Matthias Plachta

Artykuły - Matthias Plachta (8)

 • ​MŚ Elity. Udane rozpoczęcie imprezy dla Rosji i Niemiec

  ​MŚ Elity. Udane rozpoczęcie imprezy dla Rosji i Niemiec

  Niemcy i Rosja udanie rozpoczęły mistrzostwa świata Elity. "Sborna" grająca pod nazwą ROC (Rosyjski Komitet Olimpijski) pokonała Czechy 4-3. Niemcy, choć przegrywali z Włochami 1-2, to ostatecznie wygrali 9-4.
 • Brutalny atak podczas meczu. Matthias Plachta stracił przytomność

  Brutalny atak podczas meczu. Matthias Plachta stracił przytomność

  Syn byłego reprezentanta Polski w hokeju i trenera "Biało-Czerwonych" Jacka Płachty - Matthias stracił przytomność w wyniku brutalnego ataku łokciem w głowę podczas półfinałowego meczu niemieckiej ekstraklasy hokeja.
 • Pjongczang 2018. OSR – Niemcy 4-3 po dogrywce w finale turnieju hokeistów

  Pjongczang 2018. OSR – Niemcy 4-3 po dogrywce w finale turnieju hokeistów

  Niemcy narobili sensacji na turnieju olimpijskich niemało, od wyeliminowania Szwajcarii, Szwecji, po pokonanie Kanady w półfinale. Jednak w walce o złoto ulegli po dogrywce Rosjanom 3-4. To był jeden z najbardziej zaskakujących, a jednocześnie emocjonujących finałów w hokeju na lodzie na igrzyskach. Dla zwycięzców to pierwsza wygrana od 1992 roku.
 • Pjongczang 2018. Matthias Plachta po awansie do finału IO hokeistów

  Pjongczang 2018. Matthias Plachta po awansie do finału IO hokeistów

  - Muszę ci powiedzieć, że jak takie coś wygrasz, to nic nie czujesz, żadnego zmęczenia! Nic nie czuję: nie jestem chory, ani śpiący - triumfował w rozmowie z nami, prowadzonej czystą polszczyzną hokeista reprezentacji Niemiec Matthiast Plachta, którego ojciec Jacek był gwiazdą i trenerem Polski.
 • Pjongczang 2018. Kanada - Niemcy 3-4 w półfinale hokeistów

  Pjongczang 2018. Kanada - Niemcy 3-4 w półfinale hokeistów

  Jeśli nie sensacji, to z pewnością dużej niespodzianki byliśmy świadkami w drugim półfinale olimpijskiego turnieju hokeistów. Kanada przegrała 3-4 z Niemcami i to ekipa Marco Sturma w niedzielę, o godz. 5:10 polskiego czasu, zmierzy się ze Sportowcami Olimpijskimi Rosji w walce o złoto! Na listę strzelców wpisał się syn byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Płachty - Matthias, grający dla Niemców.
 • Syn trenera reprezentacji Polski w NHL

  Syn trenera reprezentacji Polski w NHL

  Syn selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Płachty Matthias podpisał roczny kontrakt z klubem NHL Arizona Coyotes.
 • Hokejowe MŚ elity: Zwycięstwa Niemiec i Białorusi

  Hokejowe MŚ elity: Zwycięstwa Niemiec i Białorusi

  Niemcy pokonali Francję 2-1, a Białoruś wygrała ze Słowenią 4-2 w sobotnich popołudniowych meczach podczas mistrzostw świata w hokeju na lodzie, które rozgrywane są w Pradze i Ostrawie.
 • Hokejowe MŚ w Krakowie. Kazachstan oparł się na zawodnikach Barysa Astany

  Hokejowe MŚ w Krakowie. Kazachstan oparł się na zawodnikach Barysa Astany

  Naturalizowany Kanadyjczyk Dallman jest jednym z najlepszych obrońców KHL, aż 23 zawodników występuje w tej najsilniejszej lidze Europy. Faworyt hokejowych MŚ Dywizji I A w Krakowie - Kazachstan przywiezie skład oparty na grającym w KHL-u Barysie Astana. Z elity spadli w sporej mierze przez bramkę syna selekcjonera Polaków - Jacka Płachty - Matthiasa.