matura z matematyki

Artykuły - Matura z matematyki (75)

 • Matura 2016: Matematyka. Mamy arkusze i odpowiedzi - poziom podstawowy

  Matura 2016: Matematyka. Mamy arkusze i odpowiedzi - poziom podstawowy

  Matura z matematyki jest przedmiotem obowiązkowym dla wszystkich abiturientów. W 2016 roku, na poziomie podstawowym, przystąpiło do niej blisko 350 tys. uczniów. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9 i trwał dokładnie 170 minut. Specjalnie dla was, tuż po godzinie 14, opublikujemy arkusze i proponowane przez naszego matematyka odpowiedzi!
 • Matura 2016 z matematyki. Zadania, które wydają się najtrudniejsze

  Tegoroczne egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami. Już 4 maja (środa) uczniowie rozpoczną test dojrzałości językiem polskim. Drugiego dnia przyjdzie czas na matematykę. Główny egzaminator z matematyki krakowskiego OKE Piotr Ludwikowski po raz kolejny objaśnia jedno z zadań i daje uczniom kilka rad.
 • Dlaczego maturzyści boją się matematyki?

  Dlaczego maturzyści boją się matematyki?

  - Strach maturzystów przed matematyką pokazuje, że jest jakiś problem w nauczaniu tego przedmiotu. I to od wielu lat – mówi w rozmowie z portalem Interia Marcin Karpiński, współautor programów nauczania matematyki i podręczników.
 • Unieważniono 26 matur z matematyki w jednej ze szkół w Ostrowcu Św.

  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi unieważniła 26 z 32 matur z matematyki, pisanych przez abiturientów w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W całym województwie matury z matematyki unieważniono w 70 przypadkach.
 • Egzamin maturalny z matematyki - poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi

  Egzamin maturalny z matematyki - poziom rozszerzony. Arkusz i odpowiedzi

  Matura 2014. Prezentujemy arkusz i zaproponowane przez panią Barbarę Tobiasz i pana Marcina Pazgana - ekspertów INTERIA.PL - odpowiedzi na pytania zawarte w arkuszu z matematyki na poziomie rozszerzonym. Przypominamy, że strona nie odświeża się automatycznie, użyj F5!
 • "Metro": Chorzy na liczby

  "Metro": Chorzy na liczby

  Nie są w stanie odróżnić tysiąca od miliona, ale muszą pisać maturę z matematyki. Specjaliści z Uniwersytetu Gdańskiego apelują do MEN: pozwólcie uczniom z dyskalkulią wybrać inny przedmiot - informuje "Metro".
 • Matura 2013. Matematyka - poziom rozszerzony

  Matura 2013. Matematyka - poziom rozszerzony

  Egzamin na poziomie podstawowym to było tylko preludium. Ponad 63 tysiące maturzystów napisało egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Ten przedmiot wybrał co szósty abiturient. Maturzyści po wyjściu z sal egzaminacyjnych narzekali na zaskakująco wysoki poziom. Ich zdanie potwierdzają nauczyciele. - Poziom był dużo wyższy niż z zeszłym roku - twierdzi ekspert INTERIA.PL, nauczyciel z jednego z krakowskich liceów.
 • Matura 2013. Matematyka - poziom rozszerzony

  Matura 2013. Matematyka - poziom rozszerzony

  Po języku angielskim przyszedł czas na matematykę na poziomie rozszerzonym. Egzamin z tego przedmiotu 63 tysiące maturzystów napisze o 9:00. Zaraz po ujawnieniu treści zadań przez Centralną Komisję Egzaminacyjną opublikujemy arkusze i rozwiązania.
 • Matura 2013. Arkusze i rozwiązania z matematyki - poziom podstawowy

  Matura 2013. Arkusze i rozwiązania z matematyki - poziom podstawowy

  W środę rano ponad 400 tys. maturzystów przystąpiło do obowiązkowego pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań mieli 170 minut. Z ich relacji wynika, że ta część maturalnego maratonu była "zaskakująco łatwa". Publikujemy arkusz i zaproponowane przez eksperta INTERIA.PL rozwiązania zadań maturalnych.