Fakty - Mazowsze

Artykuły - Mazowsze (25)

 • Smog na Mazowszu. Będzie uchwała. "Nie możemy dłużej czekać"

  Smog na Mazowszu. Będzie uchwała. "Nie możemy dłużej czekać"

  Na Mazowszu trwają prace nad uchwałą antysmogową. Zdaniem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika działania chroniące powietrze wymagają wysiłku administracji rządowej i samorządowej, a przede wszystkim zaangażowania społecznego.
 • Nowoczesna powoła grupę ekspertów ws. skutków podziału Mazowsza

  Nowoczesna powoła grupę ekspertów ws. skutków podziału Mazowsza

  ​Politycy Nowoczesnej zapowiedzieli w piątek, że powołają grupę ekspertów, którzy przeprowadzą symulacje konsekwencji podziału administracyjnego Mazowsza. O podziale woj. mazowieckiego i wyłączeniu Warszawy od paru miesięcy mówi PiS, partia powołała zespół ds. zbadania skutków podziału.
 • Posłowie PiS zbadają skutki ewentualnego odłączenia Warszawy od Mazowsza

  Posłowie PiS zbadają skutki ewentualnego odłączenia Warszawy od Mazowsza

  Posłowie PiS powołali zespół parlamentarny ds. zbadania skutków odłączenia Warszawy od Mazowsza - poinformował wiceszef klubu PiS Marek Suski. Zespół zwrócił się o analizy finansowe, które mają wykazać, czy taka zmiana jest wskazana.
 • "Rzeczpospolita": Szturmu PiS na Warszawę nie będzie

  "Rzeczpospolita": Szturmu PiS na Warszawę nie będzie

  "Przed nami wyzwanie podziału Mazowsza z odrębną Warszawą" – napisał w połowie stycznia na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jednak plany "szturmu PiS" na stolicę zostały odłożone w czasie.
 • Mazowsze: 24-latek wtargnął na posesję w Henryszewie. Według świadków, zaczął strzelać

  Mazowsze: 24-latek wtargnął na posesję w Henryszewie. Według świadków, zaczął strzelać

  Policjanci z Grodziska Mazowieckiego ustalają okoliczności dramatycznych wydarzeń w Henryszewie na Mazowszu. 24-letni mężczyzna wtargnął na jedną z posesji i - według relacji świadków - zaczął strzelać. Później ukrył się w domu. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań - informuje radio RMF FM.
 • Wypadek na Mazowszu: Sprawca zwolniony do domu

  Wypadek na Mazowszu: Sprawca zwolniony do domu

  15 osób trafiło do szpitali po groźnym wypadku w Bejdach niedaleko Łosic na Mazowszu. Wczoraj późnym popołudniem na drodze powiatowej samochód osobowy wjechał w grupę ludzi idących w procesji. Autem kierował 19-latek, wiadomo, że był trzeźwy. Na razie go nie przesłuchano, został zwolniony do domu.
 • Mazowsze: Ranił nożem brata i ojca, pobił matkę

  Mazowsze: Ranił nożem brata i ojca, pobił matkę

  Rodzinna tragedia w Wierzbicy w województwie mazowieckiem. Mężczyzna ranił nożem brata i ojca, później pobił dotkliwie matkę.
 • Kobylnica: Wznowiono poszukiwania zaginionych dziewczynek

  Kobylnica: Wznowiono poszukiwania zaginionych dziewczynek

  Strażacy wznowili poszukiwania dwóch nastolatek. 12 i 13-latka zaginęły w Kobylnicy w powiecie garwolińskim na Mazowszu. Ostatni raz były widziane, w piątek gdy kąpały się w rzece.
 • Polska nie dla uciekinierów z Ukrainy?

  Polska nie dla uciekinierów z Ukrainy?

  32 osoby, które po zajęciu Krymu przez pro-rosyjskich separatystów trafiły w marcu do ośrodka w Łukowie koło Siedlec na Mazowszu nie otrzymały w naszym kraju statusów uchodźcy. Usłyszeli, że na Ukrainie jest bezpiecznie. Teraz muszą podjąć decyzję co dalej, ale jak przekonują w rozmowie z RDC to trudny wybór.
 • Mazowsze: 15 dzieci zasłabło w szkole podstawowej

  Mazowsze: 15 dzieci zasłabło w szkole podstawowej

  Około 15 dzieci zasłabło w szkole podstawowej w Żyrardowie na Mazowszu. O sprawie informuje RMF FM.