mechanizmy

Artykuły - Mechanizmy (30)

 • Automatyczny wzrost płac. Czy warto zastosować taki mechanizm w Polsce?

  Automatyczny wzrost płac. Czy warto zastosować taki mechanizm w Polsce?

  Negocjacje płacowe w przedsiębiorstwach są przedmiotem dużego zainteresowania zarówno kierownictwa, jak i pracowników. W tej walce obie strony zajmują przeciwstawne stanowiska, a prawdziwe problemy zaczynaj się, gdy żadna nie chce zmienić swoich oczekiwań. Wówczas przeciągające się procesy negocjacyjne ograniczają produktywność w firmie, zabierają czas i energię, a w efekcie negatywnie oddziałują na wynik finansowy. Interesującą alternatywą są zatem zasady uzależniające wzrost wynagrodzeń od obiektywnych wskaźników na poziomie makroekonomicznym. Jakie konsekwencje przynosi przyjęcie takich rozwiązań w konkretnym przedsiębiorstwie, którego wzrost zysku operacyjnego nie musi być równy poziomowi inflacji?
 • Resort pracy szykuje mechanizmy wsparcia dla matek wracających do pracy

  Resort pracy szykuje mechanizmy wsparcia dla matek wracających do pracy

  W 2013 roku rząd chce uruchomić specjalny program pomocy dla kobiet, powracających do pracy po urlopie macierzyńskim. Program będzie finansowany z rezerwy Funduszu Pracy i skierowany do pracodawców. Resort planuje także wesprzeć finansowo urzędy pracy, tak by zwiększyć zatrudnienie osób do 30. roku życia. Na oba te programy przeznaczono w sumie 200 mln zł.
 • Linia Iwostin Lucidin

  Linia Iwostin Lucidin

  Dla skóry wrażliwej ze zmianami barwnikowymi.
 • The Settlers 7: Droga do królestwa

  The Settlers 7: Droga do królestwa

  Już od dawna marka Settlers rozmieniała się na drobne i nie potrafiła odnaleźć w sobie tej magii, dzięki której zasłynęła. A tu - niespodzianka. Droga do królestwa to naprawdę świetna strategia ekonomiczna!
 • Stan wojenny przećwiczono 8 lat wcześniej

  Stan wojenny przećwiczono 8 lat wcześniej

  Już osiem lat przed wprowadzeniem stanu wojennego władze PRL, przy okazji ćwiczeń Kraj-73, przetestowały mechanizmy wyprowadzenia wojsk na ulice - podaje portal tvp.info.
 • Tam, gdzie nie sięga władza Kościoła

  Dziś Kościół wie, że nie ma władzy, by orzekać, czy dana teoria naukowa jest prawdziwa czy nie. Sprawa Galileusza była błędem - przyznaje ks. prof. Michał Heller.
 • Zmierzyć internet

  Zmierzyć internet

  Gdy sieć działa zbyt wolno, wiele osób zastanawia się, czy wykupione łącze internetowe na pewno jest takie szybkie, jak deklaruje w umowie dostawca. Podpowiadamy, jak sprawdzić rzeczywiste parametry usługi, by uniknąć pisania reklamacji.
 • BattleForge

  BattleForge

  O zachowawczej polityce wydawniczej Electronic Arts napisano swego czasu setki, jeśli nie tysiące postów na każdym chyba forum poświęconym grom komputerowym. Większości graczy ten potentat branży kojarzył się przez lata wyłącznie z wydawanymi hurtowo grami sportowymi opatrzonymi w nazwie aktualnym rokiem, kolejnym dodatkiem do Simsów czy coraz mniej grywalnymi odcinkami serialu Need For Speed.
 • Internet Explorer 8 - sprawdź go samemu

  Internet Explorer 8 - sprawdź go samemu

  W internecie pojawiła się Internet Explorer 8 w wersji RC1 (Release Candidate 1). Jest to wersja zbliżona do końcowego produktu. Jakich nowości możemy się spodziewać.