mechanicy

Artykuły - Mechanicy (28)

 • Zarobki mechaników pojazdów - najwyższe za naprawę ciągników

  Zarobki mechaników pojazdów - najwyższe za naprawę ciągników

  Spośród mechaników pojazdów samochodowych najwięcej zarabiali mechanicy ciągników - wynika z opublikowanego w 2014 roku badania Głównego Urzędu Statystycznego "Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2012 roku". Mediana przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń tej grupy wynosiła 3480 zł. Niewiele niżej byli wynagradzani mechanicy autobusowi. Zarobki co drugiego z nich wyniosły co najmniej 3266 zł.
 • Wsparcie dla zwalnianych również w Polsce

  Parlament Europejski zatwierdził 35,5 mln euro dla grupowo zwolnionych z pracy we Francji, Grecji, Polsce, Włoszech.
 • Ceny u mechaników i fryzjerów pójdą w górę? Koniec zakupów bez paragonu

  Ceny u mechaników i fryzjerów pójdą w górę? Koniec zakupów bez paragonu

  Ministerstwo Finansów ma nowy pomysł na walkę z szarą strefą. Projekt rozporządzenia, nad którym pracują obecnie ministerialni urzędnicy zakłada, że od 2015 roku wszyscy lekarze, fryzjerzy czy mechanicy będą musieli ewidencjonować swoje usługi.
 • Szczurek uszczelnia podatki. W warsztatach będą kasy fiskalne

  Od 2015 r. wszyscy lekarze, stomatolodzy, prawnicy, fryzjerzy, kosmetyczki, a także mechanicy samochodowi, mają stosować - niezależnie od osiąganych obrotów - kasy fiskalne, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Przeglądy rejestracyjne to fikcja?

  Portugalscy mechanicy mają poważne braki warsztatowe. Organizacja DECO, która broni praw konsumentów, zbadała jak wywiązują się z obowiązków stacje kontroli pojazdów.
 • Adam Klimek - najpopularniejszy mechanik samochodowy w Polsce

  Adam Klimek - najpopularniejszy mechanik samochodowy w Polsce

  Jest gospodarzem telewizyjnego show "Samochód marzeń - kup i zrób", gdzie osobiście przywraca blask używanym i zniszczonym samochodom. W branży motoryzacyjnej działa od ponad dwudziestu lat i zna ją od podszewki. Z Adamem Klimkiem rozmawiamy m.in. o jego programie, nieuczciwych mechanikach, motoryzacyjnych upodobaniach Polaków i samochodzie marzeń naszego rozmówcy.
 • Wielka Brytania: Fabryki samochodów czekają na Polaków

  Wielka Brytania: Fabryki samochodów czekają na Polaków

  Dzięki ożywieniu w branży motoryzacyjnej, coraz więcej fabryk na Wyspach ogłasza rekrutacje nowych pracowników. Szansę na zatrudnienie mają też Polacy. Wielu naszych rodaków już teraz pracuje w brytyjskich zakładach samochodowych.W ciągu najbliższych dwóch lat produkcja samochodów w Wielkiej Brytanii osiągnie rekordowy poziom, nienotowany w tym kraju od pierwszej połowy lat 70. Coraz więcej koncernów rozbudowuje swoje fabryki i z
 • Niemcy: Wirtuoz dwóch kółek

  Niemcy: Wirtuoz dwóch kółek

  Niemcy są zakochani w rowerach. Miłość tę potęgują m.in. rosnące ceny paliw. Nic dziwnego, że za Odrą potrzeba coraz więcej zdolnych mechaników do serwisowania tych pojazdów. To szansa dla polskich specjalistów od jednośladów.
 • Ranking zawodów: Najlepsi z najlepszych

  Ranking zawodów: Najlepsi z najlepszych

  Kto ma największe szanse na znalezienie pracy w Europie? Sprawdź w rankingu "Niedobór talentów 2011" opracowanym przez ManpowerGroup.
 • Dziewczyny z Krzesin

  Dziewczyny z Krzesin

  W 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego myśliwce F-16 obsługuje 700 żołnierzy. Wśród nich jest 17 kobiet.