medal olimpijski

Artykuły - Medal olimpijski (10)

 • Rio 2016. Piotr Małachowski sprzedał swój medal na cele charytatywne

  Rio 2016. Piotr Małachowski sprzedał swój medal na cele charytatywne

  Piotr Małachowski przeznaczył swój srebrny medal z Rio na cele charytatywne. Jak poinformował, wykupili go Dominika i Sebastian Kulczykowie.
 • Rio 2016. Piotr Małachowski przeznaczył medal na licytację dla chorego Olka

  Rio 2016. Piotr Małachowski przeznaczył medal na licytację dla chorego Olka

  Piotr Małachowski nie rzuca słów na wiatr. Po zdobyciu medalu olimpijskiego w Rio zapowiedział, że odda go na licytację, gdy tylko zgłosi się potrzebująca wsparcia osoba. Niespełna tydzień po sukcesie na igrzyskach przeznaczył medal na wsparcie chorego Olka.
 • Igrzyska w Rio - zaprezentowano medale olimpijskie

  Igrzyska w Rio - zaprezentowano medale olimpijskie

  W Rio de Janeiro, 52 dni przed rozpoczęciem igrzysk, zaprezentowano medale olimpijskie. Ich wygląd ma odzwierciedlać związek między naturą i sportem. Trofea wręczane paraolimpijczykom będą dodatkowo wydawać charakterystyczne dźwięki.
 • Mieszkanie za medal w Soczi?

  Mieszkanie za medal w Soczi?

  Polski Komitet Olimpijski ogłosił kwoty, jakie przeznaczy dla naszych sportowców za przywiezienie medalu ze zbliżających się zimowych igrzysk olimpijskich. W przypadku złotego krążka będzie to 120 tys. zł. Za srebro wypłacone zostanie 80 tys. zł, a zdobywca brązowego medalu otrzyma 50 tys. zł. Nie są to jak widać kwoty porażające. Czy nasi medaliści mogliby się z taką gotówką udać na rynek nieruchomości?
 • Japonia ma najniższy VAT - tylko 5 proc.

  Japonia ma najniższy VAT - tylko 5 proc.

  Gdyby medal olimpijski można było zdobyć za najniższą na świecie stawkę VAT niekwestionowanym zwycięzcą byłaby Japonia. Ma tylko jedną stawkę podatku, która wynosi zaledwie 5 proc. Wprowadzając taki podatek w Polsce, za parę sportowych butów sprzedawanych dziś po 300 zł trzeba byłoby zapłacić tylko 256 zł.
 • 30 lat gestu Kozakiewicza

  Zdobył złoty medal olimpijski, ustanowił rekord świata i buczącej, radzieckiej publiczności pokazał gest, który przeszedł do historii polskiego sportu - przypomina "Życie Warszawy".
 • Bez piwa nie ma medali olimpijskich

  Bez piwa nie ma medali olimpijskich

  Nasi południowi sąsiedzi, lubujący się w rozkosznych zdrobnieniach dumni rodacy Jarosława Haszka, Bogumiła Hrabala, Jarka Nohavicy i wyeksploatowanego już dawno do cna Jożina z bażin bez piwa nie dają rady.
 • Utwór o Otylii?

  Utwór o Otylii?

  Otylia Jędrzejczak swój złoty medal olimpijski w dużym stopniu zawdzięcza muzyce hiphopowej, której sporo słuchała przed każdym startem. Nasza potrójna medalistka z Aten nie ukrywa, iż nie miałaby nic przeciwko temu, by ktoś z polskich hiphopowców nagrał utwór poświęcony jej sukcesowi.
 • Sydney: Dwa złota i srebro dla Polski

  Tomasz Kucharski i Robert Sycz zdobyli dzisiaj w nocy pierwszy złoty medal olimpijski w historii polskiego wioślarstwa - wygrali rywalizację dwójek podwójnych wagi lekkiej. Polski młociarz Szymon Ziółkowski w ostatnim z finałów lekkoatletycznych rzucił 80 metrów i 2 centymetry i zdobył złoty medal olimpijski. Szymon Kołecki został wicemistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w dwuboju wagi 94 kg.
 • Sydney: Pierwsze medale Polaków

  Renata Mauer-Różańska zdobyła dzisiaj w nocy pierwszy złoty medal olimpijski dla reprezentacji Polski. Srebrny medal wywalczyli kajakarze górscy, Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski.