  Będzie TVP Sport 2 i kanał 4K z transmisjami sportowymi?

  11 czerwca br. w Warszawie odbyła się konferencja TVP Sport ON!. Jej celem było przybliżenie branży marketingowo-reklamowej tematyki sponsoringu sportowego. Przy okazji Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, zdradził serwisowi wirtualnemedia.pl, że nadawca ma w planach uruchomienie drugiego kanału sportowego o roboczej nazwie TVP Sport 2, dostępnego w internecie, oraz zastanawia się również nad kanałem w jakości 4K.
 • Czeska telewizja Seznam z testami 8K?

  Czeska telewizja Seznam z testami 8K?

  Czeski nadawca telewizji komercyjnej Seznam mógłby przetestować transmisję w rozdzielczości Ultra HD w 8K (Super Hi-Vision) w DVB-T2. Jakub Unger z Televize Seznam podczas konferencji DIGIMEDIA 2019 poinformował o możliwości testów 8K z dostawcą technologii. Nie podano żadnych szczegółów testów 8K w Czechach.
 • Więcej kanałów Planete+ zamiast Canal+ Discovery?

  Więcej kanałów Planete+ zamiast Canal+ Discovery?

  Z końcem maja Canal+ Discovery zakończy nadawanie. W jego miejsce pojawi się Canal+ Dokument. Wygląda na to, że w ten sposób nc+ chce uniknąć odejść abonentów, którym całkowita likwidacja stacji dałaby pretekst do wypowiedzenia umowy. Tylko czy Canal+ Dokument to rozwiązanie optymalne? Lepszym byłoby zaoferowanie kanałów dokumentalnych bez reklam dla większej grupy abonentów - pisze w felietonie Daniel Gadomski z SATKuriera.

Filmy - Media (7)

 • Selena Gomez w mediach społecznościowych.

  Selena Gomez postanowiła wycofać się ze swojej aktywności w mediach społecznościowych. W opublikowanym poście Amerykanka podkreśliła, że chce skupić się swoim obecnym życiu. "Pamiętajcie tylko, że negatywne komentarze mogą zranić czyjeś uczucia" - napisała Gomez. Amerykańska wokalistka jest na szczycie osób z największą liczbą followersów na Instagramie. Śledzą ją tam 143 mln
 • Oto jedyna niezależna TV w Rosji

  TV Dożd to obecnie jedyna naprawdę niezależna stacja telewizyjna w Rosji. Nadaje ona... z prywatnego mieszkania. To skutek represji ze strony Kremla. Kłopoty TV Dożd („dożd" to po rosyjsku "deszcz”) zaczęły się na początku 2014 r., kiedy to pod presją władz najwięksi operatorzy kablowi działający na rosyjskim rynku wyłączyli jej sygnał. Zaraz później właściciel pomieszczeń wynajmowanych przez stację odmówił przedłużenia jej umowy najmu. Dziś TV Dożd działa dzięki wsparciu widzów i prywatnych darczyńców. Jej programy można oglądać w internecie.
 • Media czekają na narodziny królewskiego potomka

  Przed szpitalem, w którym będzie rodzić księżna Kate, został umieszczony zakaz parkowania. To znak, że królewski potomek może przyjść na świat lada moment. Reporterzy z całego świata już od kilku dni koczują pod szpitalem St Mary's Hospital w londyńskiej dzielnicy Paddington, walcząc o każdy kawałek chodnika. Wszystko po to, aby być na miejscu, kiedy zacznie się - ten najbardziej oczekiwany - poród.
 • Łepkowska o Kasi Figurze: Za dużo szumu medialnego

  Ja uważam, że te medialne rozwody są już przesadą - mówi nam popularna scenarzystka, Ilona Łepkowska.