Mateusz Kusznierewicz

Artykuły - Mateusz Kusznierewicz (84)

 • ​Mateusz Kusznierewicz dla Interii: Nie zamierzam się zatrzymywać

  ​Mateusz Kusznierewicz dla Interii: Nie zamierzam się zatrzymywać

  - Do dzisiaj się szczypię i sprawdzam, czy to aby nie sen, że przez prawie trzydzieści lat potrafię utrzymywać tak wysoką formę. Mam wielki apetyt na życie, ale na igrzyska olimpijskie już nie wrócę, to znaczy pewnie wrócę, ale w innej roli... Cały czas zamierzam startować w regatach w klasie Star, być może nawet po pięćdziesiątce będę jeszcze obecny na mistrzostwach świata. Nieudany projekt z Polską Fundacją Narodową nauczył mnie bardzo dużo, musiałem skorzystać z pomocy psychiatry, ale dziś powinienem pójść na kolanach do Częstochowy i podziękować, że ten projekt nie doszedł do skutku - mówi w szczerej rozmowie z Interią mistrz olimpijski w żeglarstwie z Atlanty, wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski Mateusz Kusznierewicz.
 • MŚ w kl. Star: Kusznierewicz mistrzem świata

  MŚ w kl. Star: Kusznierewicz mistrzem świata

  Żeglujący w parze z Brazylijczykiem Bruno Pradą Mateusz Kusznierewicz triumfował w mistrzostwach świata w klasie Star. Regaty rozegrano we włoskim Porto Cervo.
 • Fastnet Race. Mateusz Kusznierewicz poprowadzi załogę Yacht Club Sopot

  Fastnet Race. Mateusz Kusznierewicz poprowadzi załogę Yacht Club Sopot

  Mateusz Kusznierewicz poprowadzi team Yacht Club Sopot na jachcie VO 70 Monster Project w jednych z najsłynniejszych regat świata Fastnet Race. W gronie około 450 jednostek z 32 krajów, które w niedzielę w samo południe wypłyną z Cowes, będą trzy inne polskie załogi.
 • ​Mateusz Kusznierewicz: żeglarstwo morskie kolejnym wyzwaniem

  ​Mateusz Kusznierewicz: żeglarstwo morskie kolejnym wyzwaniem

  Nie lubi stać w miejscu. Żeglarstwo morskie to kolejne wyzwanie Mateusza Kusznierewicza. Dwukrotny medalista olimpijski w klasie Finn poprowadzi w marcu na Karaibach 70-stopowy jacht "Zielony smok" z 20-osobową załogą Yacht Club Sopot w 37. edycji St. Maarten Heineken Regatta.
 • Igrzyska w Rio. Kusznierewicz: Lekarz przepisał mi tabletki

  Igrzyska w Rio. Kusznierewicz: Lekarz przepisał mi tabletki

  - Jest duża szansa, że nasi żeglarze wrócą z Rio de Janeiro nie tylko ze złotem, ale w sumie zdobędą dwa, a nawet trzy medale - spodziewa się nasz mistrz olimpijski z Atlanty Mateusz Kusznierewicz.
 • ZOOM.ME - Mateusz Kusznierewicz prezentuje nowy sposób komunikacji z bliskimi

  ZOOM.ME - Mateusz Kusznierewicz prezentuje nowy sposób komunikacji z bliskimi

  W Warszawie premierę miało ZOOM.ME - urządzenie, którego pomysłodawcą jest żeglarski mistrz olimpijski, Mateusz Kusznierewicz. Czym jest ZOOM.ME?
 • Światowa Liga Żeglarzy Klasy Star - Polacy ze srebrnym medalem

  Załoga Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęła drugie miejsce w wyścigu finałowym regat Światowej Ligi Żeglarzy Klasy Star, zakończonych u wybrzeży Nassau na Bahamach. Zwyciężyli faworyci Brazylijczycy Robert Scheidt i Bruno Prada.
 • ​Światowa Liga Żeglarzy Klasy Star - Polacy spadli na szóste miejsce

