mechanika

Artykuły - Mechanika (15)

 • Jak zostać mechanikiem za granicą?

  Jak zostać mechanikiem za granicą?

  Największe zapotrzebowanie jest na "lekarzy" samochodów osobowych, nieco mniejsze - na ciężarowych i autobusów. Bez względu na miejsce pracy językiem obcym trzeba posługiwać się przynajmniej w stopniu komunikatywnym.
 • Bale ponownie u reżysera "Mechanika"

  Bale ponownie u reżysera "Mechanika"

  Reżyser "Mechanika" Brad Anderson i jego gwiazda, Christian Bale, mają w planach nowy wspólny projekt. Będzie nim ekranizacja powieści J.G. Ballarda - "Wyspa" ("Concrete Island").
 • Polak u mechanika

  Polak u mechanika

  Prawie połowa Polaków (46%) odwiedziła w ciągu ubiegłego roku autoryzowany serwis naprawczy lub warsztat niezależny. Ponad połowa badanych, którzy odwiedzili warsztat, wybrała niezależnego mechanika.
 • Łatwiej o mechanika czy żonę?

  Łatwiej o mechanika czy żonę?

  Zastanawialiście się może kiedyś, dlaczego jedne samochody uważa się za tanie w eksploatacji, a inne mają opinię skarbonek bez dna?
 • Przemek Puk - biografia

  Przemek Puk jest absolwentem Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, ale posiada również kwalifikacje... mechanika samochodowego. Przemek już w 2002 roku stawiał pierwsze kroki w show-biznesie biorąc udział w programie "Droga do gwiazd". W roku 2004 występował w opolskim konkursie "Debiuty". Jednak największą popularność i sympatię widzów Przemek uzyskał dzięki udziałowi w telewizyjnym show "Fabryka Gwiazd". Jego debiutancki singel "Chyba mnie znasz" znalazł się na składance "RMF FM - najlepsz
 • Dziennikarz po mechanice

  Dziennikarz po mechanice

  Przygodę z telewizją rozpoczął pracując w Polsacie. Miał wtedy 27 lat. Rok później, w 1995, przeniósł się do TVP, gdzie został gospodarzem studia "Dwójki". Potem była "Panorama", polsatowska "Interwencja", a od 2007 roku prowadzi "Wiadomości" i magazyn "Forum". Czy tak częsta zmiana pracy sugeruje, że Jarosławowi Kulczyckiemu trudno dłużej wytrzymać w jednym miejscu?
 • Mechanik wygrywa z magistrem

  Mechanik wygrywa z magistrem

  Tak kuriozalnej sytuacji na rynku pracy jeszcze nie było. Mimo dużego bezrobocia, przedsiębiorcy nie mogą znaleźć chętnych do pracy. Z drugiej strony wyższe wykształcenie nie tylko nie daje gwarancji zatrudnienia, a wręcz utrudnia znalezienie pracy.
 • Od 1 kasa fiskalna u mechanika

  Obowiązek instalowania kas fiskalnych dla wszystkich podmiotów handlujących częściami samochodowymi, sprzętem elektronicznym, płytami DVD i biżuterią, niezależnie od wielkości obrotów - wprowadza od 1 września rozporządzenie Ministra Finansów.
 • Biją Polaków na Wyspach

  Biją Polaków na Wyspach

  Ataki na Polaków pracujących na Wyspach to już niemal codzienność. Jak podaje "Życie Warszawy" w Highworth dwóch nastolatków zakatowało polskiego mechanika. Inny nasz rodak, pracujący jako murarz w Southport, w stanie krytycznym trafił do szpitala.
 • Jak mechanik prywatny ZOZ otworzył

  Jak mechanik prywatny ZOZ otworzył

  Nie nauka lecz chęć szczera - ten slogan z dawno minionej epoki wciąż jest aktualny. 23-letni bezrobotny mechanik, za pieniądze urzędu pracy, utworzył w Świętochłowicach prywatny zakład opieki medycznej o wiele mówiącej nazwie Free-Med, który miał zajmować się opieką nad staruszkami. Zajmował się w rzeczywistości wyłudzeniami, wodząc za nos lokalne samorządy.

Filmy - Mechanika (1)