McCartney

Artykuły - McCartney (340)

 • Polscy znajomi Paula McCartneya

  Polscy znajomi Paula McCartneya

  Słynny Beatles wspomina polskiego przyjaciela sprzed lat.
 • Paul McCartney chce pobić kolejny rekord

  Paul McCartney chce pobić kolejny rekord

  Nazwisko brytyjskiego muzyka Paula McCartneya już wkrótce może ponownie ozdobić karty Księgi Rekordów Guinnessa. Artysta wyraził zainteresowanie wzięciem udziału w próbie wykonania utworu muzycznego przez rekordową liczbę 2 tys. gitarzystów jednocześnie.
 • 15 lat temu zmarła Linda McCartney

  15 lat temu zmarła Linda McCartney

  "Siedzisz na swoim pięknym ogierze rasy Appaloosa. Jest przyjemny wiosenny dzień. Galopujemy przez las. Hiacynty zakwitły, a niebo jest błękitne" - to były ostatnie słowa Paula McCartneya do umierającej żony. Linda McCartney odeszła 15 lat temu.
 • "Yoko Ono nie jest winna rozpadu The Beatles"

  "Yoko Ono nie jest winna rozpadu The Beatles"

  To nie Yoko Ono była przyczyną rozpadu The Beatles - zapewnia Paul McCartney. Zdaniem artysty do rozpadu grupy doprowadziły zabiegi ostatniego menedżera zespołu Allena Kleina.
 • Paul McCartney: Życie po The Beatles

  Paul McCartney: Życie po The Beatles

  "Yesterday", "Hey Jude", "Oh! Darling", "Let It Be", "Helter Skelter" czy "Ob-La-Di, Ob-La-Da" - te piosenki The Beatles autorstwa Paula McCartneya znają wszyscy. To jednak tylko część artystycznego dziedzictwa wielkiego Brytyjczyka.
 • Zwierzęta w cyrku? Stanowcze "nie"!

  Zwierzęta w cyrku? Stanowcze "nie"!

  Muzyk, piosenkarz i kompozytor legendarnego zespołu The Beatles, 69-letni sir Paul McCartney, zaapelował do rządu o wprowadzenie ustawowego zakazu występowania dzikich zwierząt w cyrku.
 • 68-letni gwiazdor tańczy na koncercie Lady GaGi. Zobacz!

  68-letni gwiazdor tańczy na koncercie Lady GaGi. Zobacz!

  Na wtorkowym (22 lutego) koncercie Lady GaGa w Nowym Jorku obecny był sam Paul McCartney (68 l.). Legendarny Beatles świetnie bawił się podczas występu gwiazdy pop, co udokumentował jeden z fanów.
 • Najsłynniejsze przejście świata

  Najsłynniejsze przejście świata

  Słynne londyńskie przejście dla pieszych, z okładki płyty Beatlesów "Abbey Road", zostało wpisane na listę "zabytków" o wyjątkowym znaczeniu historycznym.
 • "Cichy Beatles", który nie chciał być Beatlesem

  "Cichy Beatles", który nie chciał być Beatlesem

  John, Paul, Ringo i - zazwyczaj na końcu - George. Ale to właśnie "cichy Beatles" - jak mówiono o George'u Harrisonie - nagrał album, który okazał się być najlepiej sprzedającą się płytą solową spośród wszystkich nagranych przez "Fab Four" po zawieszeniu działalności zespołu. Wielu uważa również, że najlepszą.
 • Rozdano prestiżowe nagrody. Poznaj laureatów!

  Rozdano prestiżowe nagrody. Poznaj laureatów!

  Zespół Florence And The Machine otrzymał dwie statuetki magazynu "Q" podczas gali, która miała miejsce w poniedziałek (25 października) w Londynie. Innymi laureatami nagród opiniotwórczego pisma zostali m.in. Kasabian, The National czy Paul McCartney.