masyw Mont Blanc

Artykuły - Masyw Mont Blanc (4)

 • Niesamowity widok - jezioro wysoko w górach

  Niesamowity widok - jezioro wysoko w górach

  ​Podczas wspinaczki na Mont Blanc pewien alpinista dostrzegł coś niezwykłego - jezioro z krystalicznie czystą wodą, które pojawiło się na wysokości 3000 m n.p.m.
 • Polski ksiądz-alpinista poważnie ranny w wypadku w masywie Mont Blanc

  Polski ksiądz-alpinista poważnie ranny w wypadku w masywie Mont Blanc

  Polski ksiądz-alpinista został poważnie ranny wspinając się od włoskiej strony na położony na granicy z Francją szczyt Grandes Jorasses w masywie Mont Blanc. Kapłan leży na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Aoście - poinformował PAP polski konsulat w Mediolanie.
 • 45 osób uwięzionych na noc w wagonikach kolejki górskiej

  45 osób uwięzionych na noc w wagonikach kolejki górskiej

  Spośród początkowo 110 osób, które utknęły w czwartek późnym popołudniem w wagonikach kolejki górskiej nad masywem Mont Blanc w Alpach 45 spędziło tam całą noc - poinformował szef MSW Francji Bernard Cazeneuve. Kolejka ruszyła dopiero po kilkunastu godzinach. Akcję ratunkową odwołano.
 • Najwyższa góra Europy "skurczyła się" o metr

  Najwyższa góra Europy "skurczyła się" o metr

  Mont Blanc zmalał o niemal jeden metr. Takie są najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez specjalistów zajmujących się alpejskimi pomiarami.

Filmy - Masyw Mont Blanc (1)

 • Alpejskie lodowce znikają! To sygnał ostrzegawczy dla Ziemi

  Lodowiec „La Mer de Glace” czyli „Morze Lodu” w masywie Mont Blanc ma coraz mniejszą powierzchnię. Wzrost temperatury sprawił, że największy we Francji alpejski lodowiec traci co roku kilka metrów grubości. Dotyczy to wszystkich lodowców na terenie Alp. Lodowce w stałych warunkach klimatycznych są w stanie równowagi, ani znacząco nie rosną, ani nie maleją. Jednak wzrost temperatury powoduje ich topnienie i cofanie się. Okazuje się, że skala zmian już obecnie, przy dopiero rozpoczynającym się ocieplaniu klimatu, jest porażająca.