matka i córka

Artykuły - Matka i córka (15)

 • ​Matka i córka odnalazły się po 77 latach

  ​Matka i córka odnalazły się po 77 latach

  Choć Betty Jane była dzieckiem gwałciciela, 17-letnia Minka bardzo ją kochała. Spędziła z nią zaledwie miesiąc, po czym mała została oddana do adopcji. Minka nigdy nie przestała o niej myśleć. 77 lat później odebrała telefon od swojego wnuka...
 • Jak przestać być matką Polką, czyli więzi i więzy

  Jak przestać być matką Polką, czyli więzi i więzy

  Najlepiej uczymy się na własnych błędach, ale można też uczyć się na błędach mamy. Można wziąć od niej i od wszystkich kobiet z wcześniejszych pokoleń to, co było darem, co jest piękne. I to są więzi. Można też uzdrowić więzy – przekonuje counsellerka i terapeutka Gestalt, Aneta Boryczko.
 • Córka i matka - relacje bez konfliktów

  Córka i matka - relacje bez konfliktów

  Jak nauczyć się rozwiązywać drobne spory, szanować siebie i swoją prywatność.
 • Prawo jazdy, to nie wszystko

  Prawo jazdy, to nie wszystko

  ​Kiedy moja 17-letnia córka Michasia robiła kurs na prawo jazdy, byłam zadowolona, że tak poważnie traktuje jazdy, przykłada się do nauki teorii...
 • Nie chcę mieszkać z matką!

  Nie chcę mieszkać z matką!

  Dwa lata temu zmarł mój tata, więc mama (65 lat) została sama w naszym dawnym mieszkaniu. Ja już dawno się stamtąd wyprowadziłam i mieszkam razem ze swoją rodziną w innej dzielnicy. Mama bardzo przeżyła śmierć ojca i to odchorowała.
 • Są rzeczy, bez których nie ma świąt!

  Są rzeczy, bez których nie ma świąt!

  Atmosfera świątecznej rozmowy była wyjątkowa - matka i córka rozumieją się wpół słowa, mają ogromne poczucie humoru i... dużo kobiecego ciepła. Krystyna Loska i Grażyna Torbicka opowiadają o swoich nadziejach, radościach, wzruszeniach.
 • I kto tu kogo wychowuje?

  I kto tu kogo wychowuje?

  Matka i córka. Za co się kochają i o co się kłócą? Dlaczego jedna uciekła z domu, a druga ukrywa swoich mężczyzn? Rozmowa, jakiej jeszcze nie było!
 • Pijana matka wiozła slalomem 4-letnią córkę

  W Trzcianie k. Rzeszowa w piątek policjanci zatrzymali pijaną 41-letnią kobietę, która wiozła 4-letnią córkę. Miała prawie 2 promile alkoholu - poinformował rzecznik prasowy podkarpackiej policji, Paweł Międlar.

Filmy - Matka i córka (2)

 • Marta Radwańska: Lubimy wspólne zakupy

  W wolnej chwili, Agnieszka Radwańska lubi spędzać czas ze swoją mamą. Najlepiej relaksują się na zakupach. - Torebki i buty to specjalność Agnieszki - mówi mama mistrzyni. Jak jednak dodaje, obie nie lubią spędzać w sklepach zbyt dużo czasu. - Nasze zakupy trwają godzinę lub dwie - tłumaczy Marta Radwańska.
 • Teresa i Weronika Rosati w szczerej rozmowie inspirowanej książką Emily Giffin "Pewnego dnia"

  W księgarniach pojawiła się nowa książka popularnej pisarki - Emily Giffin "Pewnego dnia". To historia trudnych relacji matki i córki, przedstawiona z perspektywy obu bohaterek. To także punkt wyjścia do rozmowy o relacjach znanych matek i córek. Na pierwszy ogień poszły Teresa i Weronika Rosati. - Zawsze mówiłam, że najpiękniejsze kobiety na świecie, to mama i Alexis z "Dynastii" - wspomina z uśmiechem Weronika Rosati. Razem z mamą - Teresą - opowiadają o relacjach, jakie je łączą, o ogromnej miłości i przyjaźni, o wzajemnym zrozumieniu, uczeniu się i trudnym dogadywaniu.