meczet

Artykuły - Meczet (50)

 • Mały Stambuł w ogrodzie. Buduje meczety już od 45 lat

  Mały Stambuł w ogrodzie. Buduje meczety już od 45 lat

  W niewielkim miasteczku położonym niemalże w środku szwedzkiej tajgi możemy napotkać na coś niezwykłego. Jan-Erik Svennberg przemienił swój przydomowy ogródek w "Mały Stambuł", budując kilkanaście drewnianych replik meczetów i innych budynków pochodzących z tureckiej metropolii.
 • Niemcy: Władze chcą skontrolować meczety

  Niemcy: Władze chcą skontrolować meczety

  Władze Niemiec chcą dokładniej kontrolować co dzieje się w istniejących w tym kraju meczetach. Informuje o tym dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Incydent w jerozolimskim meczecie: Groźba eskalacji

  Incydent w jerozolimskim meczecie: Groźba eskalacji

  Izraelska policja wkroczyła w niedzielę do jednego z najświętszych miejsc dla muzułmanów - meczetu Al-Aksa we wschodniej Jerozolimie, by stawić czoło podejrzanym buntownikom palestyńskim - informuje policja.
 • ​Na ulicach Moskwy pojawi się mobilny meczet

  ​Na ulicach Moskwy pojawi się mobilny meczet

  Pod koniec przyszłego tygodnia w Moskwie pojawi się mobilny meczet przeznaczony dla wyznawców islamu zamieszkałych lub czasowo przebywających w stolicy Rosji - poinformował w czwartek jeden z twórców tego projektu Ajrat Kasimow.
 • Podpalono meczet. W środku było około 20 osób

  Podpalono meczet. W środku było około 20 osób

  "Świadek widział, jak ktoś wrzuca jakiś przedmiot przez okno meczetu, po czym wybuchł gwałtowny pożar" – tak przedstawiciel szwedzkiej policji relacjonuje incydent, który miał miejsce w czwartek w mieście Eskilstuna.
 • Podlaskie: Nieznani sprawcy namalowali napisy na meczecie i mizarze w Kruszynianach

  Podlaskie: Nieznani sprawcy namalowali napisy na meczecie i mizarze w Kruszynianach

  Nieznani sprawcy namalowali w nocy z soboty na niedzielę sprayem gryzmoły i rysunki na zabytkowym meczecie w Kruszynianach (Podlaskie) oraz na płytach nagrobnych w starej i nowej części tamtejszego mizaru - muzułmańskiego cmentarza. Sprawą zajmuje się policja.
 • Chiny: Wybuch paniki w meczecie, 14 zabitych

  Co najmniej 14 osób zginęło, a 10 zostało rannych w wyniku paniki, która wybuchła w niedzielę wśród wiernych zgromadzonych w meczecie na północnym wschodzie Chin - padała chińska agencja prasowa Xinhua.
 • Włochy: Po latach kontrowersji otwarto meczet koło Sieny

  Koło Sieny w Toskanii otwarty został w piątek, po latach kontrowersji, kolejny we Włoszech meczet. Przeciwko jego budowie protestowała pod koniec życia pochodząca z tamtych stron pisarka Oriana Fallaci.
 • Rihanna wyrzucona z meczetu!

  Rihanna wyrzucona z meczetu!

  Rihanna postanowiła sfotografować się przed meczetem w Abu Zabi. Wyzywające pozy piosenkarki spowodowały, że gwiazda została poproszona o opuszczenie budynku.
 • Rosja: Wybuch w meczecie na Kaukazie. Są zabici

  Do silnej eksplozji doszło w nocy z czwartku na piątek na dziedzińcu meczetu niedaleko miasta Baksan w Kabardo-Bałkarii na rosyjskim Północnym Kaukazie. Według miejscowej policji zginęły dwie osoby.

Filmy - Meczet (3)

 • Zamach terrorystyczny na muzułmanów w Londynie

  Zamach terrorystyczny na muzułmanów w Londynie
 • Muzułmanie przejęli to miasteczko

  Na amerykańskich ulicach bardzo rzadko można usłyszeć wezwanie wyznawców islamu do modlitwy. Hamtramck było pierwszym miastem w Stanach Zjednoczonych, które zezwoliło, by takie nawoływanie nadawano publicznie przez megafony. Społeczność muzułmańska stanowi tu większość. Jej przedstawiciele zdominowali niedawno także lokalną radę miejską. W piątki meczet jest zawsze pełny, dlatego pojawiły się już plany na rozbudowę budynku. W przeszłości miasteczko było zamieszkiwane głównie przez Polaków.
 • Muzułmanie zamienią słynny kościół w meczet?

  Bazylika Mądrości Bożej (Hagia Sophia) w Stambule stanie się meczetem? W tej słynnej, historycznej świątyni chrześcijańskiej, która niegdyś była perłą Konstantynopola, od 1934 r. mieści się muzeum. Idea przekazania Hagia Sophia muzułmańskim wiernym znalazła poparcie Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, która rządzi w Turcji. Fakt ten z zadowoleniem przyjęły środowiska islamskie... Sprawa budzi kontrowersje, w Stambule bowiem nie brakuje meczetów - jest ich ponad 3 tysiące. Hagia Sophia może jednak stać się kartą przetargową w wyborach, które niebawem odbędą się w Turcji. Spełniając życzenie konserwatywnych muzułmanów, władze zapewniłyby sobie ich głosy...