Mazury

Artykuły - Mazury (27)

Filmy - Mazury (6)

 • Robert Lewandowski, po dalekich podróżach, udał się na Mazury. Wideo

  Robert Lewandowski podczas urlopu był w wielu dalekich miejscach, ale teraz postawił na wypoczynek w Polsce. Piłkarz przebywa obecnie na Mazurach.
 • Szczupak to prawdziwa uczta dla smakoszy!

  Jezioro Isąg na Mazurach - to właśnie stąd można wyłowić pysznego szczupaka. I choć przygotowanie go to niemałe wyzwanie, szefowa kuchni Maria Gonera ma to w jednym palcu! Jak mówi, bez wahania można uznać szczupaka za najbardziej szlachetną rybę występującą w tych rejonach. - Szczupak jest rybą goszczącą na stołach przy specjalnych okazjach, dlatego jest to prawdziwa uczta dla smakoszy - mówi Gonera. Od stycznia do kwietnia obowiązuje okres ochronny szczupaków. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Mikołaj Rey: Szczupak jest najchudszą rybą

  Jak mówi podróżnik kulinarny Mikołaj Rey, szczupak jest idealny w każdej postaci. - Możemy go ugotować na parze, możemy go usmażyć w folii z warzywami - wymienia. Mimo że szczupak jest bardzo zdrowy i smaczny, ma dużo ości. Dlatego też, najlepiej podawać go w zmielonej postaci, tworząc na przykład kluski. Problemem może też być mulisty zapach ryby. Jak temu zapobiec? - Wystarczy natrzeć szczupaka solą gruboziarnistą. Na pewno pomoże - radzi Mikołaj Rey. Co równie istotne, szczupak jest najprawdopodobniej najchudszą rybą! Ma 0,7 grama tłuszczu.
 • Mikołaj Rey zdradza tajemnice mazurskiej kuchni

  Mikołaj Rey przyniósł do studia „Dzień Dobry TVN” rybne przetwory z Mazur, coraz bardziej popularne wśród odwiedzających ten region turystów. A co na Mazurach najbardziej urzekło kulinarnego podróżnika? - Prostota. Korzystają z tego, co mają i z zupełnie pospolitej ryby, którą można spotkać w każdym polskim jeziorze, przyrządzają kulinarne cuda – mówi Mikołaj Rey. Tą rybą jest płoć. I choć pyszna, sprawia wiele problemów podczas filetowania. - Mam swój sposób na płoć – mówi Dorota Wellman. - Marynuję ją w zalewie octowej i ości rozpadają się same pod wpływem octu – dodaje. (Dzień Dobry TVN/x-news)