Masakra

Artykuły - Masakra (109)

Filmy - Masakra (5)

 • Ukrył się pod zwłokami aby uniknąć masakry. Do dziś nie może się otrząsnąć

  W Srebrenicy, w lipcu 1995 r. doszło do ludobójstwa muzułmańskiej ludności enklawy. W masakrze zginęło około 8000 mężczyzn i chłopców. Po 20 latach wciąż widać zniszczenia wojenne. Niektóre rodziny dopiero teraz mogą pochować swoich bliskich, na cmentarzach które pokrywają całe doliny.
 • "Zabójcza góra". To miejsce budzi grozę

  Nanga Parbat – himalajski ośmiotysięcznik znajdujący się na terytorium Pakistanu – cieszy się złą sławą. Przez lata nazywany był „zabójczą górą”, a to ze względu na liczbę wspinaczy, którzy przypłacili życiem próbę jego zdobycia. Dziś jednak nikt nie wypowiada głośno tej nazwy. Przywodzi ona na myśl złe wspomnienia. Rok temu w obozie pod Nanga Parbat islamscy ekstremiści zamordowali 10 himalaistów i ich przewodnika. W nocy z 22 na 23 czerwca 2013 roku grupa uzbrojonych terrorystów, przebranych w wojskowe mundury, zabiła 11 osób. Wszyscy zginęli od kul. Wśród ofiar było trzech Ukraińców, dwóch Słowaków, dwóch Chińczyków, Amerykanin, Litwin, Pakistańczyk i Nepalczyk... Od tego czasu ruch turystyczny w regionie praktycznie zamarł, chociaż północny Pakistan to raj dla wspinaczy i amatorów górskich wędrówek. Główne szlaki opustoszały, a przewodnicy, hotelarze i handlarze liczą straty. Turystom trudno się jednak dziwić - zabójców himalaistów do dziś nie dosięgła sprawiedliwość, a w Pakistanie robi się coraz bardziej niespokojnie.
 • Co dalej z mordercą afgańskich cywilów?

  Sprawca tej tragedii będzie odpowiadał przez amerykańskim wymiarem sprawiedliwości - zapewnił rzecznik Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie, gen. Carsten Jacobson. Z ręki amerykańskiego sierżanta zginęło co najmniej 16 osób (źródło: The NewsMarket).
 • Muzyczna masakra piłą...

  Ostre granie prosto z Bydgoszczy. Gościem MUZZOWIZJI był zespół "Chainsaw" - promujący najnowszy album "Evilution".