mazurek

Artykuły - Mazurek (43)

 • Mazurek: NFOŚiGW na walkę ze smogiem wyda 25 mld zł

  Mazurek: NFOŚiGW na walkę ze smogiem wyda 25 mld zł

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na walkę ze smogiem do 2023 roku wyda 25 mld zł - poinformował w czwartek wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.
 • Wielkanocne wypieki – czas start

  Wielkanocne wypieki – czas start

  Po co nam te święta? Nabiegać się trzeba, umyć okna, posprzątać, ugotować, upiec ciasto i wykonać szereg innych czynności z niekończącej się listy zadań. Ale czy aby na pewno? A co się stanie, jeśli zasiądziemy do świątecznego stołu w niedoskonale wysprzątanym mieszkaniu?
 • Mazurek z kajmakiem

  Mazurek z kajmakiem

  Klasycznymi wielkanocnymi wypiekami są mazurki i baby. Kruche ciasto z kajmakiem i bakaliami czy niezwykle aromatyczne babki z dodatkiem szafranu z pewnością goszczą na każdym stole. Przygotowując je wspólnie, można mieć pewność, że będą pod każdym względem wyjątkowe.
 • Mazurek: Zobaczymy czy w czwartek PO się opamięta

  Mazurek: Zobaczymy czy w czwartek PO się opamięta

  Marszałek Sejmu skorzystał ze swojego prawa i ogłosił przerwę w obradach; zobaczymy czy w czwartek zdecyduje, czy Sejm będzie dalej kontynuowany - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Mam nadzieję, że czas do czwartku do godz. 10. PO wykorzysta na opamiętanie się - dodała.
 • Mazurek z czekoladą

  Mazurek z czekoladą

  Prezentujemy przepis na pysznego mazurka z czekoladą!
 • Mazurek z bakaliami (po 2. roku)

  Mazurek z bakaliami (po 2. roku)

  Nie ma lepszego ciasta na wiosnę niż mazurek. Jego zapach kojarzy się ze świętami wielkanocnymi. Ten z naszego przepisu smakuje wyjątkowo.
 • 85 lat temu "Mazurek Dąbrowskiego" stał się hymnem

  85 lat temu "Mazurek Dąbrowskiego" stał się hymnem

  85 lat temu, 26 lutego 1927 r., Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RP wydało okólnik ogłaszający zmodyfikowaną wersję "Mazurka Dąbrowskiego" - popularnej pieśni patriotycznej powstałej w 1797 r. we Włoszech - oficjalnym hymnem narodowym.
 • Horyzont i sosny - wystawa prac Macieja Mazurka

  Horyzont i sosny - wystawa prac Macieja Mazurka

  Wystawę obrazów Macieja Mazurka poświęconych naturze pt. "Horyzont i sosny" można będzie oglądać w Galerii LUFCIK w warszawskim Domu Artysty Plastyka. Wernisaż 18 stycznia.
 • Kuba Mazurek: Nie popaść w rutynę!

  Kuba Mazurek: Nie popaść w rutynę!

  W serialu "Linia życia" gra podatnego na damskie wdzięki lekkoducha. W życiu ma dużo poważniejszą rolę, niedawno został ojcem. - Zamierzam zagrać ją brawurowo - zapowiada Kuba Mazurek.

Filmy - Mazurek (8)

 • Wegański mazurek - jak go zrobić?

  Przepis na wegański mazurek to doskonały sposób na przygotowanie pysznego ciasta w dosłownie parę chwil! Zaletą tego doskonałego ciasta jest przede wszystkim brak pieczenia, które zwykle zajmuje najwięcej czasu. Daktylowo-orzechowy spód i kakaowa masa z dodatkiem soczystej skórki pomarańczowej - w parę chwil przygotujecie doskonałe ciasto, które spełni wszystkie warunki diety wegańskiej, a jednocześnie będzie równie pyszne, jak mazurki przygotowywane w tradycyjny sposób!
 • Neumann w Porannej rozmowie RMF (28.11.17)

  "Jest cały czas bardzo gorąco u naszego koalicjanta, te spory wewnętrzne w Nowoczesnej nie zakończyły się z wyborami (na przewodniczącego partii – przyp. red.)w sobotę, one trwają. Te emocje powodują poczucie, że coś złego dzieje się na linii PO-Nowoczesna. A nic takiego się nie dzieje" - zapewnia w Porannej rozmowie w RMF FM przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Czy porozumienie PO z Ryszardem Petru dotyczące wspólnego kandydata na prezydenta w Warszawie jest nieważne, jak miałoby wynikać ze słów nowej przewodniczącej Nowoczesnej? "Wszyscy doskonale wiemy, że Rafał Trzaskowski w Warszawie jest najlepszym kandydatem opozycji. Nie ma lepszego. To wszystkie sondaże pokazywały. Ja rozumiem prężenie muskułów..." - stwierdza gość Roberta Mazurka. "Katarzyna Lubnauer jest matematykiem i wie jaka jest różnica między 34 proc. poparcia Trzaskowskiego, a 3-4 proc. kandydata Nowoczesnej" – dodaje polityk. I przyznaje: "Dzisiaj wiemy, że sami nie jesteśmy w stanie z PiS-em wygrać. Musimy mieć partnerów, po swojej stronie Nowoczesną, PSL, lewicę...".
 • Hofman w Porannej rozmowie RMF (18.09.17)

  Hofman w Porannej rozmowie RMF (18.09.17).
 • Przepis na mazurka z kajmakiem

  Mazurki to niezbyt wymagające ciasta, które kojarzą się głównie z wiosną i świętami. Tradycyjne ciasto kuchni polskiej zachwyca nas podczas Wielkanocy swoimi barwnymi dekoracjami i niesamowitą słodyczą. Dziś mamy dla was przepis na idealnego, pysznie słodkiego mazurka z kajmakiem.