maseczki

Artykuły - Maseczki (81)

Filmy - Maseczki (9)

 • 5 najczęściej popełnianych błędów przy noszeniu maseczek ochronnych

  Pamiętajmy o tym, że pandemia koronawirusa się nie skończyła. Mimo znoszenia wielu obostrzeń, powinniśmy dbać o to, by zminimalizować ryzyko zakażenia. W sklepach, urzędach, punktach gastronomicznych w Polsce nie obowiązują już limity osób w zależności od powierzchni lokalu, ale trzeba zakrywać usta i nos. Jak robić to poprawnie? Jakie błędy popełniamy najczęściej, jeśli chodzi o noszenie maseczek? (Cover Video/x-news)
 • Nietypowe zastosowanie zwierzęcej skóry

  Przyroda na Florydzie ma spory problem z inwazyjnymi gatunkami zwierząt. Kłopot sprawia szczególnie legwan zielony i pyton birmański. Pewien lokalny rzemieślnik, na co dzień zajmujący się produkcją akcesoriów ze skóry aligatorów wpadł na pomysł, żeby odłowione szkodniki przerabiać na… maseczki. Jak mówi, ma to różne zalety.
 • Ekspertka radzi, jako oddychać przez maseczki i jak nauczyć tego dzieci

  Prawidłowe oddychanie to pierwsza linia ochrony przed koronawirusem. - Ucząc nasze dzieci korzystania z maseczki, przepracujmy z nimi właściwy sposób oddychania, bo prawie połowa robi to niewłaściwie. Wynikną z tego duże korzyści, jeśli chodzi o wpływ na ogólny rozwój dziecka - powiedziała Polsat News lek. Elżbieta Dudzińska, specjalistka w zakresie terapii zaburzeń wzorca oddychania.
 • 3 mln masek i 12 mln rękawiczek. USA rozdysponowuje sprzęt medyczny do szpitali

  Na lotnisku w Culmbus w stanie Ohio wylądował samolot transportowy ze sprzętem medycznym dla amerykańskich szpitali. Na jego pokładzie znalazło się m.in. blisko 3 miliony maseczek chirurgicznych, 18650 strojów ochronnych, 170 tys. maseczek specjalistycznych oraz prawie 12 mln rękawiczek jednorazowych. Sprzęt został dostarczony przez amerykańską agencję FEMA, a pochodzi m.in. od międzynarodowych darczyńców. Środki ochrony osobistej zostaną teraz rozdysponowane do szpitali w całych Stanach Zjednoczonych.