mecenas

Artykuły - Mecenas (131)

 • Firmowa biżuteria

  Firmowa biżuteria

  Pieniądz rządzi światem, a kultura, no cóż, kultura potrzebuje pieniądza, w związku z czym musi się komercjalizować. Związki banków i korporacji z instytucjami kultury i sztuki bywają nieprzewidywalne, kapryśne, a opierają się na długiej liście wzajemnych oczekiwań. Mimo to, ukryty pod warstwą niedopowiedzeń, rynek sponsoringu i mecenatu kultury ma się całkiem nieźle.
 • INTERIA.PL nominowana do nagrody "Mecenasa Kultury Krakowa"

  - Kraków zawsze przywiązywał ogromną wagę do spraw związanych z kulturą, ale trzeba pamiętać, że ta dziedzina wymaga dużych nakładów i zaspokojenie jej potrzeb nie byłoby możliwe bez wielu mecenasów, w tym tych, których nagradzamy - mówił podczas ceremonii wręczenia nagród "Mecenasa Kultury Krakowa" prezydent miasta Jacek Majchrowski. Wśród nominowanych do tytułu znalazła się także INTERIA.PL.
 • Ukradziono togę adwokacką mecenasa Wende

  Policja szuka ukradzionej togi adwokackiej Edwarda Wende, nieżyjącego już wybitnego obrońcy w procesach politycznych, pełnomocnika rodziny księdza Jerzego Popiełuszki w procesie toruńskim. To cenna pamiątka - mówi mec. Jakub Wende, syn adwokata.
 • Mecenas od wszystkich spraw Janusza Palikota

  Mecenas od wszystkich spraw Janusza Palikota

  Janusz Łomża został sędzią Trybunału Stanu z rekomendacji Ruchu Palikota, mimo że kiedyś zarzucono mu naruszanie etyki adwokackiej - ujawnia "Gazeta Wyborcza".
 • Mrożka sztuki odnalezione

  Mrożka sztuki odnalezione

  Do rąk czytelników trafia tom "Sztuki odnalezione", na który złożyły się utwory pisane blisko pół wieku temu przez Sławomira Mrożka.
 • Rosja odpowiedziała w sprawie skargi katyńskiej

  Władze Rosji przesłały odpowiedź Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie skargi katyńskiej. Reakcja Rosji kończy wymianę argumentów prawnych - uważa reprezentujący rodziny ofiar mordu NKWD z 1940 r. mecenas dr Ireneusz Kamiński.
 • Billboardem w mecenasa

  Billboardem w mecenasa

  "Panie mecenasie G. oddaj kasę. Oszukany klient" - billboard o takiej treści zawisł przy jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w centrum Lublina. W ten niekonwencjonalny sposób swoje niezadowolenie postanowił wyrazić jeden z lubelskich przedsiębiorców. Mecenas G. miał prowadzić jego sprawę w sądzie.