Mazda MX-5

Artykuły - Mazda MX-5 (15)

 • Mazda MX-5 RF. Polskie ceny!

  Mazda MX-5 RF. Polskie ceny!

  Chociaż pierwsze egzemplarze trafią do nabywców w marcu przyszłego roku, w polskich salonach Mazdy można już składać zamówienia na nową MX-5 RF. Ile zapłacić trzeba za odmianę z nadwoziem "Retractable Fastback"?
 • Mazda MX-5 RF Launch Edition

  Mazda MX-5 RF Launch Edition

  Mazda rozpoczęła właśnie przyjmowanie zamówień na model MX-5 Miata RF w odmianie Launch Edition. Inauguracyjna seria ograniczona została do zaledwie 1000 egzemplarzy.
 • Milion egzemplarzy Mazdy MX-5

  Milion egzemplarzy Mazdy MX-5

  ​22 kwietnia wyprodukowano milionowy egzemplarz Mazdy MX-5, legendarnego roadstera, który po raz pierwszy zjechał z linii montażowej zakładu nr 1 Ujina w Hiroszimie 27 lat temu, w kwietniu 1989 r.
 • Mazda MX-5. Maszyna w służbie emocji. Pierwsza jazda

  Mazda MX-5. Maszyna w służbie emocji. Pierwsza jazda

  Podczas projektowania samochodu, na jego finalny kształt ma wpływ cały sztab ludzi. Zwykle wizja projektantów jest mocno ograniczana przez inżynierów, a tych z kolei na ziemię sprowadzają księgowi. Efektem jest samochód, który powstał powstały na drodze ustępstw i kompromisów. Wyjątkiem od tej reguły jest jednak nowa Mazda MX-5.
 • ​Mazda MX-5. Sprawdzamy, czy zachowała swój charakter

  ​Mazda MX-5. Sprawdzamy, czy zachowała swój charakter

  Czy w dzisiejszych czasach, pełnych samochodów z turbodoładowanymi silnikami, naszpikowanych elektroniką i projektowanych z myślą o bezpieczeństwie, jest jeszcze miejsce na prostego, klasycznego roadstera?
 • Nowa Mazda MX-5!

  Nowa Mazda MX-5!

  Wreszcie jest! Po miesiącach wyczekiwania Mazda zaprezentowała właśnie kolejną generację najpopularniejszego roadstera świata - modelu MX-5.
 • Jaka będzie nowa mazda MX-5?

  Jaka będzie nowa mazda MX-5?

  Mazda MX-5 to bezsprzecznie najlepiej sprzedający się roadster w historii motoryzacji. Japońska firma wyprodukowała już przeszło 900 tys. egzemplarzy.
 • Kolejny rekord MX-5

  Kolejny rekord MX-5

  Mazda MX-5 to bez wątpienia wyjątkowy samochód. Mimo że obecna generacja niewiele różni się od tej, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku 21 lat temu, pojazd wciąż wywołuje emocje i rozpala umysły wielu fanów motoryzacji.
 • Wygraj mazdę MX-5 coupe!

  Wygraj mazdę MX-5 coupe!

  W najnowszym 48. numerze zapraszamy Czytelników do udziału w plebiscycie Auto Lider 2008. W tym tygodniu wybieramy Auto Miejskie Roku.
 • Mazda MX-5 coupe!

  Mazda MX-5 coupe!

  Na lipcowym salonie w Londynie Mazda zaprezentowała model MX-5 w wersji coupe - ze składanym sztywnym dachem. Będzie on oferowany obok dostępnego od roku roadstera.

Filmy - Mazda MX-5 (2)

 • Duran Duran i MX5

  Wreszcie jest! Po miesiącach wyczekiwania Mazda zaprezentowała właśnie kolejną generację najpopularniejszego roadstera świata - modelu MX-5. Premiera, która na całym świecie odbyła się o tej samej porze (w Europie o 3 nad ranem!), miała bardzo uroczysty charakter. W USA towarzyszył jej zespół Duran Duran… Posłuchajcie!
 • Niekwestionowany lider wśród aut?

  Mazda MX-5 to 2-miejscowy, mały roadster który po raz pierwszy został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Chicago w 1989 roku.