  ​Światowa Liga Żeglarzy Klasy Star - Polacy spadli na szóste miejsce

  Załoga Mateusz Kusznierewicz - Dominik Życki zajmuje szóstą pozycję po siedmiu wyścigach finałowych regat Światowej Ligi Żeglarzy Klasy Star. Prowadzą Brazylijczycy Robert Scheidt i Bruno Prada. Impreza odbywa się u wybrzeży Nassau na Bahamach.
 • Światowa Liga Żeglarzy klasy Star - Kusznierewicz z Życkim w elicie

  Światowa Liga Żeglarzy klasy Star - Kusznierewicz z Życkim w elicie

  W inauguracyjnych regatach Światowej Ligi Żeglarzy Klasy Star (3-8 grudnia na Bahamach) wystąpi 18 najlepszych załóg w minionych latach, m.in. Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki, mimo że po igrzyskach Londyn 2012 nie zamierzali już startować w tej klasie.
 • Polish Open w europejskiej lidze zawodowej golfa

  Ponad 70 golfistów z kilkunastu krajów wystartuje w poniedziałek w Lotos Polish Open. Trzydniowe zawody na polu Sand Valley w Pasłęku k. Elbląga, rozgrywane po raz pierwszy w randze europejskiej ligi zawodowej Pro Golf Tour, poprzedzą dwa weekendowe turnieje.

Filmy - Mateusz Kusznierewicz (7)

 • Mateusz Kusznierewicz dla Interii: Nie zamierzam się zatrzymywać. Wideo

  - Powoli chcę już przekazywać swoją wiedzę innym, w tym przede wszystkim widzę sens i satysfakcję. Będę się jednak w dalszym ciągu ścigał na różnych łódkach. Mam dobrą formę, dobry sen, dbam o dietę i bardzo lubię pływać. W tym roku chcę wystartować w czterech regatach, ale chcę także przekazywać swoją wiedzę innym, chociażby jako kapitan naszej reprezentacji na żeglarski mundial w 2022 roku. W najbliższych latach na pewno zobaczycie mnie jeszcze na mistrzostwach świata, czy mistrzostwach Europy - mówi w rozmowie z Interią mistrz olimpijski w żeglarstwie z Atlanty Mateusz Kusznierewicz.
 • Mateusz Kusznierewicz dla Interii: Właśnie dlatego mam ten uśmiech w oczach i pozytywną energię. Wideo

  - Chyba najpiękniejsze jest to, że od prawie trzydziestu lat potrafię utrzymywać wysoki sportowy poziom. Pierwsze mistrzostwo świata wywalczyłem mając 15 lat, a jak dotąd ostatnie w ubiegłym roku, czyli po 29 latach. Do dzisiaj się szczypię i sprawdzam, czy to aby nie jest sen - mówi Interii mistrz olimpijski w żeglarstwie z 1996 roku Mateusz Kusznierewicz.
 • Mateusz Kusznierewicz dla Interii: W Polsce jest wiele osób, które ciągną w dół. Wideo

  - Po tej całej sytuacji związanej z Polską Fundacją Narodową nauczyłem się dwóch rzeczy, po pierwsze, nie mówić w Polsce i nie zapowiadać przed Polakami co zamierzam zrobić, jaki mam plan. Bardziej opowiadać co robię albo co się wydarzyło. Jest wiele osób, które ciągną w dól. A druga mądrość, którą wyniosłem z tych doświadczeń, to żeby za wiele nie teoretyzować, bardziej skupić się na tym, co można zrobić lepiej. To mój pomysł na moje szczęście, satysfakcję i działanie - mówi Interii mistrz olimpijski w żeglarstwie z 1996 roku Mateusz Kusznierewicz.
 • Mateusz Kusznierewicz dla Interii: Przeżyłem żałobę, powinienem pójść do Częstochowy na kolanach. Wideo

  - Bardzo to wszystko przeżyłem, przez cztery miesiące przechodziłem swoistą żałobę, nad tym projektem pracowałem przecież dwa lata. Nawiązałem współpracę z psychiatrą, coachem biznesowym, do dziś raz w miesiącu korzystam zresztą z jego porad, bo bardzo fajnie się nam współpracuje. Nigdy nie byłem tak mocnym psychicznie człowiekiem, jak dziś po tych właśnie doświadczeniach. Dziś powinienem chyba pójść na kolanach do Częstochowy i podziękować, że nie realizujemy tego projektu - mówi Interii mistrz olimpijski w żeglarstwie z 1996 roku Mateusz Kusznierewicz.